Mam problem z sondą tlenu za katalizatorem chociaż nie jestem pewny czy jest winna sonda.
Wszystko sie zaczęło jak zamontowałem LPG (Landi Renzo) po przejechaniu paru tys km wystąpił błąd przemijający (serwis świecił)- uszkodzona sonda tlenu za katalizatorem.
Wymieniłem kilkakrotnie sondę za katalizatorem ( przekładałem z innych meganek) i zawsze po przejechaniu ok 200-500 km comp zapamiętywał błąd sondy lambda za kat. Wymieniłem również sondę przed kat bo znajomy z serwisu twierdził że zawsze w serwisie wymieniają dwie.
Nie wiem jaka może być przyczyna tych problemów może problem tkwi w LPG ( jeszcze na gwarancji) Tylko fachowcy od LPG twierdzą że u nich jest wszystko Ok.
Może problem tkwi w tym że zawsze podmieniałem sondę na używana , ale kolega z serwisu twierdzi że te sondy były wyciągnięte z innych aut z małym przebiegiem i były sprawne .
Podczas diagnozy sond przy podłączony compie podczas jazdy wartość napięć oscyluje od 0,2 do 1,0 V ale przy przyśpieszaniu powyżej 3000 obr sondy robią się nieaktywne( na LPG i na Pb).
Jestem użytkownikiem , a nie mechanikiem nie wiem co mam robić może ktoś miał podobny problem. Proszę o jakąś podpowiedź.
[/code][/quote][/u][/i]
Wszystko sie zaczęło jak zamontowałem LPG (Landi Renzo) po przejechaniu paru tys km wystąpił błąd przemijający (serwis świecił)- uszkodzona sonda tlenu za katalizatorem.
Wymieniłem kilkakrotnie sondę za katalizatorem ( przekładałem z innych meganek) i zawsze po przejechaniu ok 200-500 km comp zapamiętywał błąd sondy lambda za kat. Wymieniłem również sondę przed kat bo znajomy z serwisu twierdził że zawsze w serwisie wymieniają dwie.
Nie wiem jaka może być przyczyna tych problemów może problem tkwi w LPG ( jeszcze na gwarancji) Tylko fachowcy od LPG twierdzą że u nich jest wszystko Ok.
Może problem tkwi w tym że zawsze podmieniałem sondę na używana , ale kolega z serwisu twierdzi że te sondy były wyciągnięte z innych aut z małym przebiegiem i były sprawne .
Podczas diagnozy sond przy podłączony compie podczas jazdy wartość napięć oscyluje od 0,2 do 1,0 V ale przy przyśpieszaniu powyżej 3000 obr sondy robią się nieaktywne( na LPG i na Pb).
Jestem użytkownikiem , a nie mechanikiem nie wiem co mam robić może ktoś miał podobny problem. Proszę o jakąś podpowiedź.
[/code][/quote][/u][/i]