Heja!
To o czym pisze Świr jest prawidłowe, ale troszkę nie dokończył. Głośniki o sąsiednich pasmach czasem podłącza się odwrotnie, bo przesunięcie fazowe, jakie wprowadzają elementy zwrotnicy w tych głośnikach (+ głośnik) - PRZY CZĘSTOTLIWOŚCI PODZIAŁU PASMA - wprowadzałoby wypadkowe stłumienie dźwięku. Np. przesuniecie fazy filtra śr.t. wynosi przy częstotliwości podziału +90st, a filtra w.t. -90st. W takim przypadku podłączenie głośników "w fazie" powoduje drastyczne stłumienie fali akustycznej. Nie wszystkie rodzaje filtrów wymagają takiego podłączenia głośników, należy również pamiętać, że przesunięcie fazowe zmiania się w funkcji częstotliwości. Nie zawsze również podłącza sie odwrotnie głośnik średniotonowy. W przypadku dwugłośnikowych satelit jest bez znaczenia któremu głośnikowi odwrócisz fazę, a fazę subwoofer'a i tak będziesz dobierał oddzielnie.
Pozdrawiam,