Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 7340

04 Kwi 2008 22:11 6131 21
  • Poziom 10  
    po kilku minutach pracy włącza się kontrolka błędu i pokazuje błąd F4 (cztery mignięcia pomiędzy przerwami). Sprawdziłem pompę i drożność węża, wszystko wydaje się ok. Po kolejnym naciśnięciu kontrolki i dłuższym przytrzymaniu, kontrolka gaśnie i po kolejnym jej włączeniu zmywarka pracuje przez kolejne kilka minut i wszystko się powtarza.
    Do najbliższego serwisu tej firmy 60 km.
    Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam.
    Masz problem z odprowadzeniem wody
    -zatkany wąż spustowy
    -zablokowana pompa
    -uszkodzona pompa
    -uszkodzony moduł
  • Poziom 10  
    wąż sprawdzałem ok
    pompa pracuje sprawdzałem,
    a co to jest moduł?

Dodano po 17 [minuty]:

Proszę
    pomóż andrzej 1959, już dwa popołudnia próbuję ją naprawić i nic, szkoda mi tego czasu żeby wzywać serwis.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    A wodę pobiera?
  • Poziom 10  
    Tak, pobiera, pracuje potem ją podgrzewa i po wypuszczeniu tak jakby nie mogła się zdecydować co dalej zaczyna piszczeć i miga kontrolka.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pa121 napisał:
    po kilku minutach pracy włącza się kontrolka błędu i pokazuje błąd F4 (cztery mignięcia pomiędzy przerwami)

Tego nie rozumiem - nie ma takiego krótkiego cyklu, a w innych postach piszesz że odprowadza wodę....
  • Poziom 10  
    W zaznaczonym poście jest błąd, powinno być po ok. 10-ciu minutach.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zaciera się pompa.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    wiesiekba napisał:
    Zaciera się pompa.

Lub blokuje ją coś - oczywiście mowa o pompie odprowadzającej. Pozostaje jeszcze kwestia presostatu, ale to potem.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Rozkręć i przeczyść.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pa121 napisał:
    Czy mam kupić nową?

No cóż, wyświetlany błąd ewidentnie świadczy o problemie z odprowadzaniem wody, więc jeżeli układ odprowadzania jest drożny, to wszystko wskazuje na silnik pompy odprow.
  • Poziom 10  
    To już zrobiłem, wydawało mi się że wszystko jest dobrze.

Dodano po 8 [minuty]:

I jeszcze pytanie, tak żebym wiedział na 100%, to jest ta pompa na dole, po prawej stronie w głębi, patrząc od przodu zmywarki?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Może być zerwany wirnik.

Dodano po 3 [minuty]:

Ta mniejsza pompa.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pa121 napisał:
    I jeszcze pytanie, tak żebym wiedział na 100%, to jest ta pompa na dole, po prawej stronie w głębi, patrząc od przodu zmywarki?

Tak na "chłopski rozum", to wąż odprowadzający doprowadzi Cię do pompy - oczywiście w kierunku zmywarki :D
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    No chyba że te gwizdy pojawiają sie podczas mycia a nie wylewania.
  • Poziom 10  
    Pompa jest chyba do wymiany. rzeczywiście patrzyłem nie na tą, ale jak wykręciłem tą małą i pokręciłem wirnikiem to po zamontowaniu zaczęła najpierw buczeć, a potem jakby się odblokowała i ruszył cykl mycia, w momencie wypompowywania wody pompa zaczęła głośno pracować, ale przez kilka minut się nie wyłączała i wtedy zaczęło znowu piszczeć.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Najlepiej wymienić jak się blokuje po chwili rusza jest już zużyta luzów nie usuniesz.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    pa121 napisał:
    Tak, pobiera, pracuje potem ją podgrzewa i po wypuszczeniu tak jakby nie mogła się zdecydować co dalej zaczyna piszczeć i miga kontrolka.

Dla uściślenia! Błąd F4 pokazuje po wylaniu wody? skoro tak to pompa jest sprawna! a uszkodzony (zabrudzony) jest hydrostat który po wylaniu wody powinien dać impuls ze zmywarka jest pusta.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    bronek1806 napisał:
    Dla uściślenia! Błąd F4 pokazuje po wylaniu wody? skoro tak to pompa jest sprawna! a uszkodzony (zabrudzony) jest hydrostat który po wylaniu wody powinien dać impuls ze zmywarka jest pusta.

Dobrze gadasz.
    Do przeczyszczenie takie cóś:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    najlatwiej zdemontowac (uniesc ten maly plastikowy zatrzask i przekrecic w kierunku przeciwnym do wskazowek zegara o jakies 15 min) to cudenko jest za elementem grzewczym i troszke sie trzeba pomeczyc jak nie masz odswiadczenia ale to wlasnie najlepsza metoda czyszczenia. proponowalbym tez sprawdzic czy koncowjka weza spustowego nie jest aby zbyt nisko (zaleca sie aby byla na wysokosci ok 60cm)

dodam tylko jeszcze ze usterki tych pompek w ciagu blisko 2 lat pracy dla whirlpool nie mialem (to naprawde rzadkie zjawisko)