Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW952S - głośna praca

Argayl 03 Sie 2008 17:14 5245 8
  • #1 03 Sie 2008 17:14
    Argayl
    Poziom 9  

Witam,

Mam narastający problem z pralką EW 952 S, polega on na tym, że pralka " z prania na pranie " coraz głośniej szumi i wyje :cry: , dzieje się tak podczas pranie tzn wtedy kiedy bęben się obraca. Gdy obraca się wolno ( w czasie prania ) szum jest średnio głośny, podczas wirowania ( szybkie obroty ) to już nie średni szum ale wycie.

Domyślam się ze to łożysko ale nie jestem pewny.

Proszę o pomoc, czy to łożysko :?:

- jeśli tak to jakie są koszty części i czy jest szansa na samodzielną naprawę / wymianę

- jeśli nie to co to takiego i czy da się to naprawić :?:

0 8
  • #2 03 Sie 2008 17:59
    eeban
    Specjalista AGD

nie czekaj należy wymienić łożyska

1
  • #3 03 Sie 2008 18:25
    Argayl
    Poziom 9  

Tak myślałem, ale czy mam szansę na samodzielną wymianę, sierotą i niezdarą nie jestem naprawiałem już samodzielnie pralki ale tylko Polara (wymiana pompki, zimmerimgu), ale łożyska jeszcze nie ruszałem nie wiem czy potrzeba do tego jakichś specjalistycznych nażędzi :?:.

Pozatym czemu " nie czekaj " - czy może się coś stać jak na razie nie wymienię tego łożyska :?:

1
  • #4 04 Sie 2008 12:17
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Jak nie wymienisz i nie będziesz prał to nic się nie stanie, natomiast jeżeli pralka z uszkodzonymi łożyskami będzie dalej eksploatowana, w niedługim czasie może już nie nadawać się do naprawy

0
  • #5 04 Sie 2008 12:27
    Argayl
    Poziom 9  

Dzięki za rady, w takim razie wezmę wolne i sprubóję to naprawić: kupić łożysko i je wymienić.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał czy robić to samodzielnie czy dać sobie spokój i od razu wezwać fachowca

0
  • #6 04 Sie 2008 17:06
    brovar
    Poziom 18  

Dasz radę zrobić to sam tylko oprócz łożyska wymień też zimering! Pamiętaj żeby był on taki sam (jesli ciężko było by ci dostać ewentualnie może być troszeczke cieńszy)

0
  • #7 05 Sie 2008 07:59
    Argayl
    Poziom 9  

Łożysko i uszczelkę już mam ( kosztowało to 140 zł - nie wiem czy to aż, czy tylko 140 ).

Ale teraz nie wiem jak się do tej wymiany zabrać :cry:, w tej pralce nie ma dojścia do łożyska "od tyłu", można odkręcić i wysunąć tylko blat, reszta to jedna całość bez żadnych klap i drzwiczek :cry:.

Jeśli bedę chciał zdemontować bęben z góry to muszę po drodze rozmontować cały stalaż na którym zamocowane są yrządzenia elektroniczne (programator itp).

Chcąc wyjąć bęben od dołu muszę wymontować pompkę, pozatym silnik w tej pralce jest podwieszony pod bębnem, wydaje się że bezpośrednio na bębnie za pośrednictwem plastikowo-żeliwnego stalaża

Wydaje mi się że wygodniej będie od dołu ale nie jestem pewien.

Jeśli ktoś wie jak postępować to proszę o wskazówki.

Z góry dziękuję.

Wydaje mi się że lepiej bedzie to zrobić od dołu

0
  • #8 05 Sie 2008 08:08
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Obudowa tej pralki składa sie z dwóch połówek, musisz zdemontować tylną, na dole po bokach są dwa wkręty pod zaślepkami, dwa z tyłu na dole, resztę znajdziesz po zdjęciu pokrywy górnej, zdejmujesz cała tylną część obudowy i ma sz dostęp do łożysk

1
  • #9 06 Sie 2008 09:12
    Argayl
    Poziom 9  

Wielkie dzieki dla: schnauzerman i eeban za porady i dla brovar za zachete. Lozysko wymienilem i pralka chodzi jak zloto :D, ale nie bylo latwo, najciezej bylo zdjac taki zeliwny krzyzak zaparty ramionami o beben pralki i wybic z niego stare lozysko, ale jakos poszlo. jeszcze raz podziekowania dla w/w.

0