Co do stalówki to doczołowo krawędzie wyginasz do góry na 1.2 mm elementy układasz na styk prąd 12-15 A puls częstotliwość 5 Hz wypełnienie impulsu 50% ciepło elek. 30-40% ,na zakładke prąd 20-25 A drut 1.2 mm (mig) tylko najpierw punktowo co około 1,5-2 cm (odkształcenie elementów),ewentualnie na podkładce stalowej .Elektroda 1.6mm zaostrzona na igłe czystość zero rdzy i tłuszczu. Gaz ustawiam na około 10l/min bez podgrzewania,co szybciej schładza spoine ale to musisz dobrać do swoich warunków .
Aluminium niestety tylko w pozycji podolnej i na podkładce stalowej dosyć dużej grubości (czystej) .Ogólnie przy spawaniu al. czystość to niestety priorytet ja stosuje obróbke frezem .Co do prądu to w zależności od przekroju częstotliwość max. ciepło elektrody 20-80% drut do bardzo cienkich alementów 1.0 mm mig (problem z podawaniem) a dalej to katalog.Oczywiście elektroda torowana .Ostatnio próbuje z krótkimi czasami spawania wysokim prądem jak opanuje to napisze.Powodzenia.