Problem ten jest od dawna.
Nie naprawiałem bo komputer działał na zasilaczu z włozoną baterią łądował ją normalnie jednak na samym zasilaczu działał sporadycznie. Problem był dopiero jak naładowanie baterii spadało poniżej 80% wtedy już zasilacz nie dawał rady jej nałądować.
Gdy wartość spadła do zera podłączenie zasilacza nie rozpoczynało łądowania, diody gasły po 2 sekundach.
Jedyna rada to wyjęcie baterii i w momemcie wkłądania baterii 2 sek jak się świeciły diody szybka instalacja baterii uruchamiała ładowanie. Zaznaczam że chodzi o komputer serii Toshiba Satelite A60.
Podejzewam zimny lut ale bez schematu niezabieram się do sprawdzenia bo na tyle się nie znam.
Może ktoś ma schemat samego zasilania i układu elektroniki łądowania baterii.
Za pomoc serdecznie dziękuję
Nie naprawiałem bo komputer działał na zasilaczu z włozoną baterią łądował ją normalnie jednak na samym zasilaczu działał sporadycznie. Problem był dopiero jak naładowanie baterii spadało poniżej 80% wtedy już zasilacz nie dawał rady jej nałądować.
Gdy wartość spadła do zera podłączenie zasilacza nie rozpoczynało łądowania, diody gasły po 2 sekundach.
Jedyna rada to wyjęcie baterii i w momemcie wkłądania baterii 2 sek jak się świeciły diody szybka instalacja baterii uruchamiała ładowanie. Zaznaczam że chodzi o komputer serii Toshiba Satelite A60.
Podejzewam zimny lut ale bez schematu niezabieram się do sprawdzenia bo na tyle się nie znam.
Może ktoś ma schemat samego zasilania i układu elektroniki łądowania baterii.
Za pomoc serdecznie dziękuję