logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Alphard 38 cm – optymalne wymiary obudowy, tunel BR i wygłuszenie kolumny

darkus12 25 Mar 2008 10:47 1842 13
REKLAMA
  • #1 4951178
    darkus12
    Poziom 18  
    Posty: 335
    Pomógł: 7
    Ocena: 63
    Witam. Tak jak w temacie. Chcę zbudować kolumny basowe na głośniku alpharda <to sie wam na pewno nie podoba> 38 cm. I to moje pytania co do ich budowy: jakie wymiary skrzyni, jakie tunele, jakie otwory br? A czy te wymiary obudowy mogą być 50x45x50 [cm] (wys. x szer x gł.)? I czy trzeba ją wygłuszyć ? Dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam Darkus
  • REKLAMA
  • #2 4954233
    kamil_papa
    Poziom 13  
    Posty: 130
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Podaj model głośnika to coś poradzimy. Nikt nie jest tutaj wróżką :)
  • #3 4956202
    darkus12
    Poziom 18  
    Posty: 335
    Pomógł: 7
    Ocena: 63
    jeszcze dokładnie niewiem jaki. dzis ide do sklepu sie zapytac.
  • REKLAMA
  • #4 4956822
    melisław
    Poziom 24  
    Posty: 681
    Pomógł: 44
    Ocena: 8
    A ile przeznaczasz na to kasy? Uwierz mi, nie stać cię na alpaharda... To jest tak drogie w sosunku do tego co oferuje że głowa mała.
  • REKLAMA
  • #5 4957099
    kapq
    Poziom 18  
    Posty: 331
    Pomógł: 19
    Ocena: 28
    A może chodzi mu o Alpierda z allegro za 10zł :)?
  • REKLAMA
  • #6 4957146
    darkus12
    Poziom 18  
    Posty: 335
    Pomógł: 7
    Ocena: 63
    ten głosnik to ALPHARD PS 15 z na allegro jest za 150.

    Dodano po 53 [sekundy]:

    a jak te sie nie nadaja to jakie proponujecie o tej srednicy <38cm> w cenie do 200zł za sztuke ?
  • #7 4957285
    melisław
    Poziom 24  
    Posty: 681
    Pomógł: 44
    Ocena: 8
    Za tą cene zapomnij... Rozmiar to nie wszystko. Moc to nie wszystko. BA!!! To nic nie oznacza. Jedynie na początku mysli się że duże i dużo wat to dobre. Z czasem dochodzi się do wniosku że jest wręcz przeciwnie... 200zł to nie tak mało... Dobry by był BSW 124 II ale tego już praktycznie nie da się dostać... A tak to może któryś MDS... Tylko jeszcze zależy czy to ma być do domu czy do jakiegoś nagłaśniania...
  • #8 4961210
    darkus12
    Poziom 18  
    Posty: 335
    Pomógł: 7
    Ocena: 63
    oczywisci ze do nagłosnienia sali. na imprezy na najwyzej 100 osób.
  • #9 4961499
    melisław
    Poziom 24  
    Posty: 681
    Pomógł: 44
    Ocena: 8
    Hm... I tu zaczynają się schodki... A jaki metraż sali? Co jest na górze? Jaki wzmacniacz? Jakie imprezy? Kameralne spotkania jazowe (już to widzę :D ) czy po prostu zwykłe napier*****???
  • #10 4966290
    darkus12
    Poziom 18  
    Posty: 335
    Pomógł: 7
    Ocena: 63
    wymiary sali... trodne pytanie bo niegram na jednej sali tylko tam gdzie trzeba. na górze niewiem co jest. rózne imprezy, urodziny, jakies mniejsze i wieksze rocznice, dyskoteki.... a wzmacniacz... myslałem nad tym 2 x tda 7294 czyli 200W.
  • #11 4967735
    melisław
    Poziom 24  
    Posty: 681
    Pomógł: 44
    Ocena: 8
    "Na górze" to znaczy jakie paczki to ma wspomagać. 2xTDA nie ma 200W a jakieś 120W... Lepiej obejrzyj się za jakimś holtonem albo hexfetem... http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=26&vItemDB=itemdb Może coś takiego? Tylko możesz pobłagać żeby ci zrobili z układem magnetycznym od 38/300, czasem wiem że się zgadzali...
  • #12 4970633
    darkus12
    Poziom 18  
    Posty: 335
    Pomógł: 7
    Ocena: 63
    tez samoróby. tez na alpchardach, bas ew120 a sopran TE180.
  • #14 5033853
    darkus12
    Poziom 18  
    Posty: 335
    Pomógł: 7
    Ocena: 63
    Panowie. zmiana planów. chce zrobic te kolumny na HW1800. moze pomozecie mi jakie skrzynie do nich zrobic?

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy budowy kolumn basowych na głośniku Alphard o średnicy 38 cm, ze szczególnym uwzględnieniem optymalnych wymiarów obudowy, tuneli bas-refleks (BR) oraz wygłuszenia. Autor planuje obudowę o wymiarach 50x45x50 cm (wysokość x szerokość x głębokość) i pyta o jej adekwatność oraz konieczność wygłuszenia. W trakcie rozmowy pojawiły się wątpliwości co do modelu głośnika – ostatecznie wskazano Alphard PS 15 dostępny na Allegro za około 150 zł, jednak dyskutanci podkreślają, że cena i parametry mogą nie odpowiadać wymaganiom nagłośnienia sali na imprezy do 100 osób. Poruszono temat mocy wzmacniacza (planowany 2x TDA7294, realnie około 120 W) oraz alternatywnych głośników i wzmacniaczy, np. BSW 124 II, MDS, Holton, Hexfet. Zwrócono uwagę, że rozmiar i moc głośnika to nie jedyne kryteria, a dobór obudowy i tunelu BR powinien być dostosowany do konkretnego modelu i zastosowania. Na koniec autor zmienił plany i zapytał o obudowy do głośników HW1800, co sugeruje dalsze poszukiwania optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych.
REKLAMA