Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera N15, problem z akumulatorem? POMOCY

Huzar89 24 Lut 2008 18:53 7621 2
  • #1 24 Lut 2008 18:53
    Huzar89
    Poziom 9  

Otóż sprawa wygląda następująco:
    Po rozładowaniu akumulatora, kupiłem nowy, bo tamten był już dość mocno wyeksploatowany i sądziłem, że po zamontowaniu, wszystko wróci do normy. Oczywiście przejechałem się, bo po zamontowaniu nowego nie działa mi wszystko to, co powinno działać bez kluczyka, mało tego, nawet jak włącze zapłon, to nadal nie mam kierunkowskazów, nie działają szyby, radio etc. W sumie auto odpala, ale świecą się kontrolki ABS i otwarcia drzwi. Po dodaniu gazu teoretycznie wszystko wraca do normy, bo kontrolki gasną, i działają wszystkie układy, które wymieniłem wyżej. Po wyłączeniu zapłonu, sytuacja się powtarza, zegarek się resetuje i nadal nic nie działa. Może ktoś wie, co się dzieje? Byłbym wdzięczny za każdą radę.

PS. Chciałem przetestować nowy akumulator i w tym celu pojechałem w 20km trasę. Okazało się, że po ok. 4h (wiecie, zakupy) miałem kłopot z powrotem do domu, bo auto dwukrotnie gasło, aukumaltor się rozładował, dopiero po wyłączeniu świateł udało mi się dojechać do domu.

DZIĘKI!

0 2
  • #2 24 Lut 2008 19:00
    bartek_j
    Poziom 35  

Pewnie ładowanie masz niesprawne. Zmierz napięcie na akumulatorze przy pracującym silniku na wolnych obrotach, na podwyższonych obrotach( 3000 obr/min) , z obciążeniem (światła, szyba grzana, dmuchawa) i bez.
    Powinno być minimum te 13,5V (wolne obroty, obciążenie). Nominalnie 14,5V.

0
  • #3 01 Mar 2010 21:14
    sebik77
    Poziom 2  

Cześć kolego . Jakiś czas temu miałem podobny problem . Kupiłem allmerę i jezdziłem nią pół roku może rok . Z dnia na dzień rozładował się akumulator nie wiedziałem co jest grane kupiłem nowy na nowym pojezdziłem może miesiąc i znowu to samo zaczełem dochodzić co to może być . Objawy były takie nawet po wyjeciu kluczyka ze stacyjki działało prawie wszystko , wycieraczki ,zapalniczka, klakson itd , co nie powinno działać bez klucza w stacyjce i bez ustawionego go w pozycji zapłonu . Dopiero po jakimś czasie doszedłem do tego że to wszystko spowodowane jest źle podłączonym radiem wiem że to dziwne ale tak było poprostu było zmostkowane zasilanie radia stały plus w przejsciówce wtyczek radia . Stary panel radia się rozpadł i załozyłem nowe które było podłączone prawidłowo i wszystko wróciło do normy . Poza tym właśnie sprawdziłem na starym radiu najpierw ładowanie i było ok wiec nie wiem czy to może być spowodowane słabym ładowaniem . Popróbuj nie wiem czy to pomoże ale w moim przypadku zdało egzamin

Dodano po 4 [minuty]:

Cześć kolego . Jakiś czas temu miałem podobny problem . Kupiłem allmerę i jezdziłem nią pół roku może rok . Z dnia na dzień rozładował się akumulator nie wiedziałem co jest grane kupiłem nowy na nowym pojezdziłem może miesiąc i znowu to samo zaczełem dochodzić co to może być . Objawy były takie nawet po wyjeciu kluczyka ze stacyjki działało prawie wszystko , wycieraczki ,zapalniczka, klakson itd , co nie powinno działać bez klucza w stacyjce i bez ustawionego go w pozycji zapłonu . Dopiero po jakimś czasie doszedłem do tego że to wszystko spowodowane jest źle podłączonym radiem wiem że to dziwne ale tak było poprostu było zmostkowane zasilanie radia stały plus w przejsciówce wtyczek radia . Stary panel radia się rozpadł i załozyłem nowe które było podłączone prawidłowo i wszystko wróciło do normy . Poza tym właśnie sprawdziłem na starym radiu najpierw ładowanie i było ok wiec nie wiem czy to może być spowodowane słabym ładowaniem . Popróbuj nie wiem czy to pomoże ale w moim przypadku zdało egzamin

0