logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nietypowy pomysł na wykorzystanie dynamo w rowerze...

t.gruszczynski 09 Kwi 2008 17:18 3811 4
REKLAMA
  • #1 5011698
    t.gruszczynski
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad jednym projektem. Otóż chodzi mi po głowie taki pomysł, aby wykorzystać dynamo w rowerze jako prądnicę nie do zasilania żarówek, ale jako prądnicę do ładowania akumulatorków w światłach rowerowych. Wiem, że musiałby być w tym schemacie stabilizator napięcia oraz prostownik. Jakie najlepiej dobrać parametry dla standardowego dynamo?
    Czy ktoś już myślał nad czymś takim?
    Jeśli ktoś ma jakieś uwagi dotyczące tego pomysłu, proszę o odpowiedź na forum, lub bezpośrednio na maila: t.gruszczynski(_at_)gazeta.pl
  • REKLAMA
  • #2 5011756
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 5011761
    t.gruszczynski
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Standardowe dynamo daje 6 V.
  • REKLAMA
  • #4 5023816
    Staszek z Chełma
    Poziom 19  
    Posty: 304
    Pomógł: 19
    Ocena: 56
    Cel zamierzenia równomierne świecenie żarówki w czasie jazdy.
    Jak pamiętam to w latach 70-tych w Teleranku Adam Słodowy pokazywał modyfikację dynama, a raczej lampy w rowerze cztery diody (mostek) i duży kondensator elektrolityczny.
REKLAMA