Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes "C" '96 klimatyzacja

01 Kwi 2008 14:57 3532 12
  • Poziom 17  
    Mercedes C '96 ; 2,0 benzyna. Słabo chłodzi klimatyzacja (czynnik134a). Mam potrzebny sprzęt i doświadczenia w chłodnictwie tylko brak mi doświadczenia w klimatyzacjach. W związku z tym, mam pytanie jakie ciśnienie powinno być w układzie i jak się do tego zabrać, żeby nie pogorszyć. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam :D
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Pierwszą podstawową sprawą jest ilość gazu w układzie o ile dobrze pamiętam to ok 800-850 g gazu i to musi być zachowane a dopiero można sprawdzać ciśnienia. Niskie powinno pracować miedzy 2-4 a wysokie od 13 - 17&18 . Najlepiej odessać cały gaz i nabić odnowa wtedy jest pewnoś że ilość jest odpowiednia,można też sprawdzić ilośćgazu w układzie na tablicce z prawej stron w komorze silnika
  • Poziom 17  
    Jeszcze jedno, nie załączają sie wentylatory. Pytanie techniczne, czy napełnia się układ przez tę końcówkę przy chłodnicy? :|
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    kolego jeśli piszesz że masz doświadczenie w chłodnictwie to przez który kruciec napełniasz instalacje
    chłodniczą w ,np klimatyzatorze
    a tak do rzeczy to ciśnienie załączenia wentylatorów jest w nich bardzo wysokie nawet do 20 bar jest tylko w nich jeden problem że pomiar ciśnienia odbywa się za filtrem i jak jest zanieczyszczony to spadek ciśnienia na nim powoduje że wentylatory nie chcą się włączyc ,a za filtrem nie ma się gdzie podpiąć żeby zobaczyć jaki jest spadek ciśnienia
    ja stawiał bym na zanieczyszczony filtr osuszacz koszt niewielki a ile uciechy
  • Poziom 17  
    Ok. wielkie dzięki za zainteresowanie moim problemem, nie mam doświadczenia z klimatyzacją, nigdy nie było okazji naprawiam tylko lodówy i zamrażarki. Jak to mawiają: Lepiej zapytać raz i wstydzić się raz, niż nie zapytać i wstydzić się całe życie. :D Kolego SP7SEC ,wytłumaczyłeś mi przystępnie za co Ci dziękuję. Przyznam się, że podłączałem się już do instalacji ale ciśnienie na manometrze mi gwałtownie wzrastało i spanikowałem. Pozdrawiam.

:D
  • Poziom 27  
    Niema sprawy jasne że trzeba pytać ja też czasem potrzebuje czyjejś pomocy, a ja pod nazwą urządzenia chłodnicze to mam na myśli coś co ma minimum 10 kw chociaż serwisuje takie po 1000 kw
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Kolega piotrowski77 dobrze opisal cisnienia natomiast w trakcie nie pracowania kompresora cisnienie na obu portach powinno wynosic 5 atmosfer. odessanie gazu to nie wszystko , jeszcze trzeba oddzielic olej zuzyty pozniej nabic nowy olej w ilosci wiekszej od sciagnietej . Pozatym jaka masz klimatyzacje :zwykla czy klimatronik , ile masz i jakie masz czujniki na ukladzie klimatyzacji. Wiele pytan.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    rangi napisał:
    Jeszcze jedno, nie załączają sie wentylatory.

zaczekaj jak będzie 30 stopni w cieniu - wtedy one praktycznie nie będą się wyłączały. Teraz, jeśli w ogóle się załączą to na moment, oczywiście gdy będzie odpowiednia ilość czynnika i sprawny układ.
  • Poziom 17  
    carsmot napisał:
    Kolega piotrowski77 dobrze opisal cisnienia natomiast w trakcie nie pracowania kompresora cisnienie na obu portach powinno wynosic 5 atmosfer. odessanie gazu to nie wszystko , jeszcze trzeba oddzielic olej zuzyty pozniej nabic nowy olej w ilosci wiekszej od sciagnietej . Pozatym jaka masz klimatyzacje :zwykla czy klimatronik , ile masz i jakie masz czujniki na ukladzie klimatyzacji. Wiele pytan.

Klima zwykła, a gdzie znajde czujniki i drugi port? :D Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Z powodu braku czasu odwiedziłem fachowców koszt całości 320 zł. :cry: Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam :D
  • Poziom 10  
    Witam !
    Ja mam pytanie odnosnie klimatyzacji z mercedesa c180.
    silnik 1800ccm 1998 rok. Po uruchomienu silnika na wolnych obrotach chodzi normalnie po właczeniu klimatyzacji i zwiekszeniu obrotów zaczyna piszczec. Nie jest tu wina paska bo basek wymieniłem wczoraj.
    Prosze o pomoc tu albo GG:7768539.
  • Poziom 43  
    Walniety kompresor klimy,sprawny nie ma prawa stawiac takiego oporu
  • Poziom 10  
    Odłączyłem kompresor. właczyłem nawiew i zwiekszyłem obroty i nie piszczało. gdy przejechałem sie kawałek i skreciłem koła do oporu i wtedy zaczeło piszczec.