Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

liczniki samochodowe korekta wskazań

18 Jan 2004 20:12 6761 14
  • Level 24  
    Witam :)
    Mam pytanko czy istnieje możliwość podłączenia tachografu z ciężarówki w domu??
    Chodzi mi głównie o diagnostykę. Tzn czy w jakiś sposób mogę zrobić by na domowym stoliq tacho pokazywało ustaloną przezemnie prędkość??
    Jeśli tak to w jaki sposób mógłbym to zrobić?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 34  
    Musisz podac napiecie co jest normalne i podlaczyc impulsator i tu juz jest troche problemow bo zlezy jakie tacho chcesz podlaczyc .Mozna zrobic impulsator na silniczku z kontraktonem lub wiecej zabawy na Ne 555
  • Level 24  
    właśnie problem pojawił się gdy trzeba było wytworzyć impulsy.

Te impusy są do masy czy plusem??

Czy z tym Ne555 jest bardzo dużo roboty??

Czy możliwe jest bo miernik bądź jakiś wyświetlacz wskazywał liczbę impulsów bądź prędkość jaka powinien wskazywać prędkościomierz??
  • Level 27  
    Z tego co pamiętam to tachograf jest połączony przez przekłądnie, która jest dobierana do odpowiedniego modelu samochosu.
  • Level 24  
    Nie nie :)
    To było w starszych modelach (na linkę) poprzez odpowiednie dobieranie Trybka i "ślimaka" regulowano wskazania tachografów.
    A teraz mówimu o w pełni elektronicznym tachografie. :)
    W tym przypadq przyekładnia nie ma wiele do rzeczy :)
  • Level 34  
    Przekladnie tez da ci efekty sterowanie jest minusem moze to byc tez impulsator licznika z jakiegos samochodu.Predkoscia silniczka regulujesz impulsy a tymsamym predkosc. Z ne 555 jest troche zabawy
  • Level 24  
    Czy jest jakaś stała ilość impulsów dla której tacho powinno pokazywać określoną prędkość??
  • Level 34  
    Nigdy nie sprawdzalem tego ale na pewno jest bo na tej zasadzie jest legalizowane
  • Level 25  
    Bzdury, bzdury idż do najbliższego Obwodowego Urzędu Miar i Wag i spytaj się jak legalizują tachografy.
  • Level 23  
    Skoro jest tu dyskusja o tachografach dorzuce tu tez moje zapytanie.
    Panowie jest jakas mozliwosc bez ingerencji w mechanizm tachografu (ew. legalna przerobka) odczytu polozenia przelacznika typu pracy (praca,dyzur,odpoczynek) ????
    Chcialbym zbierac to polozenie w funkcji czasu.
  • Level 34  
    nigdy sie nie zastanawialem nad sreowniem dokladnie robilem tylko pare impulsatorow kierowca ciezarowek nie bede wyjasnial po co
  • Level 24  
    Problem rozwiązany zrobiłem impulsator podłączyłem wsio tak jak w samochodzie w tacho śmiga jak mu zagram :lol:

Pozdrawiam Sebastian/heroses
  • Level 31  
    Stary temat, ale akurat mi pasuje... Co do impulsatora:
    Tachograf ma służyć do notowania pewnej wielkości fizycznej (nieważne jakiej, jeszcze ktoś mi pomysł ukradnie :P ) na tarczach tachografu. Układ daje ujemne impulsy. No i na jednych tachografach działa (modelu nie znam), a na innych (kg8406) nie - prędkość skacze od 0 do 30km/h bez różnicy czy sygnał jest czy nie. jeśli podłączę te impulsy pod oba wejścia zamiast tylko pod dolne, licznik kilometrów idzie, ale prędkościomierz nie. Tachograf sprawny - przy obracaniu oryginalnym czujnikiem wskazania są. Próbowałem też na górne wejście dawać dodatnie impulsy, w przeciwfazie do ujemnych. Nic. Jak to jest...?
  • Level 14  
    k4be wrote:
    ...licznik kilometrów idzie, ale prędkościomierz nie.

Próbowałeś włożyć wykresówki ? Jedna ma być pod, druga nad takim przezroczystym plastikiem.

Generalnie masz podać na piny 3 i 4 impulsy w przeciwfazie, zasilane z pinów 1 i 2 (mowa o żółtej kostce "B").
  • Level 14  
    wiem że stary temat ale macki jak niewiesz to nie pisz głupot
    Wiem jak to zrobić żeby działało i żadnego błędu nie pokazało wtym typie tacho czyli kg 84... Sa to tacha produkcji angielskiej różnią się od kienzle tym że zegar mają z prawej strony wskazówki prędkości a nie jak kienzle pod wskazówką. Chcesz info pisz na PW