Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser, jak obracać lusterkami ?

Fengus 16 Wrz 2008 20:18 1353 9
  • #1 16 Wrz 2008 20:18
    Fengus
    Poziom 13  

Chcę zrobić coś w stylu " projektora " laserowego, który będzie mi ładnie świecił na ścianie.

Problem pojawia się przy lusterkach, które obracając się mają zmieniać miejsce w które będzie świecił laser i to możliwie jak najszybciej. Ma ktoś pomysł jak to zrobić /.?

Myślałem żeby do silnika z głowicy, a raczej do całej głowicy poprzyklejać kilka lusterek pod rożnym kątem i odbijające promień w lusterka zamieszczone na 2 głowicy. Pozostałaby tylko regulacja prędkości obrotowej. Niestety nie mam pojęcia jak ruszyć głowicę z wideo. W ogóle nie mam pojęcia jak poruszyć silnikiem krokowym

Możne macie jakieś doświadczenie i mi doradzicie , jestem otwarty na wszystkie propozycje.

0 9
  • #2 16 Wrz 2008 20:40
    Dawid90u
    Poziom 23  

Hmmmm jeżeli chcesz prosty projektor który będzie kreślił proste figury to może Popelscan na silnikach DC lub krokowych? Jeżeli chciałbyś bardziej skomplikowane rzeczy wyświetlać np litery itp to na silnikach tego nie uzyskasz. W szukajce wpisz Popelscan i będziesz miał wiele tematów. Pozdrawiam

0
  • #3 16 Wrz 2008 20:42
    Venom007
    Poziom 27  

Witam,
    Człowieku użyj opcji SZUKAJ!
    Widzę, że opcja PISOWNIA też jest Ci obca, warto by było się z nią zapoznać.

Możesz użyć wiatraczków z PC, do tego mini regulator na LM337. Jak to zrobić, szukaj sam.

Pozdrawiam

0
  • #5 17 Wrz 2008 09:55
    Venom007
    Poziom 27  

Widziałeś cały projekt jaki zamieścił Przemek87 ?
    To już wiesz co musisz zrobić żeby taki efekt uzyskać.

Poszukaj sobie projekt popelscan, a na początek polecam te dwa wiatraczki.

0
  • #6 17 Wrz 2008 11:40
    Fengus
    Poziom 13  

wiatraki w komputerach są obracane silnikami krokowymi , tak jak głowice w wideo tylko ze głowice są na łożyskach , ciszej i szybciej się kręcą więc chciałbym je wykorzystać
    a tak poza tym mam 4 zepsute odtwarzacze kaset VHS a wiatraków od komputera zbędnych nie mam

0
  • #7 17 Wrz 2008 16:26
    Venom007
    Poziom 27  

Robisz pod górę, to poszukaj schematu jak sterować silniczkiem krokowym i z głowy.

Wiatraczki z PC też są na łożyskach, koszt używanych jest minimalny, ale jak wolisz pod górę, to proszę bardzo.

0
  • #8 18 Wrz 2008 19:04
    Fengus
    Poziom 13  

dobra , ja to zrobię i tak na silnikach krokowych ponieważ wydaja mi się najlepszym rozwiązaniem

temat zamykam !

0
  • #9 27 Wrz 2008 23:07
    Venom007
    Poziom 27  

Zdanie zaczynamy z dużej litery ;)
    Żeby zamknąć temat musisz kliknąć tą małą kłódkę na dole.
    Pozdrawiam

0
  • #10 29 Wrz 2008 19:55
    Fengus
    Poziom 13  

dzięki , myślałem ze wystarczy po prostu napisać i dotrze to do świadomości innych forumowiczów :]

0