Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor komputerowy LCD z czegos na rzutnik klisz

michal_rybka 05 Maj 2008 22:27 8913 8
  • monitor komputerowy LCD z czegos na rzutnik klisz
    kupilem za 5zl kiedys smieszne ustrojstwo co sie kladlo na taki rzutnik LECH czy cos w tym stylu i mozna bylo jakis txt wyswietlac na scianie. jako ze ja takiego rzutnika nie mam i miec nie zamierzam a prosty monitorek LCD zajmujacy malo miejsca przydal by sie wiec rozebralem, poogladalem, stwierdzilem ze nie bedzie tak duzo problemu. glownym problemem byl fakt ze nie bylo podswietlenia oraz to ze obraz byl "lustrzany" gdyz po polozeniu na rzutnik mial i podswietlenie, i obraz na scianie sie "odlustrzal". poszedlem do piwnicy, wynalazlem jakiegos rozwalonego laptopa ze zbita matryca, przebralem kilka sztuk takowych az znalazlem takiego idealnego na dawce. wyjalem matryce, rozebralem ja, wywalilem to co w matrycy jest sama matryca ;) do tego zbita, zostawilem ten caly tyl, czyli plexe rozproszeniowa, swietlowke i folie blyszczaca, przymierzylem, przymocowalem pod ekran, sam ekran odwrocilem o 180 stopni (tasmy na szczescie wystarczylo), wynalazlem jakas przetworniczke z innego wczesniej rozebranego juz laptopa. przetworniczka po podaniu 12V daje iles tam kV na swietlowke, wszystkie daja podobnie wiec niema problemu. przetworniczki zwykle startuja po podaniu 12V i ew. jednego z wyprowadzien podlaczeniu do masy lub + (trzeba poprobowac :) ). wszystko robilem tak, aby latwo wrocic do orginalu czyli do rzutnikowej roli wyswietlacza, wiec nic nie zostalo poucinane czy polamane zeby toto zamontowac. po zamontowaniu efekt wyszedl lepszy niz myslalem :) swieci super, jednostajnie nie ma zabardzo plam jakis, bardzo dobry serwisowy poreczny monitorek, w reklamowke sie miesci :) na zdjeciu gotowy juz po zrobieniu

innym moim patentem jest opisany gdzies tez ponoc na elektrodzie moj laptop do internetu przez GPRS z wbudowanym telefonem komorkowym ;) (kolega wystawial to w elektrodzie)

monitor komputerowy LCD z czegos na rzutnik klisz

(w zalaczniku jest to samo, jak by ktos chcial dofinansowac mnie w 0.1 punkta hehe)

Moderowany przez androot:

Skasowałem załącznik. Proszę zapoznać się z zasadami działu!!

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    michal_rybka
    Poziom 16  
    Prośba do Moderatorów:
    Nie usuwajcie mi postów, jestem elektronikiem, nie polonistą, nie umiem pisać ileśtam-zgłoskowców ani innych poematów. Uważam, że trzeba napisać sensownie i zrozumiale, a czepianie się o jakieś głupoty ortograficzno-stylistyczne to przegięcie. Wykażcie choć TROCHĘ wyrozumiałości....
    michal_rybka napisał 306 postów o ocenie 248, pomógł 2 razy. Jest z nami od 2004 roku.
    hdx
    Poziom 10  
    Czy da się komfortowo czytać tekst z ekranu? Chodzi mi np. o nazwy plików czy folderów na pulpicie.
    gMacher
    Poziom 11  
    no i po co Ci to ??
    wiesz z tego można zrobic z powodzeniem projektor przy dobrej optycę i lampię miał byc kino domowę z tak około 80' (calowym) ekranikiem :)

już się bawiłem w takie rzeczy i jeden projektor zrobiłem :) świetnie działa :) nie uwierzysz ale jak dobrze sie go postawi to można uzyskac obraz o wielkości 110'(cali) i z powodzeniem oglądac na takim filmy :) pozdro ...
    michal_rybka
    Poziom 16  
    ad1: obraz jest wyrazny i czytelny, to co widac to wina kiepskiego zdjecia

ad2: moze i w Twoim wypadku byl ladny projektor do filmow, ale moj ekran nie dosc ze jest czarno bialy to do tego obsluguje TYLKO 16 kolorow, zeby chociaz bylo 256 kolorow szarosci to by byl luxus, a tak nawet na zdjeciu malo co widac wiec nic poza serwisowym monitorem do chwilowych przenosnych zastosowan wyjsc z tego nie moglo...
    kitor
    Poziom 34  
    Dlatego do projektora stosuje się rozbebeszony monitor LCD ;] Ja ostatnio 15" 1024x768 na giełdzie we wrocławiu wyrwałem za 80zł także (uprzedzając pytania) wcale drogo to nie wyjdzie
    wilkk
    Poziom 11  
    fajne, chociaz ja bym to osobiscie wolal przerobic na projektor, ale esli sie nie da (16kolorow) to trudno.. chociaz gdyby to podlaczyc do kompa jako drugi monitor i troche poprogramowac to mamy podreczny wyswietlacz do np. parametrow komputera typu temperatura, uzycie cpu czy inne cuda.
    a jaka tu jest maksymalna rozdzielczosc? pewnie 640x480?
    i przy okzaji: jak to jest z matrycami od laptopow? czy da sie to latwo podlaczyc do komputera tak jak zwykly monitor?
    michal_rybka
    Poziom 16  
    tak 640x480 wiec tak jak mowie, najlepsze pod dosa, do jakis tam napraw.
    matryce od laptokow sa dziwne, nie da sie tak prosto podlaczyc, wymagaja jakiegos cyfrowego taktowania. MOZLIWE ze moze sie da podlaczyc majac kompletny zbity monitor lcd i wykorzystac z niego elektronike. zbite monitory mozna na allegro nawet za 10zl kupic, osobiscie jednak nie mialem z takimi do czynienia wiec i nie mialem mozliwosci podlaczenia jakiejs laptopowej matrycy ktorych faktycznie sporo mam..
    Jarema
    Użytkownik obserwowany
    michal_rybka napisał:
    prosty monitorek LCD zajmujacy malo miejsca

Siema,
    Sorry ale chyba tak mało miejsca to ten "monitorek" nie zajmuje...
    Lepsze efekty byś uzyskał na np. AD9980 i matrycy 12" 18bit kolor za jedyne 61zeta...

michal_rybka napisał:
    po podaniu 12V daje iles tam kV na swietlowke, wszystkie daja podobnie wiec niema problemu.

Tak się koledze tylko wydaje...

Poza tym CCFL to nie świetlówka.
    michal_rybka
    Poziom 16  
    zapewniam ze zajmuje duzo mniej miejsca jak CRT 14 cali

za to dalem okolo 5zl, 61zl bylo by mi szkoda na to

ja juz rozne "swietloweczki" podlaczalem pod rozne przetworniczki i jakos dzialaly, jak tam sie ta swietloweczka nazywa to skad mialbym wiedziec, nie pisze na niej fakt faktem ze jest ona konstrukcji zwyklej swietlowki tyle ze niema wlukien podzarzajacych, ale gaz w niej tez swieci i luminofor tez ma, wiec moim zdaniem nazwanie jej "swietlowka" nie jest nieprawidlowe, a jesli sie myle to prosze o jakies logiczne uzasadnienie