logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Alfa 146 1.6 TS - błąd Sterownik biegu jałowego zwarcie do masy, co robić?

Michu10 10 Mar 2008 15:04 2574 5
REKLAMA
  • #1 4893315
    Michu10
    Poziom 32  
    Posty: 2055
    Pomógł: 132
    Ocena: 755
    Witam problem mam z owym bolidem a mianowicie mam błąd stały "Sterownik biegu jałowego" zwarcie do masy , obecny. jest to wtrysk Bosch Motronic M1.5.5 ( mot TS " 98)
    Aby usunąc usterkę wykonałem sprawdzenie przepustnicy oraz potencjometr wymieniłem na nowy , wykonując odrazu zerowanie parametrów po wymianie. Dalej mam błąd obecy.
    proszę o jakieś sugestie znawców Twin Sparków.
  • REKLAMA
  • #2 4893336
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 4893512
    bartek_j
    Poziom 35  
    Posty: 2599
    Pomógł: 255
    Ocena: 816
    Jeżeli to jest to dziadostwo o którym myślę, to z komutatorowym silniczkiem prądu stałego, wtedy mozna próbować go zregenerować. Trzeba dokonać ekstrakcji silniczka i wyczyścić mu komutator. Produkty zużycia szczotek / komutatora mu tam zwierają conieco. Problem konstrukcyjny: ten silniczek się zwykle powoli i niezbyt długo kręci, więc odśrodkowe samooczyszczanie komutatora nie działa.
    Wogóle raczej słabe rozwiązanie z tym silniczkiem moim zdaniem... Mogli włożyć krokowy he he he
  • REKLAMA
  • #4 4893527
    Michu10
    Poziom 32  
    Posty: 2055
    Pomógł: 132
    Ocena: 755
    To raczej odpada nastawnik mam nowy a na starym dodatkowo zapal sie wtrysk
  • REKLAMA
  • #5 4893552
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 4894792
    Michu10
    Poziom 32  
    Posty: 2055
    Pomógł: 132
    Ocena: 755
    Ok LElectricfil będę zwalczać ten problemem w przyszłym tygodniu , więc się na pewno odezwę ,do tego czasu auto koleś bierze i jezdzi nim. Pozdr
REKLAMA