Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie dźwięku jest niemożliwe Realtek HD Audio

Davidsh 25 Maj 2008 19:32 28918 32
  • #1 25 Maj 2008 19:32
    Davidsh
    Poziom 9  

Witam posiadam kartę dźwiękową Realtek HD Audio i nie mogę nagrać dźwięku.
    Żadnym programem.
    Chodzi mi o nagrywanie np.: puszczam coś z WMP i Audacity mi to ma rejestrować niestety nie rejestruje.
    Nie wiem już co mam robić próbowałem wszystkiego.
    Jest mi to dosyć mocno potrzebne bo jestem początkującym muzykiem i muszę ten problem jakoś rozwiązać i uruchomić pewien program do miksowania... mur.gif

0 29
  • Pomocny post
    #2 25 Maj 2008 19:41
    grzegrzol
    Poziom 19  

A wybrałeś odpowiednie żródło nagrywania?

0
  • Pomocny post
    #3 25 Maj 2008 21:13
    mysa1991
    Poziom 11  

Muszisz wybrac odpowiednie zrodło dzwieku. Jezeli chcesz cos nagrac z Winamp'a to w programie "Audacity" wybierz z listy odpowiednie zrodło w tym wypadku "STEREO MIX". Tą liste masz odrazu po otwarciu programu pod przyciskami (play, stop itd) Pozdro

0
  • #4 25 Maj 2008 21:32
    Davidsh
    Poziom 9  

no właśnie kurcze problem z tym , że nie mam Stereo Mix;/ Mam tylko wejście liniowe , CD i wave....

0
  • Pomocny post
    #5 25 Maj 2008 21:39
    DjJerry
    Poziom 10  

Kolego stereo miks mamy w Regulacji nagrywania, a nie odtwarzania.

0
  • #6 25 Maj 2008 21:45
    Davidsh
    Poziom 9  

hehe wiem...taki głupi nie jestem , ale tam tego nie ma właśnie;/

0
  • Pomocny post
    #7 25 Maj 2008 21:59
    DjJerry
    Poziom 10  

Ja mam Realtek HD Audio na płycie Gigabyte i mam wszystko. Oto screen:
    Ja z tej karty puszczałem audycje radiowe shoutcast w Winampie i wszystko było git. Podaj mi firmę płyty głównej, a ja zobaczę u kolegi jak bedzię ta sama płyta co u niego będzie występowało na XP SP2

0
  • Pomocny post
    #8 25 Maj 2008 22:00
    mpn103
    Poziom 34  

W HD Audio nie da się tak zrobić gdyż nie ma czegoś takiego jak "stereo mix".
    Możesz jedynie połączyć wyjście liniowe z wejściem liniowym kabelkiem stereofonicznym i tak nagrać.

Bądź włożyć prawdziwą kartę dźwiękową w slot PCI

0
  • #9 25 Maj 2008 22:06
    Davidsh
    Poziom 9  

DjJerry napisał:
    Ja z tej karty puszczałem audycje radiowe shoutcast w Winampie i wszystko było git.

Tak no właśnie widzisz masz to co ja kiedyś miałem, ale znikło.
    Faktycznie instalowałem SP2 do Windowsa.
    To może mieć jakiś wpływ?
    Moja płyta to ASUS K8V-VM

0
  • #10 25 Maj 2008 22:39
    mysa1991
    Poziom 11  

To teraz w "regulacji głośnosci" masz juz wszystko ustawione.
    Teraz musiesz wybrac w programie w tym przypadku "Audacity" żrodło z jakiego chcesz nagrywać:
    Jeżeli nie masz tych wszystkich żrodeł mozlieych do wyboru to "ściagnij" nowsza wersje tego programu.
    Pozdro

0
  • #11 25 Maj 2008 22:55
    DjJerry
    Poziom 10  

Jeżeli możesz sformatować dysk postąp tak jak ja napisałem poniżej
    Moja rada jest taka:
    Krok 1-wszy : Zainstaluj XP,
    Krok 2-gi : Zainstaluj SP2 do XP,
    Krok 3-ci : Zainstaluj sterowniki,
    Krok 4-ty : Spróbuj wejść w kartę nagrywania.
    Jeżeli będzie to znaczy, że za szybko zainstalowałeś sterowniki zanim Service Pack 2. Jeśli zostało zrobione tak jak ja napisałem, to odwróć kolejność instalowania. SP2 zamień z Sterownikami ;).
    Pozdrawiam Jerry ;).

0
  • #12 26 Maj 2008 00:03
    Davidsh
    Poziom 9  

mysa1991 napisał:
    To teraz w "regulacji głośnosci" masz juz wszystko ustawione . Teraz musiesz wybrac w programie w tym przypadku "Audacity" żrodło z jakiego chcesz nagrywać

Chyba źle żeśmy się zrozumieli.
    Pisałem, że nie mam Stereo Mix w regulacji głośności...
    A bez tego nic nie zrobię nawet w super nowej wersji Audacity...
    DjJerry napisał:
    Jeżeli możesz sformatować dysk postąp tak jak ja napisałem poniżej
    Moja rada jest taka:
    Krok 1-wszy : Zainstaluj XP,
    Krok 2-gi : Zainstaluj SP2 do XP,
    Krok 3-ci : Zainstaluj sterowniki,
    Krok 4-ty : Spróbuj wejść w kartę nagrywania.
    Jeżeli będzie to znaczy, że za szybko zainstalowałeś sterowniki zanim Service Pack 2.
    Jeśli zostało zrobione tak jak ja napisałem, to odwróć kolejność instalowania. SP2 zamień z Sterownikami ;).
    Pozdrawiam Jerry ;).

Problem w tym, że nie za bardzo mogę robić format.
    Mam wszystkie swoje utwory na dysku itd...

0
  • #13 26 Maj 2008 00:39
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Witam - śledzę temat bo posiadam też Realtek HD i postanowiłem sprawdzić jak to się ma na moim sprzęcie .
    Odpaliłem Winampa, włączyłem program GoldWave i ustawiłem jak na screnie - teraz bez problemów mogę nagrywać dźwięk z winampa .
    Dodam, że zakładki dotyczące ustawień mixera itd. nie mają znaczenia, Goldwawe przechwytuje wszystkie możliwe źródła dźwięku - niechciane należy wyciszyć .
    Nagrywanie dźwięku jest niemożliwe Realtek HD AudioNagrywanie dźwięku jest niemożliwe Realtek HD Audio

0
  • #14 26 Maj 2008 00:56
    Davidsh
    Poziom 9  

DriverMSG napisał:
    Witam - śledzę temat bo posiadam też Realtek HD i postanowiłem sprawdzić jak to się ma na moim sprzęcie .
    Odpaliłem Winampa , włączyłem program GoldWave i ustawiłem jak na screnie - teraz bez problemów mogę nagrywać dźwięk z winampa .

Dzięki za chęci, ale i tym programem próbowałem wcześniej, teraz ustawiłem tak jak Ty nasz i też zero...
    Wydaje mi się, że jak nie będzie tego Stereo Mix to nic mi nie pójdzie.
    Ustawienia sterowników mam bardzo ograniczone nic tam nie ma...(jak to w zintegrowanych).
    Tu jest jakiś problem systemowy, ale jaki?
    Sterowniki już przeinstalowałem i oczywiście nici.

0
  • #15 26 Maj 2008 00:58
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Więc zrób następująco - odinstaluj sterowniki dźwięku oraz sterowniki chipsetu w trybie awaryjnym , następnie wyczyść rejestr , zrestartuj komputer i zainstaluj sterowniki ponownie .

0
  • #16 26 Maj 2008 08:01
    Davidsh
    Poziom 9  

DriverMSG napisał:
    Więc zrób następująco - odinstaluj sterowniki dźwięku oraz sterowniki chipsetu w trybie awaryjnym , następnie wyczyść rejestr , zrestartuj komputer i zainstaluj sterowniki ponownie .

Nie wiem czemu , ale jak na ironię nie mogę uruchomic trybu awaryjnego.
    Odinstalowałem z poziomu Windowsa.
    Dzisiaj dziwna rzecz się stała.
    Gdy w opcjach sterownika wyłączyłem opcje "Wyłącz wykrywanie gniazda panelu przedniego" przez wejście mikrofon coś się nagrywało (nie mam mikrofonu) w Audacity tylko strasznie cicho.
    Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie w rozwiązaniu mojego problemu?
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

1
  • #17 26 Maj 2008 08:24
    Bogdanor
    Poziom 27  

Może sie mylę ale właściwie co chcesz zarejestrować? Jeśli piszesz że odtwarzasz dźwięk z wmp tzn. że masz go już zapisany na dysku (czy może to radio?). Nie możesz tego pliku po prostu przekonwertować do wav i edytować dalej w Audacity ? Bo o to ci chodzi ? Lub inaczej: program do mixu (domowy DJ) na pewno pozwoli wybrać różne źródła/odtwarzacze/instancje ? Chcesz plik obrabiać czy miksować ?

0
  • Pomocny post
    #18 26 Maj 2008 08:55
    Mariusz G.
    Poziom 18  

Do nagrywania jako wejście zazwyczaj służy gniazdo minijack oznaczone w panelu na niebiesko (zielone to wyjście różowe mikrofon). Jest ono zazwyczaj skojarzone z wejściem liniowym w systemowym mixerze. Aby z niego korzystać przy nagrywaniu za pomocą jakiejkolwiek aplikacji musisz je zaaktywować jako jedno z wielu wejść nagrywania (nie odtwarzania bo tu można dowolnie) gdyż mixer systemowy pozwala na aktywację tylko jednego źródła nagrywania. Czy też może nie to chciałeś zrobić/usłyszeć?

0
  • #19 26 Maj 2008 10:39
    Davidsh
    Poziom 9  

Bogdanor napisał:
    Może sie mylę ale właściwie co chcesz zarejestrować?

np dźwięki z syntezatora Arturia Minimoog..

Dodano po 1 [minuty]:

Mariusz G. napisał:
    Do nagrywania jako wejście zazwyczaj służy gniazdo minijack oznaczone w panelu na niebiesko (zielone to wyjście różowe mikrofon). Jest ono zazwyczaj skojarzone z wejściem liniowym w systemowym mixerze. Aby z niego korzystać przy nagrywaniu za pomocą jakiejkolwiek aplikacji musisz je zaaktywować jako jedno z wielu wejść nagrywania ?

Pytanie jak je aktywować?Jeśli Ci chodzi o zaznaczenie opcji wejście liniowe-robiłem to.Audacity dalej nie widzi dźwięku.

0
  • #20 26 Maj 2008 11:43
    Bogdanor
    Poziom 27  

Czyli nagrywasz z zewnętrznego urządzenia poprzez wejście liniowe które masz zaznaczone w mikserze ?
    Jeśli mimo to i wybraniu w Audacity tegoż wejścia jako zródła nic sie nie da zgrać to masz uszkodzone:kartę dźwiękową, kabel, wyjście audio w tym Minimoogu.Zobacz czy da sie nagrać np. z odtwarzacza mp3 (po analogu).

PS.
    Spojrzałem jeszcze raz na twój screen wejście/wyjście audio.
    Nie wiem czy wejście liniowe przy takim układzie nie da sie ustawić z przodu.
    Poeksperymentuj z wyłączaniem przedniego panelu, zmianą na 2.1...
    U mnie ta sama zakładka co u ciebie wygląda tak.
    Zobacz co masz pod ikonką ustawień na swoim screenie.

1
  • #21 26 Maj 2008 13:54
    Davidsh
    Poziom 9  

Nie znów się nie rozumiemy.
    Minimoog akurat jest syntezatorem wirtualnym (gra na komputerze jako program) na takiego prawdziwego mnie nie stać:D
    Może przyczyną mogą byc pliki systemowe lub w ostateczności reinstalka systemu?
    Albo po prostu trzeba będzie kupić jakąś nową kartę dźwiękową.

0
  • #22 26 Maj 2008 14:02
    Bogdanor
    Poziom 27  

Inna karta dźwiękowa, szczególnie dla początkującego muzyka, będzie najlepszym rozwiązaniem. Tym nie mniej zobacz czy eksperymenty jak napisałem wyżej nic nie pomogą (wbrew pozorom być może właśnie w tym tkwi przyczyna), zerknij także na helpy, realteka i tego wirtualnego minimooga.

0
  • #23 26 Maj 2008 14:19
    Davidsh
    Poziom 9  

Dzisiaj pożyczę od koleżanki SoundBlastera i jak się okaże, że tam jest ta opcja to trzeba będzie kartę zmienić.
    Wielkie dzięki wszystkim za porady aczkolwiek jak by się jeszcze ktoś znalazł z rozwiązaniem problemu niech pisze na gg 10558823
    Oczywiście wszyscy punkty:)

0
  • Pomocny post
    #24 26 Maj 2008 14:24
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Nie ma co szukać - moim zdaniem masz uszkodzony system .
    Skoro jak sam pisałeś nie masz możliwości uruchomienia trybu awaryjnego , to znaczy że coś nie tak z windowsem , a nie z kartą muzyczną czy też jej sterownikami .

Musisz najpierw naprawić system , a potem zając się resztą .
    Jeśli sam format nie wchodzi w rachubę , to choć zainstaluj system jako nakładkę - uaktualnienie .

0
  • #25 27 Maj 2008 03:43
    Davidsh
    Poziom 9  

Byłem się zapytać w końcu tam gdzie kupowałem komputer i powiedziano mi , że ta karta nie obsługuje wewnętrznego nagrywania...Na SoundBlasterze działa aż miło.No trudno nową kartę muszę kupić i tyle.Przynajmniej lepszy dźwięk będzie hehe. Temat uważam za zamknięty aczkolwiek może się komuś jak się znajdzie w tej samej sytuacji odpowiedź przydać

0
  • #26 27 Maj 2008 04:05
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Nie wiem kto ci komputer sprzedał - ale skoro to Realtek HD to raczej nie spotkałem się z takim który by tego nie miał - dla pewności podaj nam model płyty gł .

0
  • #28 28 Maj 2008 10:52
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Faktycznie - Ta płyta gł jest wyposażona w ALC660, czyli uboższa wersja Realteka - do celów muzycznych bardzo uboga - nadal jednak upieram się że to wina systemu a nie karty muzycznej . Kupno dowolnej karty muzycznej SoundBlaster zapewne wyjdzie ci na dobre , co nie oznacza że problem można uznać za rozwiązany .

Dla pewności trzeba by zapytać kogoś kto ma ALC660 - jak u niego zachowuję się możliwość zapisu dźwięku z miksera .

0
  • #29 29 Maj 2008 06:08
    Mariusz G.
    Poziom 18  

Moim zdaniem jedynym wyjściem jest w tej sytuacji zakup karty dźwiękowej. Albo zmiana programu którym chcesz się "bawić". W każdym razie palenie albo picie, wyrób należy do ciebie. ;-)

0
  • #30 27 Cze 2008 09:49
    drayko
    Poziom 1  

Miks Stereo trzeba uaktywnić ...
    panel sterowania\dzwieki i urz. audio\audio\
    przy nagrywanie dzwieku wciskamy glosnosc
    dalej opcje/wlasciwosci i zaznaczamy stereo mix

0