Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz symetryczny - jak go zrobić

01 Mar 2008 10:54 2012 8
 • Level 17  
  Zostałem posiadaczem zestawu NE078 wzmacniacz w trybie mostkowym 1*100W 8Ω , lub w trybie stereo 2*50w 4Ω . Do zasilenia układu potrzebny jest zasilacz symetryczny , jak podłączam + i - to wzmacniacz buczy bo nie mam zasilacza symetrycznego , jak go zrobić na jakiej zasadzie on działa ? Czy zwykły zasilacz można przerobić na symetryczny ?
 • Level 13  
  Po pierwsze musisz zdobyć transformator symetryczny .Następnie jego budowa na odydwu gałęziach sygnałowych jest nieco zbliżona do zwykłego zasilacza .Chwila czasu i potrzebny schemat zeczerpniesz z internetu ,lecz najpierw trafo.
 • Level 17  
  Kolego Bogdan58 nie chodzi mi o schemat wzmacniacza bo mam wzmacniacz i on jest dobry chodzi mi o zasilacz symetryczny. Ale czy ze zwykłego zasilacza da sie zrobić symetryczny czy sie nie da ? aha chciałbym zrobić go na zwykłym transformatorze bo toroid to za duże bydle i nie zmieści mi sie w obudowę mam w rękach trafo ts 120/13 może on sie nada. Dziękuje za wypowiedzi na ten temat
 • Unitra equipment specialist
  Transformator TS120/13 nie nadaje się do Twojego zestawu wzmacniacza dlatego że daje on za duże napięcia ale jako zasilacz symetryczny da się z niego zrobić jak najbardziej. http://www.cartonaudio.com/praktyka_zas_sym.html tak ciężko w google poszukać? Ty musisz mieć trafo OK.100VA 2×8V aha i nie licz na to że ten układzik daje 100W bo to bzdura!
 • Level 32  
  W tym linku pierwszy plik do pobrania zasilanie 100 W.jpg, miałeś to samo, co potem posłał Ci kol.marian1981.02. z tym, że powinno być zasilanie 2×18V. Też nie wierzę, że to zagwarantuje taką moc. Tu jest gotowiec:
  http://www.neplus.pl/oferta_form.asp# pod nazwą NE069

  Pozdrowienia.
 • Level 17  
  Też tak pomyślałem że taki mały układzik nie wyciągnie takiej mocy ,ale myślę że ogółem pociągnie 40 watową kolumnę tonsila ? aha Chciałbym dodać że przed chwilką dostałem ws 354 (znaczy sie częsci które po tym zostały obudowa,wskaźnik led, transformator ,radiator eQ) chciałbym znać oznaczenie transformatora bo niema na nim tej karteczki , na schemacie pisze ts 120/24 sprawdziłem tu http://www.indel.pl/e_ts_60_120.htm jest tam napisane że 230 podaje sie na bolce nr.2 i 9 a na bolcach 3 i 8 jest zwora, a na moim jest tak zwora jest na 2 i 9 a 3 i 8 są puste. Jest także napisane że posiada napięcia na wtórnym 2 * po 13V wiec zasilanie bym już miał . Mam rację ?? ktoś wie jak jest z tymi bolcami ? gdzie 230 ?