Witam,
Mój problem jest dość złożony, ale postaram się wszystko jasno przedstawić.
5 dni temu kupiłem cyfrowy polsat. Nie chciałem pomocy specjalistów, postanowiłem zainstalować zestaw samemu. W tym celu podłączyłem analogowy dekoder i ustawiałem antenę na HOTBIRD tak, by w pionie oraz poziomie nie było żadnych szumów. Mimo to, po podłączeniu cyfrowego polsatu górny pasek pokazuje 86%, natomiast dolny 0%. Pomyślałem, że to kwestia wyłączonego sygnału od CP. Przeczekałem 3 dni, niestety to samo. Przeszedłem się, więc z dekoderem CP do sąsiada. U niego wszystko działa, oba paski aktywne.
Wymieniałem konwerter oraz kabel - to nic nie dało. Sąsiad przyszedł ze swoim dekoderem i ten również nie chce działać. Wszystko wskazuje na błąd instalacji, jednak nie wiem, gdzie ten błąd jest popełniony. Wie ktoś co może byc nie tak?
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Mój problem jest dość złożony, ale postaram się wszystko jasno przedstawić.
5 dni temu kupiłem cyfrowy polsat. Nie chciałem pomocy specjalistów, postanowiłem zainstalować zestaw samemu. W tym celu podłączyłem analogowy dekoder i ustawiałem antenę na HOTBIRD tak, by w pionie oraz poziomie nie było żadnych szumów. Mimo to, po podłączeniu cyfrowego polsatu górny pasek pokazuje 86%, natomiast dolny 0%. Pomyślałem, że to kwestia wyłączonego sygnału od CP. Przeczekałem 3 dni, niestety to samo. Przeszedłem się, więc z dekoderem CP do sąsiada. U niego wszystko działa, oba paski aktywne.
Wymieniałem konwerter oraz kabel - to nic nie dało. Sąsiad przyszedł ze swoim dekoderem i ten również nie chce działać. Wszystko wskazuje na błąd instalacji, jednak nie wiem, gdzie ten błąd jest popełniony. Wie ktoś co może byc nie tak?
Z góry dziękuje i pozdrawiam