Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane r.1996 - Elektryczne szyby

pisaq 28 Feb 2008 22:06 13207 10
IGE-XAO
    pisaq
    Level 2  
    Witam wszystkich!

Mam problem z PODNOSZENIEM szyby po stronie pasażera w Renault Megane Classic z 1998. Szybę można opuścić z obu kontrolerów, natomiast nie można jej podnieść ani z kontrolera kierowcy, ani pasażera. Problem dotyczy tylko podnoszenia( opuszczanie następuje sprawnie).Nie mam żadnych schematów tego układu, patrząc na schemat elektrycznie opuszczanych szyb w Renault Laguna, ktorym dysponuje, nie moge doszukać się żadnego przekaźnika, a podczas opuszczania szyby słychać, że ten działa. Szukałem schematów, jednak nic nie znalazłem. Jeżeli ktoś wie w czym może byc problem i może mi coś podpowiedzieć - bardzo prosze, bede wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • IGE-XAO
    mr-perch
    Level 29  
    Sprawdź styki w obu włącznikach sterowania szybą prawą (w drzwiach kierowcy i pasażera). Oczyścić nadpalone styki, przemyć Kontaktem 60. Powinno pomóc.
  • IGE-XAO
    carsmot
    Level 19  
    ja bym proponował sprawdzenie wiązek od szyb w szczególności w przelotkach drzwi.
    pisaq
    Level 2  
    Dziekuje ślicznie!
    Już będę sprawdzał.
    Pozdrawiam.
    robert097
    Level 10  
    mampodobny klopot wogole nie dziala mi elektryczna szyba od strony pasazera a od kierowcy tak (JESTEM LAIKIEM W TYM AUCIE)pomozcie co moge zrobic?mam renault megane coupe 96r
    sxill
    Level 15  
    Mialem to samo co Ty kolego. Szlo opuszczac ale nei podnosic. Wlacznik byl dobry bo zamienialem na inny i to samo. Sprawdzalem instalacje ale tez nic nie znalazlem. Kiedys ni stad ni zowad zaczelo to dzialac ale po miesiacu znowu przestalo. Podobno za szybki, wycieraczki i cos tam jeszcze odpowiada jeden modul, moze w nim tkwi przyczyna.
    robert097
    Level 10  
    a gdzie jest ten modul bo ja nie wiem i mi wogole nie dziala szyba pasazera bo kierowcy dziala i wycieraczki przednie nie dzialaja a tylna tak
    sxill
    Level 15  
    Ja niestety nie mam pojecia. Moze poszukaj ksiazki "sam naprawiam renault megane".
    venarius
    Level 10  
    Równiez podpisuje się pod prośba o schemat el szyb... Megane Scenic 97... Przez pomyłkę źle podłączyłem kostkę w drzwiach i spaliłem coś. Wiem że obia sterowniki w drzwiach mam do wymiany ale martwie się że również że padł jakiś sterownik główny. Proszę o schemat podłączenia tego wszystkiego. POZDRAWIAM
    bartmw
    Level 15  
    Witam mam taki zabytek i ten sam problem. Szyba u kierowcy (anglik) opuszcza się ładnie natomiast problem z podnoszeniem. Muszę kilkakrotnie naciskać guzik aż może zaskoczy. Czyściłem wszystkie styki w przełącznikach i brak poprawy. Gdy próbuję podnieść szybę to coś mi cyka w tablicy bezpieczników, podejrzewam przekaźnik. Czy ktoś wie który to jest i jak się dostać do niego?