Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 - modul radiowego zamka centralnego

15 Lip 2008 19:35 9447 29
  • Poziom 8  
    jak podłączyć i gdzie moduł radiowego sterownia zamkiem centralnym w citroen c3 ?
  • Poziom 11  
    jest na to patent ale najlepiej oddać do serwisu bo niemając schematu pod konketny model auta możesz więcej szkody niż pożytku narobić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Panowie, co też wy najlepszego wypisujecie? W C3 odbiornik radiowy nie jest w BSI (jak np. w Xsarze) ale w module COM (zespolony przełącznik świateł i wycieraczek obsługujący poza tym antenę transpondera i odbiornik radiowy pilota). Informacja o odebranym kodzie z pilota jest przesyłana do BSI, w postaci cyfrowej, siecią CAN lub VAN (w zależności od modelu).

Dodano po 3 [minuty]:

Aha, egzemplarze nie posiadające pilota zamka centralnego w wyposażeniu, nie posiadają na płytce w COM również odbiornika radiowego (w każdym razie te, które przewinęły się przez moje ręce a na pewno dotyczy to C3 I na VAN-ie)
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 39  
    Gdybyś dobrze poszukał na elektrodzie, to wiedziałbyś, że w C3 jedyny sensowny sposób podłączenia sterownika radiowego zamków (a już szczególnie dla kogoś, kto ma małe obycie z elektryką samochodową) to wpięcie się w przewody siłowników. Oczywiscie potrzeba do tego modułu radiowego, który potrafi zosterować tymi siłownikami, czyli np. ze standardowym interfejsem dwuprzekaźnikowym (sześcioprzewodowym).
  • Poziom 39  
    A co tam masz za C3? (podaj kształt wyświetlacza na tablicy wskaźników).
  • Poziom 39  
    Georges, długo żyję ale jeszcze nie słyszałem aby ktoś się wpinał w ten sposób w obwody wykonawcze, czy to zamków czy szyb czy czegokolwiek innego itd. Stosuje się wszędzie dwuprzekaźnikowy uniwersalny interfejs, o którym wspomniałem w poście wyżej.

Dodano po 3 [minuty]:

Np. taki:
  • Poziom 39  
    georgesgr napisał:
    Duzo zachodu - niewielki efekt.

Nie rozumiem? Cały "zachód" polega na rozcięciu dwóch przewodów i podłączeniu do czterech ich końcówek odpowiednich kabelków sterownika radiowego zamków (który ma wewnątrz te przekaźniki co na rysunku). Do tego zasilanie i masa. Czy u was we Francji nie używa się takich sterowników?
  • Poziom 39  
    Georges, w Polsce dużo używanych pojazdów sprowadza się bez pilota lub z uszkodzonym pilotem. Również trwałość samych pilotów w kupionych w kraju samochodach jest niezadowalająca a cena zakupu i instalacji nowego w serwisie przekracza często znacznie koszt zakupu i montażu uniwersalnego sterownika. Stad mamy ich tu wiele typów o różnej funkcjonalności. Zazwyczaj mają uniwersalny interfejs dwuprzekaźnikowy z wyprowadzeniem wszystkich wyjść przekaźników a często również wyprowadzenia na sygnalizację kierunkowskazami albo nawet funkcje prostego alarmu. Cena zestawu z dwoma estetycznymi pilotami to kilkadziesiąt złotych. Cena oryginalnego pilota to kilkaset złotych. Dlatego dla bardzo wielu klientów taka zamiana jest bardzo atrakcyjną ekonomicznie alternatywą. Właściwie zamontowany sterownik nie wprowadza zakłóceń do instalacji elektrycznej pojazdu. Poniżej przedstawiam wycinek z instrukcji montażu jednego z takich sterowników:
    Citroen C3 - modul radiowego zamka centralnego
  • Poziom 10  
    Jeżeli mogę dodać uwagę od siebie, nie pamiętam czy to kangoo było czy berlingo ale - otwieram bsi i sprawdzam co mi tyka podczas zamykania i otwierania zamków, później sprawdzam jak to działa dany przekaźnik względem masy i plusa oczywiście przez kontrolkę żarówkową, robię dwie dziurki w obudowie bsi, wypuszczam dwa kabelki i najtańszą centralkę za 90zł da się podłączyć tym sposobem. Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Acru, jeśli czyjeś postępowanie jest tu żenujące to niestety tylko i wyłącznie Twoje.

Nie sprawdziłeś na forum, co piszą na temat podłączenia zamka w C3. Bo i po co się wysilać szukaniem, prawda? Zawsze znajdzie się jakiś frajer co gotowca pod drzwi przyniesie.

Do tego nie założyłeś własnego tematu tylko podpiąłeś się pod cudzy bo choć masz kupę punktów to jesteś oszczędny i sprytny - jak można piątkę nie wydać na nowy temat to po co wydawać? Zawsze się znajdzie jakiś frajer, który pasujący nam temat założy i nie zamknie. Tłumaczenia o nie dublowaniu tematów w sytuacji kiedy 2 miesiące temu był dokładnie identyczny temat, w którym wszystko było wytłumaczone, to sobie w buty schowaj.

Rozumiem, że moje debilne pytanie o model C3 jaki znajduje się w Twoim posiadaniu musiało Cię głęboko urazić i Twój słuszny gniew jest całkowicie uzasadniony. Istotnie, powinienem się albo domyślić albo jeszcze lepiej podać od razu schemat połączeń do jedynki i dwójki - jak robić to porządnie, w końcu nie płacisz mi za głupkowate dopytywanie się tylko za domyślność i spolegliwość, prawda?

To zbędne rozwodzenie się o wpinaniu centralki, i prostowanie Twoich dziwnych domysłów o architekturze elektrycznej pojazdu rzeczywiscie naraziło Cię na upokorzenie przed kolegami z forum, sugerując złośliwie Twój brak wiedzy o własnym autku. Mea culpa! Głęboko się kajam i proszę pokornie o wybaczenie. Jednocześnie obiecuję, że już to się nie powtórzy!

Co do zabaw ludźmi to generalnie tego nie lubię a już "zabawa" z Tobą nie dość, że nie sprawiła mi żadnej przyjemności to jeszcze pozostawiła po sobie głęboki niesmak. Toteż mam nadzieję, że w przyszłości już nie będziemy się razem "bawić".

Bez odbioru.

PS: W każdym razie dziękuje, że ze zj... poczekałeś aż Ci wszystko wyjaśnię, inny to już po drugim moim zbędnym poście jechałby po materi i lał po mordzie. Twoja wyrozumiałość zasługuje na najwyższe uznanie ;)