Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer jak zabezpieczyc RCA ??

29 Mar 2008 00:44 1720 8
  • Poziom 10  
    Witam mam problem, mianowicie po włączeniu radia słychac dudnienie (cykliczne uderzenia basu) z subwoofera. Gdy gain jest ustawiony powyżej 50% obojętnie czy gra na 2 czy na 1 kanał, ale jest to coraz głośniejsze ze zwiększaniem gaina. Również słychac prace napędu. Wzmacniacz to sony xm250x a jednostka sterująca pioneer deh-2920MP

Co już sprawdziłem: przewody prądowe są w 100% sprawne grube i dobrze podłączone pod aku. Występuje to z każdym podłączonym głośnikiem-ami. przewody RCA raczej też odpadają bo podłączałem inne i ten sam problem.
  • Moderator CarAudio
    Podmień radio ..........i wzmacniacz .Kolejność obojętna ale potrzeba podmienić te dwa "klocki" ,żeby je wyeliminować .

PS: słyszysz efekt tzw."turbosprężarki" (gwizd) w głośnikach wraz ze wzrostem obrotów silnika
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    bardziej wzbudza się sam sub
  • Poziom 10  
    Gwizdu nie ma. Nie słychac żadnej różnicy przy włączonym i wyłączonym silniku natomiast po dodaniu glosniej na radiu i ściszeniu czasami hałasy przestają dokuczac. Jest to o tyle dziwne że gdy gaina na wzmacniaczu zwiększam, częstotliwośc uderzen również sie zwiększa, i bardzo mala zmiana gaina niesamowicie zwiększa ,,moc" uderzeń jutro wszystko posprawdzam i dam znac którego urządzenia to wina. obecnie mam podłaczony ten wzmacniacz z filtem niskotonowym pod jajka na półce ale wcześniej grał z subem (objawy identyczne). Bez różnicy jest mu na jakim filtrze jest ustawiony na wszystkich jest to samo. Ja obstawiam na wzmacniacz. A i jeszcze jedno dośc ważne. Zaczeło sie to dziac jakiś czas temu ale stopniowo, przez jakiś czas i potroszeczke mu gaina skręcałem i pomagało...
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    sprawdź klasyczną chorobę pioneer-a

tj. uszkodzoną masę chinch-y
  • Poziom 10  
    Naprawa zakończona w 100%...
    ...poszła masa na RCA...
    ...już połączona nowa...

Mam pytanie. Czy połączenie tej dodatkowej masy przez bezpiecznik 5A w oprawce, zabezpieczy przed popłynięciem całego prądu przez radio na wypadek odłączenia masy od wzmacniacza ?? A może jakiś inny pomysł żeby to zabezpieczyc bo ostrożności nigdy za wiele !!
  • Poziom 10  
    Nie wieże że nie ma jakiegoś prostego sposobu aby to zabezpieczyc panowie pomożcie
  • Moderator CarAudio
    Jest sposób .............prosty.............podpinać kable RCA do podpiętego już do zasilania wzmacniacza (bezpiecznik na plusie oczywiście wyjęty).