Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SCENIC II 2006 problem z klim± i wycieraczkami

MATEUSZ F 14 Apr 2008 22:01 5394 3
IGE-XAO
    MATEUSZ F
    Level 2  
    Witam mam problem z klimatyzacj± climatronic w Scenicu II 2006 rok po wypadku, oraz problem z wycieraczkami na wolnych obrotach.
    I.
    Nie działa mi klimatyzacja, chociaż podaj±c napięcie na sprężarkę bezpo¶rednio z akumulatora wszystko działa poprawnie.
    1.Klimatyzacja napełniona ilo¶ć czynnika zgodna z DTR
    2.Czujnik presostat sprawdzony działa poprawnie w innym samochodzie
    3. przewody zasilaj±ce z BSI przedzwonione (bez przerwy)
    4. Brakuje mi zasady działania czujnika klimy (trzy przewody), oraz nie wiem czy z kabiny jest zał±czona klimatyzacja, chociaż pokazuje że jest zał±czona.
    II.
    Wycieraczki nie działaj± na wolnych obrotach.
    Sprawdziłem czujnik deszczu, który jest prawdopodobnie spięty razem ze ¶wiatłami i przy automatycznym zał±czeniu ¶wiateł zał±czaj± się przy zmroku automatycznie. Zauważyłem iż przy wł±czeniu samochodu kiedy jest trochę wilgotno zał±cza się na chwilę tylna wycieraczka. Przy postoju wycieraczki działaj± poprawnie, ale w trakcie jazdy niestety nie wycieraj±.
    Może te dwie usterki s± razem powi±zane.

Może kto¶ ma schemat elektryczny scenica II
    Pozdrawiam
  • IGE-XAO
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Użycie funkcji "szukaj" nie boli. Było na forum! A i schemat się znajdzie!
  • IGE-XAO
    MATEUSZ F
    Level 2  
    Jeżeli chodzi o szukanie to nie ma posta w którym jest opisany mój przypadek. Wymiana presostatu w innych przyniosła dobry rezultat. A jeżeli chodzi o schemat to jest tylko do scenica I a to chyba nie to samo. Jeżeli kto¶ ma dawać takie rady i nabijać sobie punkty to lepiej niech nie odpowiada. Chodzi mi o konkretne podpowiedzi.