Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

modyfikacja zasilacza z 20V 1.6A na 12V 3A(lub więcej)

26 Lut 2008 16:26 2185 5
  • Poziom 15  
    Chciałbym podłączyć radio samochodowe Panasonic CQ-V11EG (4x22W na obudowie) do zasilacza wymontowanego z radiomagnetofonu Eltry EDYTA RMS-811. Problem w tym że na wyjściu tego zasilacza jest 20V a potrzebne 12-13V. Prosze o najprostrzy(najtańszy) sposób przerobienia tego zasilacza.
    Jeszcze pyt. dodatkowe: Czy ten zasilacz się nie spali - posiada dość duży transformator Unitra-Zatra TS25/19. ale bezpiecznik zauważyłem 1.6A tylko... Radio myśle że posiada realnie dość niedużą moc w rms pewno jakieś 4x10W nie więcej...bez obciażenia pobiera 440mA

lustrzany schemat tego zasilacza (na oko te same diody,kondens,) jest tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...=rms+823&sid=b2c17754918abca5cad290843363db01

Dodam że nie jestem elektronikiem ale umiem posługiwać się lutownicą i miernikiem!
    Załączam foto zasilacza: modyfikacja zasilacza z 20V 1.6A na 12V 3A(lub więcej) modyfikacja zasilacza z 20V 1.6A na 12V 3A(lub więcej)
  • Poziom 23  
    Oznaczenie transformatora TS25... określa jego moc, czyli 25W. Jeśli obniżysz napięcie do 12-14V to i tak wydajność prądowa zasilacza będzie taka sama i moc wyjściowa spadnie do kilkunastu watów. Mało jak na zasilenie wzmacniacza 4x10W.
  • Poziom 15  
    To może kupić sobie z allegro tani zasilacz AT 200W zamiast się bawić w przeróbki tego co mam? Starczy te 200W z impulsowego?
  • Specjalista AGD
    zasilacz z kompa czasami może być ale niektóre zasilacze produkują tyle zakłóceń że nic na tym radiu możesz nie usłyszeć oprócz całej masy zakłóceń na każdym zakresie tak że sprawdził bym najpierw zasilacz przed zakupem
  • Poziom 15  
    dzięki, napisze jak się to rozwiązanie sprawdziło jak zakupie zasilacz AT.
    Na marginesie: te starsze komputerowe zasilacze były gorsze od obecnych pod kątem zakłóceń czy nie ma zasady?
  • Poziom 15  
    Mam juz zasilacz radia działa bez problemu zakłóceń brak