Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad jednym projektem. Otóż chodzi mi po głowie taki pomysł, aby wykorzystać dynamo w rowerze jako prądnicę nie do zasilania żarówek, ale jako prądnicę do ładowania akumulatorków w światłach rowerowych. Wiem, że musiałby być w tym schemacie stabilizator napięcia oraz prostownik. Jakie najlepiej dobrać parametry dla standardowego dynamo?
Czy ktoś już myślał nad czymś takim?
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi dotyczące tego pomysłu, proszę o odpowiedź na forum, lub bezpośrednio na maila: t.gruszczynski(_at_)gazeta.pl
Czy ktoś już myślał nad czymś takim?
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi dotyczące tego pomysłu, proszę o odpowiedź na forum, lub bezpośrednio na maila: t.gruszczynski(_at_)gazeta.pl