Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez Caro Plus 97 r. - jak wymienić nagrzewnicę?

elektro37 21 Mar 2008 02:06 14191 5
    elektro37
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Mam następujący problem :
    chciałbym wymienić w moim Polonezie nagrzewnice , lecz nigdzie nie mogę znaleźć jakiegokolwiek schematu wnętrza auta. :(
    Bo chodzi mi o to abym niczego nie uszkodził podczas demontowania deski rozdzielczej i całego przedniego wnętrza . Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat : " Jak (szybko) sprawnie i bez uszkodzeń wymienić nagrzewnice ? " to byłbym dozgonnie wdzięczny. Proszę o pomoc!!!

Temat poprawiłem. [MS]
    Stanisław 1
    Level 16  
    Szybko to tego nie zrobisz wymaga to demontażu całej konsoli , większość wkrętów znajduje się pod zaślepkami oraz kratkami wylotowymi nadmuch powietrza (trzeba je wymontować) jak znajdę schemat to go podeśle.
    elektro37
    Level 10  
    Byłbym wdzięczny jeśli przesłałby mi Pan ten schemat . Pozdrawiam
    wofek
    Level 11  
    Poszukaj ksiazki o naprawach Poloneza. Znajdziesz w necie i ksiegarniach. W jakims markecie albo empiku mozesz oglac do woli.
    Megaman
    Level 10  
    OK może opisze szybko jutro podeśle fotki jak krok po kroku to zrobić bo mam gdzieś na kompie robiłem to bo sam mam poloneza no i wystawić chciałem na moją stronkę
    1.Ściągnij osłonę drążka zmiany biegów
    2.Powyciągaj te przyciski bajery radio itp. ze środkowej konsoli odkręć śrubki z całej konsoli.
    3.Odkręć regulator wycieraczek z boku
    4.Wyciągnij całą środkową konsolę nie zapomnij podczepiać linek od regulacji nawiewu(góra dół ) i od ciepła i mocy nawiewu(tz od tego czerwonego i zielonego).
    5.Wyciągnij tą konsole i podczepiaj zapinki która trzyma dół tz. wiatrak z tymi wylotami do nawiewów
    6.Odłóż to na bok i już widać nagrzewnicę otwórz maskę i odkręć nagrzewnicę od głowicy.
    7.No i ciesz się demontażem.
    8.Uważaj aby nie pomylić kostek od przycisków i nie zapomnij odpowietrzyć układu pewnie po przeczyszczeniu lub wymianie nagrzewnicy ;p .
    TO JEST OPIS DO CARO tz.minus ;D Wolałem tu opisać aby nie zakładać głupawych tematów...

Dodano po 1 [minuty]:

Szybki słowniczek Caro minus to zwykły Caro a caro plus to pluszak wedle mojego przyzwyczajenia do wypowiedzi co do tych wozów .