Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro Plus 97 r. - jak wymienić nagrzewnicę?

elektro37 21 Mar 2008 02:06 12868 5
  • #1 21 Mar 2008 02:06
    elektro37
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Mam następujący problem :
    chciałbym wymienić w moim Polonezie nagrzewnice , lecz nigdzie nie mogę znaleźć jakiegokolwiek schematu wnętrza auta. :(
    Bo chodzi mi o to abym niczego nie uszkodził podczas demontowania deski rozdzielczej i całego przedniego wnętrza . Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat : " Jak (szybko) sprawnie i bez uszkodzeń wymienić nagrzewnice ? " to byłbym dozgonnie wdzięczny. Proszę o pomoc!!!

Temat poprawiłem. [MS]

2 5
  • #2 21 Mar 2008 21:34
    Stanisław 1
    Poziom 16  

Szybko to tego nie zrobisz wymaga to demontażu całej konsoli , większość wkrętów znajduje się pod zaślepkami oraz kratkami wylotowymi nadmuch powietrza (trzeba je wymontować) jak znajdę schemat to go podeśle.

2
  • #3 22 Mar 2008 00:41
    elektro37
    Poziom 9  

Byłbym wdzięczny jeśli przesłałby mi Pan ten schemat . Pozdrawiam

0
  • #4 22 Mar 2008 23:41
    wofek
    Poziom 10  

Poszukaj ksiazki o naprawach Poloneza. Znajdziesz w necie i ksiegarniach. W jakims markecie albo empiku mozesz oglac do woli.

0
  • #6 24 Mar 2008 19:10
    Megaman
    Poziom 10  

OK może opisze szybko jutro podeśle fotki jak krok po kroku to zrobić bo mam gdzieś na kompie robiłem to bo sam mam poloneza no i wystawić chciałem na moją stronkę
    1.Ściągnij osłonę drążka zmiany biegów
    2.Powyciągaj te przyciski bajery radio itp. ze środkowej konsoli odkręć śrubki z całej konsoli.
    3.Odkręć regulator wycieraczek z boku
    4.Wyciągnij całą środkową konsolę nie zapomnij podczepiać linek od regulacji nawiewu(góra dół ) i od ciepła i mocy nawiewu(tz od tego czerwonego i zielonego).
    5.Wyciągnij tą konsole i podczepiaj zapinki która trzyma dół tz. wiatrak z tymi wylotami do nawiewów
    6.Odłóż to na bok i już widać nagrzewnicę otwórz maskę i odkręć nagrzewnicę od głowicy.
    7.No i ciesz się demontażem.
    8.Uważaj aby nie pomylić kostek od przycisków i nie zapomnij odpowietrzyć układu pewnie po przeczyszczeniu lub wymianie nagrzewnicy ;p .
    TO JEST OPIS DO CARO tz.minus ;D Wolałem tu opisać aby nie zakładać głupawych tematów...

Dodano po 1 [minuty]:

Szybki słowniczek Caro minus to zwykły Caro a caro plus to pluszak wedle mojego przyzwyczajenia do wypowiedzi co do tych wozów .

0