Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WD-Marwell - reading (the modules + Flash)

nazyura 12 Mar 2008 21:14 11067 25
    nazyura
    Level 11  
    Dear friends.

For the further study HDD-WDCMarwell, me necessary facility
    (the modules + Flash) with all modern WD-Marwell drives.
    We Ask Your help in this question.
    If beside someone, there is desire and possibility,
    ask to send facility on my EMail

nazyura(C)rambler.ru

_http://www.nazyura.newmail.ru_

_ICQ 269579438
    nazyura
    Przemcio
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Quote:
    Dear friends.

For the further study HDD-WDCMarwell, me necessary facility
    (the modules + Flash) with all modern WD-Marwell drives.
    We Ask Your help in this question.
    If beside someone, there is desire and possibility,
    ask to send facility on my EMail

nazyura(C)rambler.ru

Tłumaczenie:
    Serdeczni przyjaciele.
    Dla dalszych badań nad HDD-WDCMarwell, są mi niezbędne obiekty (moduły + Flash (ROM) ) z wszystkich współczesnych dysków WD-Marwell.
    Proszę o pomoc w tej sprawie.
    Jeśli Ktoś będzie miał ochotę i możliwości, proszę by wysłać obiekt na mój E-mail: nazyura(C)rambler.ru .

Dear Friend.
    I think that a few persons from this Forum will be able to give aid in this matter.

Skoro już wiadomo o co chodzi to pozostaje mi tylko zrobić z tego tematu Ogłoszenie żeby się to nie zawieruszyło.
    Mam nadzieję, że zgodnie z tym co napisałem przynajmniej kilka Osób będzie mogło pomóc Naszemu Koledze tworzącemu przydatne nam wszystkim oprogramowanie.

P.
    nazyura
    Level 11  
    Enormous thank you, that who was called back on my request!
    Hope on seminal cooperation in the future
    :D
    BIGOLSEN
    Level 31  
    Mały dopisek .
    Nazyura juz stworzył/napisał oprogramowanie do odczytu tych parametrów , o które mu teraz chodzi , czyli ROM i moduły z dysków na chipie Marvell .
    Każdy z użytkowników dysków WD może takie moduły i ROM odczytać przy pomocy tegoż oprogramowania . Wystarczy je ściągnąć z jego strony www . Nie kosztuje to wiele zachodu , więc możecie mu w tym dopomóc . On będzie tworzył dalsze darmowe oprogramowanie dla diagnostyki i napraw tychże dysków .
    Ja takimi dyskami dyskponuję dopiero wtedy , kiedy klient je do mnie przyśle . Zwykle są już uszkodzone i wymagają naprawy . W wielu przypadkach takie moduły są już nieprzydatne . Bywa , że i ROM jest w nich uszkodzony .
    Zachęcam więc do inicjatywy , przy odczytywaniu tych danych serwisowych wszystkich uzytkowników , takich właśnie dysków . Zapewne jest was tu wielu na forum każdego dnia .

Pozdrawiam .
    Przemcio
    Poprawiłem link do strony ze Softem Nazyury, którym można odczytać Firmware i zawartość Flash`a.
    Programy to Mavr_FL i Mavr_R.
    Tracki ze względu na objętość ( kilka MB ) raczej nie będą na tą chwilę potrzebne.
    Warto rzucić okiem na opisy do programów żeby nie było niespodzianek.

Pliki wysyłamy do Autora Softu.

P.

P.S.
    Coś się dzieje raz po raz z tym serwerem więc prośba o cierpliwość i uporczywość.
    nazyura
    Level 11  
    Who can prompt, where me to take polish-russian translator (for translation text)?

Dodano po 2 [minuty]:

I quite bad understand on polish :(
    Przemcio
    Прости, Коледзи сделали малый офф-топиц.
    По-видимому этот переводчик будет помоцни.
    В настоящий момент этот собственный перевод через него. :D

BIGOLSEN хорошо говорит.
    Если бы сделать хорошее описание как зрзуцис Service Area имел бы много материала к допросам от Потребителей Форума.
    Из четких дисков а не из поврежденных или ремонтируемых.

Потешный перевод но я думаю, что все ясное.

Jakby Ktoś miał wrodzony lub raczej nabyty problem z j. rosyjskim.

Wybacz,Koledzy zrobili mały Off-Topic.
    Być może ten tłumacz będzie pomocny.
    Tłumaczenie wykonane właśnie przez niego.
    BIGOLSEN słusznie mówi.
    Gdyby zrobić dobry opis jak zrzucić Service Area miałbyś sporo materialu do badań od Użytkowników Forum.
    Ze sprawnych dysków a nie uszkodzonych lub po naprawie.

Tłumaczenie jest pocieszne jak to zwykle bywa ale myślę, że wszystko jest jasne.

P.
    nazyura
    Level 11  
    Спасибо Przemcio
    ----------------------
    Мне трудно понимать вас на этом форуме :(
    Поэтому и ищу переводчик текстов.
    nazyura
    Level 11  
    msthhk

Dziękuję za zasoby !
    Wszystko że jest potrzebne, zabrał...
    :D
    gradek83
    Level 41  
    Jak mam zgrać z mojego WD ten Flash niby wpisuje
    mavr_fl 10 >costam.log i zapisuje mi loga :

Code:

*    Read Flash On Hdd-WD  (Marvel-CPU)   *
     *        (C)NazYura Krasnodar 2005        *
     * Please, Send Me Log File From WD-Marvel *
     *      To Email:  nazyura(malpa)rambler.ru      *

* [ Native Status = 0065000B004457B050 ]

Module ID:01H  Len = 0000H Sectors  Status = 041700-51-51
      *** 00H Modules Are Founds ***
      Status = 041700-51-51
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    M_Piotrowicz wrote:
    Witam....

Proszę bardzo :

www.elektro-pcal.pl

Tam jest 328 sztuk firmware do ściągnięcia dla wszystkich.

Serdecznie pozdrawiam...
    dziękuję bardzo, ale dla WDC WD2500AAJB - 00WGA0 - WCARY1340803 (PATA) tam nie ma ... :!: :cry: ... a szkoda, ponieważ taki mam HDD z którego są do odzyskania dane po uszkodzeniu elektroniki (PWB 2060-701494-001 REV A) - spalony sterownik silnika (SMOOTH L6184 3.1) na elektronice w wyniku zwarcia na szynie zasilania +5V (kiepski zasilacz chcąc utrzymać wartość tego napięcia, podniósł +12V).
    Mam tak drugą - o takim samym oznaczeniu - elektronikę, ale przekopiowanie/przeprogramowane na nią - w specjalistycznej firmie - zawartości ROM (wewnątrz układu Marvell'a 888i6740-LFH1) z tej uszkodzonej nie dało pozytywnych efektów ...
    Silnik startuje i pracuje miarowo, głowice nie "stukają", ale dysk nie jest widziany w BIOSie.

Pozdrawiam
    gradek83
    Level 41  
    Quarz wrote:
    Mam tak drugą - o takim samym oznaczeniu - elektronikę, ale przekopiowanie/przeprogramowane na nią - w specjalistycznej firmie - zawartości ROM (wewnątrz układu Marvell'a 888i6740-LFH1) z tej uszkodzonej nie dało pozytywnych efektów ...
    Silnik startuje i pracuje miarowo, głowice nie "stukają", ale dysk nie jest widziany w BIOSie.

A nie łatwiej było przelutować EEPROM ze starej elektroniki ? ja pare dni temu tak zrobiłem i dysk działa jak nowy troszkę motki było z wy lutowaniem ale jeśli masz w okolicy jakiś serwis z prawdziwego zdarzenia to zanieś im to ci zrobią :)
    Quarz
    Level 43  
    gradek83 wrote:
    Quarz wrote:

A nie łatwiej było przelutować EEPROM ze starej elektroniki ? ja parę dni temu tak zrobiłem i dysk działa jak nowy troszkę motki było z wy lutowaniem ale jeśli masz w okolicy jakiś serwis z prawdziwego zdarzenia to zanieś im to ci zrobią :)
    Czytaj uważnie ...
    Pamięć EEPROM jest wewnątrz procesora Marvell - wielki układ z dobrze ponad setką wyprowadzeń oraz z płytką chłodzenia pod nim i przylutowaną do PCB.
    Jego przypadkowe zniszczenie, to "żegnaj" dane z tego HDD...
    gradek83
    Level 41  
    no na google płytkę zobaczyłem i widzę że ten model ma wbudowaną pamięć ale tak mnie zastanawia niby miejsce na SO8 jest tylko czy taki motyw jak zgranie epromu z Marvell'a i wgranie np na 25pxx coś by dało no ale nie znam się na tym aż tak... skoro specjalistyczny serwis nie dał rady to już może do jakiegoś innego fachowca lepiej to wysłać ale tanio nie będzie:/
    Arek K.
    Level 21  
    Quarz w dyskach z generacji royl w celu odzyskania danych w przypadku uszkodzenia elektroniki konieczne jest odbudowanie romu na podstawie modułów SA (Service Area) i dopiero potem wgranie tej zawartości w Marvell
    Przegrywanie romu z innego dysku nie jest dobrym rozwiązaniem.
    Quarz
    Level 43  
    Arek K. wrote:
    Quarz w dyskach z generacji royl w celu odzyskania danych w przypadku uszkodzenia elektroniki konieczne jest odbudowanie romu na podstawie modułów SA (Service Area) i dopiero potem wgranie tej zawartości w Marvell
    Właśnie tak to było (podobno) zrobione - przekopiowanie SA z oryginalnej elektroniki na inną - sprawną - o identycznych oznaczeniach.

Poniżej fotka uszkodzonej elektroniki:
    WD-Marwell - reading (the modules + Flash)
    Arek K.
    Level 21  
    Quote:
    Właśnie tak to było (podobno) zrobione - przekopiowanie SA z oryginalnej elektroniki na inną - sprawną - o identycznych oznaczeniach.

SA nie jest w elektronice a na talerzach
    To zrób tak.
    http://yura.projektas.lt/files/wd/wd_marvell.html
    Zgraj ROM tym zgodnie z WD Marvell Royl rom nuskaitymas
    Oraz moduły SA (składowe rom) zgodnie z WD Marvell Royl SA rom copy nuskaitymas
    I podaj w załączniku.
    Ja sprawdzę czy jest różnica miedzy SA a ROM
    Quarz
    Level 43  
    Arek K. wrote:
    Quote:

SA nie jest w elektronice a na talerzach
    To zrób tak.
    http://yura.projektas.lt/files/wd/wd_marvell.html
    Zgraj ROM tym zgodnie z WD Marvell Royl rom nuskaitymas
    Oraz moduły SA (składowe rom) zgodnie z WD Marvell Royl SA rom copy nuskaitymas
    I podaj w załączniku.
    Ja sprawdzę czy jest różnica miedzy SA a ROM
    Dziękuję za pomoc - trochę to potrwa, ponieważ muszę to wszystko "przetrawić" ...:idea: :D

Pozdrawiam
    BIGOLSEN
    Level 31  
    Quarz wrote:
    Arek K. wrote:

Powiem krótko. Nie odczytali go właściwie, albo nie odczytali wszystkiego co należało odczytać. Inaczej wgrali go niepełnego na sprawną elektronikę. Zaznaczę tez, że nie ma konieczności odbudowy ROM-u z modułów SA. Wystarczy go właśnie odczytać z uszkodzonej elektroniki. Pod warunkiem wszakże, że procesor nie jest uszkodzony. W przypadku jego uszkodzenia odczyt z niego będzie niestety niemożliwy.

Pozdrawiam.
    Hamadaaa
    Level 1  
    Dear friends
    Please I Need Firmware (the modules + Flash) to This WD Caviar HDD
    MDL : WD1200BB-00DWA0
    DATE : 17 JAN 2004
    S/N : WMAEH2214541
    DCM : HSBACVJAH
    Product : Malaysia
    Family : Trailblazer
    Firmware, 15.05R15