Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica ACZ3101P Fresh line plus - głośne szumy

valerian555 28 Paź 2008 14:41 8390 5
  • #1 28 Paź 2008 14:41
    valerian555
    Poziom 2  

Witam!
    Posiadam chłodziarko zamrażarkę od trzech lat. Ostatnio, stała zbyt blisko ściany i po wyłączeniu sprężarki słychać było głośne trzaski. Odstawiłem lodówkę, pomogło. Pozostał natomiast taki rytmiczny, głośny szum (coś a'la fale na morzu). Na tyle głośne, że nie dają spać (a nie sypiam w kuchni). Szum jest non stop. Lodówka praktycznie się nie wyłącza - mimo, że ma nastawy na 2 lub 3 w skali do 7. W niedzielę ją rozmroziłem, ale nic nie pomogło. Nadal głośno szumi, w krótkich odstępach czasu. W czym może być problem? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Poszperałem jeszcze na tym forum i w związku z tym dodam, że wydaje mi się, iż temperatury są OK. Przed rozmrożeniem jakby zamrażarka za mocno chłodziła i było dużo szronu, ale teraz jest lepiej.

Obejrzałem lodówkę z tyłu. Agregat jest dość ciepły (może dlatego, że bez przerwy chodzi). Radiator jest ciepły, ale tylko u góry i z boku (drut/rurka odprowadzająca).

Agregat się nie wyłącza w zasadzie w ogóle, nawet przy niskich nastawach. Po nastawieniu na 0 oczywiście się wyłącza, ale nawet po nastawieniu na 1 szybko załącza się z powrotem. No i te rytmiczne, głośne szumy, które bez przerwy towarzyszą pracy lodówki.

Wyczytałem, że jedną z przyczyn może być ubytek czynnika chłodzącego. Być może w momencie, gdy lodówka stała blisko ściany coś się uszkodziło (od naprężeń - lodówka trzaskała po wyłączeniu)? A może warto wyłączyć na dłuższy czas i poczekać?

0 5
  • #2 29 Paź 2008 08:58
    valerian555
    Poziom 2  

Jak na razie, pozostawiłem lodówkę wyłączoną przez całą noc. Rano, po włączeniu szumów nie ma. Zobaczymy po południu jak będzie. No i przede wszystkim czy będzie chłodzić i się wyłączać.

1
  • #3 29 Paź 2008 09:06
    nares
    Specjalista AGD

valerian555 napisał:
    czy będzie chłodzić i się wyłączać.

Wątpliwe :cry:

1
  • #4 29 Paź 2008 20:16
    valerian555
    Poziom 2  

Jak dotąd się nie wyłączyła. Ale też nie hałasuje. W zamrażarniku zamraża, a w komorze chłodziarki jest tak 10-15 st. Ale może to normalne, skoro całą noc była wyłączona? Czy już mam dzwonić po fachowców? Najgorsze, że lodówka ma 3 lata i nie mam ochoty kupować nowej. A jeśli to nieszczelność, to pewnie się tak skończy. Na moje oko, to taka rurka na górnej ściance zamrażarki została mało solidnie zamocowana - może tam powstała jakaś nieszczelność?

2
  • Pomocny post
    #5 29 Paź 2008 21:31
    nares
    Specjalista AGD

Nieszczelności w ACZ powstają gdzie indziej, a szansa na efektywną naprawę(i tanią), mizerna...Wezwij serwis i jeżeli zaproponują naprawę z gwarancją - możesz zaryzykować.

0
  • #6 23 Lis 2008 16:21
    sasza4
    Poziom 9  

Muszę Cię zmartwić, lodówka właśnie dogorywa. Miałem identyczną i te same objawy, czyli trzaski, później szumy, a na końcu praca całą dobę bez wyłączania się i oczywiście brak chłodzenia najpierw w chłodziarce, później w zamrażarce. Niestety czas pracy tych modeli to maksymalnie 3-4 lata, poza małymi wyjątkami. Przyczyna jest zawsze ta sama, ubytek czynnika, miejsce ubytku parownik za tylną ścianką, powinna się już odkleić i ruszać się przy nacisku. Koszt naprawy z tego co się orientowałem 300-400 zł, polega na zamontowaniu parownika wewnątrz lodówki na tylnej ściance, oczywiście jeżeli zamrażalnik jest na dole. Według mnie gra nie jest warta świeczki, w każdy razie ja kupiłem nową innej firmy. Pozdrawiam

0