Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP 115c unable to clean

piotrektab 25 Mar 2008 19:15 20206 11
    piotrektab
    Level 10  
    Witam !
    Mam problemik z drukarką . Zaschły mi tusze i czyściłem głowice , nagle pojawił się komunikat unabled to clean a dalej że papmeps pełny . co mam zrobic poza wyczyszczeniem papmersa ?
  • Helpful post
    Tomek H
    Level 28  
    asiulkka321 wrote:
    mam podobny problem to link do resetowania jaki udało mi się znaleść kilka stronek wcześniej
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic999557.html
    Jeśli ci się uda to daj znać jak to zrobiłeś bo mi nie wychodzi :cry:
    pozdrawiam

jasno i klarownie jest tam wszystko opisane.
    nie powinno być z tym żadnego problemu.
    piotrektab
    Level 10  
    a jak w takim razie rozpocząć wpistwanie 8mki i zera - wie ktoś ?
    wladek83
    Level 32  
    Bez PW...
    Jak serwis ukrywa to ja odsłonię.

Tak wchodzi się w Maintenance Mode :
    Nacisnąć szybko kolejno klawisze :
    "Menu" potem "Start/Mono" potem strzałka do góry potem "Start/Mono"
    i już ...
    Dalej zgodnie z wcześniejszymi linkami do postów z Forum.
    Po skasowaniu licznika Purge nie zapomnieć o wyłączeniu z prądu i ponownym włączeniu drukarki.

( Przepraszam za to "potem" )

Pzdr.
    Tomek H
    Level 28  
    wladek83 wrote:
    Bez PW...
    Jak serwis ukrywa to ja odsłonię.

Tak wchodzi się w Maintenance Mode :
    Nacisnąć szybko kolejno klawisze :
    "Menu" potem "Start/Mono" potem strzałka do góry potem "Start/Mono"
    i już ...
    Dalej zgodnie z wcześniejszymi linkami do postów z Forum.
    Po skasowaniu licznika Purge nie zapomnieć o wyłączeniu z prądu i ponownym włączeniu drukarki.

( Przepraszam za to "potem" )

Pzdr.

tutaj nikt nic nie ukrywa. tylko jest instrukcja na elektrodzie opisana i wystarczy dokładnie się do niej do stosować. nie ma sensu powtarzać tych samych tematów 100 razy. a na pw podaję swój numer tel jak mogę pomóc a nie mam czasu pisać.
    pozdrawiam
    wladek83
    Level 32  
    Pisząc "serwis" nie miałem na myśli Ciebie, bo sam nie wiedziałeś i dzwoniłeś do nich... I nie mów, że o wejściu w tryb serwisowy drukarki Brother było już setki postów :| . Jest tylko jeden : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic872128.html , a i to Kolega, który to napisał nie zrozumiał co napisał ...
    Dlatego pozwoliłem sobie na opis jak wejść w tryb serwisowy, bo dalsza procedura została napisana przez Kolegę RafalKabat. Nie pisałbym gdyby nie proszono o to na tym Forum, co też uczyniłem.

Pzdr.
  • Helpful post
    Tomek H
    Level 28  
    nie wiedziałem ale doszedłem do tego i chętnie pomagam jak ktoś ma z tym problem. sądziłem że kolega pije do mnie z tym pw. i temu tak napisałem.
    grunt żeby pomagać sobie i tyle. jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam
    pozdrawiam
    tomek1970
    Level 22  
    A ma ktoś pomysł na kasowanie licznika zużytego atramentu w Brother DCP-330 ?
    Proszę o pomoc serwis fabryczny chce 80 zł netto za wykonanie takiej usługi a może jest ktos kto zrobi to taniej lub podzieli się wiedzą jak to wykonać ?

PS. Tryb serwisowy osiagalny przez wpięcie kabla zasilajacego przy wcisnietym klawiszu MENU - wciskając 8 i OK nastepnie 0 i OK wchodzimy w Maintenance menu 80 --> przeglądanie stanu rejestrów drukarki versje firmwaru itp jest licznik nazwany Flusch ekstremalnie wysoka wartość - ale niewiem jak go skasować aalogia do DCP 115 - niedziała
    jolserwis
    Level 15  
    Ja po wyczyszczeniu licznika purge i absorbera niestety w dalszym ciagu mam komunikat jak na poczatku , dodatkowo pojawił mi się następny komunikat error AF. I nie moge sobie poradzić z DCP 115C, czy jest możliwość wgrania nowego softu do tej drukarki , ewentualnie jakaś opcja , która pozwala na powrót do ustawień fabrycznych drukarki.
    Dynanomen
    Level 1  
    Oto odpowiedż serwisu na ten problem otrzymana z Brother Polska /skopiowane z maila/

1.Wycišgnšć kabel zasilajšcy
    2. wcisnšć menu
    3. podłšczyć kabel zasilajšcy, przycisk menu dalej trzymać, aż pojawi się napis maintenance
    4. Naciœnij 8 i potem 0 wchodzimy w serwis wyœwietli się nam function code 80
    5. Naciœnij BLACK START tyle razy aż pojawi się Purge Counter
    6.Naciœnij 2,7,8 i 3 klawisz żeby counter był zero na każdej pozycji
    7.Naciœnij Start Stop klawisz żeby wyjœć z serwisu
    8. naciœnij 9,9

osobiście skorzystałem już wcześniej z porady na elektrodzie, ale może się to komuś przyda więc zamieszczam.