Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana ogniw NiCd na NiMH w akumulatorze wkrętarki Bosch

26 Mar 2008 20:44 18417 3
  • Poziom 1  
    Mam zużyte akumulatory NiCd do wkrętarki Bosch PSR 14,4 VE-2. Ponieważ gotowe akumulatory mają zaporowe ceny (ok. 200 zł...) zastanawiam się nad wymianą samych ogniw z NiCd na NiMH, ewentualnie inne - byle nie NiCd. Nie wiem tylko, czy ładowarka zaakceptuje taką zamianę i jakiej pojemności ogniw szukać.
    Akumulator ma pojemność w granicach 1500-2000 mAh i napięcie 14,4V, w środku jest 12 ogniw NiCd. Nie wiem, czy pojemność ogniw się sumuje, ogniwa w środku akumulatora są przemysłowe, bez opisów.

Może ktoś ma inny sposób na ożywienie dobrej wkrętarki?
  • Poziom 26  
    Kupiłem kiedyś z 10 lat temu wkrętarkę black&decker, takiego palucha na 3,6 volt ze sprzęgłem itd.Chodziła na oryginalnych akumulatorach z 5 lat,tyle że była non stop używana w serwisie więc często w ładowarce potem w końcu akumulatory padły i leżakowało biedactwo z rok, dopóki na giełdzie nie pojawił sie facet który miał oryginalne akumulatory od profi kamer canon. Po rozmontowaniu akumulatora ogniw ci panie a ogniw...chodzi 4 rok idealnie...
  • Poziom 31  
    ja wymieniałem we wkrętarce black&decker (najprawdopodobniej takiej samej jak w poście wyżej) z tym że wyjełem stare aku. NiCd i wysłałem do batimexu a w zamian otrzymałem od nich NiMH ładnie zgrzane w pakiet . nawet nie było drogo (kilka złotych)
  • Poziom 16  
    Ogniwa muisz kupić wysokoprądowe czyli przemysłowe do ekstremalnych obciążeń, NI-MH nie są w tym najlepsze i napewno pożyją krócej niż NI-CD. Niestety ceny ogniw są wysokie, a te tanie są bardzo krótkożywotne, sam wielokrotnie wymieniałem ogniwa w akku do elektronarzędzi i to wybierałem te tańsze bo tak chcieli ich właściciele, niestety po roku i tak nie działały a po pół roku trzymały dwa razy krócej niż jak były nowe.

Radzę kupić panasonica - będzie około 200zł za te ogniwa ale starczą na 5 lat i daje głowę że silnik tej wkrętarki szybciej padnie niż te ogniwa , wiem to z praktyki, dodatkowo pamietaj aby nie nagrzewać akku np. zbyt długim ładowaniem bo to bardzo skutecznie zabiera życie akumulatorom.