logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zamienniki głośników Tonsil GND 16/50/4 15Ω i GDWK 10/50/15 8Ω - co wybrać?

TheNut 10 Kwi 2008 22:32 2013 12
REKLAMA
  • #1 5016792
    TheNut
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Cześć.
    Poszukuje zamienników do głośników Tonsil'a a dokładnie do GND 16/50/4 15Ω oraz GDWK 10/50/15 8Ω. Na Allegro znalazłem m.in. coś takiego gdn 16/50
    DANE TECHNICZNE:
    Średnica głośnika : 16cm
    Typ membrany: Metalizowany Polipropylen IMPP
    Typ kosza: Stalowy
    Rodzaj zawieszenia: szeroka guma
    Typ cewki: jednocewkowy (dwuwarstwowa)
    Moc maksymalna: 180 Watt
    Moc znamionowa: 90 RMS
    Pasmo przenoszenia: 40 - 4500 Hz
    Skuteczność: 91 dB
    Impedancja: 8 ohm lub 4 ohm
    Średnica cewki: 51 mm
    Karkas cewki: aluminiowy
    Skok membrany: 18 mm
    fs: 40 Hz
    Qts: 0.33
    Vas: 25L

    oraz uszkodzone Tonsilki GDWK 10/50, ale te pomińmy.
    Co oznacza cyfra "4" w nazwie GND 16/50/4 15Ω i czy można użyć tego głośnika z aukcji za tego Tonsila?
    Dzięki z góry.
  • REKLAMA
  • #2 5016811
    dolphin123
    Poziom 21  
    Posty: 611
    Pomógł: 24
    Ocena: 167
    a czemu takie zamienniki ? :/ protonsil ma promocji duzo...
  • #4 5017140
    TheNut
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Szukałem na kilku stronach i na jednej znalazłem Tonsile GND 16/50 za 88zł/szt. Wiem, że to jest dobra cena za tą firmę, ale na razie musze postawić na zamienniki. Potem się kupi coś porządnego. Co do GDWK 10/50 to znalazłem tylko uszkodzone na allegro... tak jak mówiłem.
  • REKLAMA
  • #5 5017180
    izbic
    Poziom 28  
    Posty: 1189
    Pomógł: 69
    Ocena: 9
    Yyyy mam nadzieję, że pójdziesz po rozum do głowy i nie kupisz tych Chińskich patelni? Nie patrz nawet w tamta stronę....lepiej kupić raz, a dobrze a nie wydawać kasę n razy. Powiedz co chcesz skonstruować i ile masz kasy?
  • #6 5017745
    TheNut
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    W tym rzecz na chwilę obecną brak funduszy a muszę mieć na czym słuchać, więc na razie postanowiłem wyrzucić małą kwotę w błoto, a potem zainwestować w czyste brzmienie dźwięków. Nie jestem zapalonym audiofilem, więc chyba przez pewien czas dużo nie stracę.
  • REKLAMA
  • #7 5017870
    izbic
    Poziom 28  
    Posty: 1189
    Pomógł: 69
    Ocena: 9
    No tak, a powiedz mi jak masz zamiar rozwiązać problem zwotnicy w tych głośnikach no name? Naprawdę warto dołozyć te w sumie 20 zł i kupić ARN 150...przeciez to koszt kilku piw... ;)
  • #8 5018152
    TheNut
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Faktycznie sa nieco droższe i skoro lepsze, to się mogę zdecydować...
    Chodzi o to, że szukając zamienników to tych tonsili, znalazłem tylko te co wpisałem wyżej.

    Może polecicie jakieś dobre zamienniki do GND 16/50/4 15Ω oraz GDWK 10/50/15 8Ω
  • #9 5018203
    takero
    Poziom 32  
    Posty: 1809
    Pomógł: 94
    Ocena: 69
    jaki litraż ma buda ?
  • REKLAMA
  • #10 5018293
    TheNut
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    to jest zestaw głośnikowy Tango 200, który zawiera (2 kolumny) 4x GDN 20/80 8Ω, 2x GND 16/50/4 15Ω oraz oraz 2x GDWK 10/50/15 8Ω.
    Są to głośniki po ciężkich przejściach, do remontu. 20/80 już mam wszystkie, schemat zwrotnicy również. Zostało dokupić GDN'ki i GDWK oraz złożyć zwrotnicę. Wymiary pudła to: 1000,260,370 mm [wys,szer,dł]

    I tak jak mówię: teraz jej chce zrobić, żeby tylko grały, a potem się za nie zabrać porządnie.
  • #12 5018429
    takero
    Poziom 32  
    Posty: 1809
    Pomógł: 94
    Ocena: 69
    zabieranie się za to żeeby zagrało porządnie jest bez sensu - za duża kasa w stosunku do tego jak to gra.

    na góre daj PJtkę, a na średnie 16 50 6 - 50zł sztuka.

    20 80 masz oryginalne czy regenerowane ? mam nadzieję że ni kupowałeś ich nowych bo 20 80 to kiepski głośnik, 20 80 2 jest ok, a 20 100 3 już dość fajny, jednak już nie bardzo oplacalny...
  • #13 5082614
    TheNut
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Mała poprawka... :| Miało być GDWK 10/80, a nie 10/50.
    Na ProTonsil znalazłem tylko takie:
    - Głośnik kopułkowy GDWK 10/80/19 [8 ohm]
    - Głośnik kopułkowy GDWK 10/80/7 Ex [8 ohm]
    - Głośnik kopułkowy GDWK 10/80/T [ 8 ohm]

    Co polecacie w zamian za GDWK 10/80/15 ??

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy poszukiwania zamienników głośników Tonsil GND 16/50/4 15Ω oraz GDWK 10/80/15 8Ω (poprawka z 10/50 na 10/80). Użytkownik rozważa zakup tańszych zamienników z Allegro, jednak inni uczestnicy forum odradzają wybór nieoryginalnych, chińskich głośników ze względu na ryzyko pogorszenia jakości dźwięku i problemy z dopasowaniem zwrotnicy. Cyfra „4” w nazwie GND 16/50/4 oznacza model głośnika w serii. Wskazano, że zamienniki Tonsila praktycznie nie istnieją, a lepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnych lub wysokiej jakości głośników, np. ARN 150, które kosztują niewiele więcej. Dyskusja obejmuje także parametry techniczne głośników, takie jak średnica membrany, moc RMS, impedancja, skuteczność, oraz informacje o zestawie głośnikowym Tango 200, w którym głośniki te są używane. Poruszono też temat problemów z regeneracją i dopasowaniem zwrotnicy do zamienników. Użytkownik planuje na razie użyć tańszych zamienników z myślą o późniejszej wymianie na oryginalne głośniki Tonsil.
REKLAMA