Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica ACZ3101P Fresh line plus - głośne szumy

28 Paź 2008 14:41 8879 5
 • Poziom 2  
  Witam!
  Posiadam chłodziarko zamrażarkę od trzech lat. Ostatnio, stała zbyt blisko ściany i po wyłączeniu sprężarki słychać było głośne trzaski. Odstawiłem lodówkę, pomogło. Pozostał natomiast taki rytmiczny, głośny szum (coś a'la fale na morzu). Na tyle głośne, że nie dają spać (a nie sypiam w kuchni). Szum jest non stop. Lodówka praktycznie się nie wyłącza - mimo, że ma nastawy na 2 lub 3 w skali do 7. W niedzielę ją rozmroziłem, ale nic nie pomogło. Nadal głośno szumi, w krótkich odstępach czasu. W czym może być problem? Z góry dzięki za odpowiedź :)

  Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

  Poszperałem jeszcze na tym forum i w związku z tym dodam, że wydaje mi się, iż temperatury są OK. Przed rozmrożeniem jakby zamrażarka za mocno chłodziła i było dużo szronu, ale teraz jest lepiej.

  Obejrzałem lodówkę z tyłu. Agregat jest dość ciepły (może dlatego, że bez przerwy chodzi). Radiator jest ciepły, ale tylko u góry i z boku (drut/rurka odprowadzająca).

  Agregat się nie wyłącza w zasadzie w ogóle, nawet przy niskich nastawach. Po nastawieniu na 0 oczywiście się wyłącza, ale nawet po nastawieniu na 1 szybko załącza się z powrotem. No i te rytmiczne, głośne szumy, które bez przerwy towarzyszą pracy lodówki.

  Wyczytałem, że jedną z przyczyn może być ubytek czynnika chłodzącego. Być może w momencie, gdy lodówka stała blisko ściany coś się uszkodziło (od naprężeń - lodówka trzaskała po wyłączeniu)? A może warto wyłączyć na dłuższy czas i poczekać?
 • Poziom 2  
  Jak na razie, pozostawiłem lodówkę wyłączoną przez całą noc. Rano, po włączeniu szumów nie ma. Zobaczymy po południu jak będzie. No i przede wszystkim czy będzie chłodzić i się wyłączać.
 • Specjalista AGD
  valerian555 napisał:
  czy będzie chłodzić i się wyłączać.

  Wątpliwe :cry:
 • Poziom 2  
  Jak dotąd się nie wyłączyła. Ale też nie hałasuje. W zamrażarniku zamraża, a w komorze chłodziarki jest tak 10-15 st. Ale może to normalne, skoro całą noc była wyłączona? Czy już mam dzwonić po fachowców? Najgorsze, że lodówka ma 3 lata i nie mam ochoty kupować nowej. A jeśli to nieszczelność, to pewnie się tak skończy. Na moje oko, to taka rurka na górnej ściance zamrażarki została mało solidnie zamocowana - może tam powstała jakaś nieszczelność?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Nieszczelności w ACZ powstają gdzie indziej, a szansa na efektywną naprawę(i tanią), mizerna...Wezwij serwis i jeżeli zaproponują naprawę z gwarancją - możesz zaryzykować.
 • Poziom 9  
  Muszę Cię zmartwić, lodówka właśnie dogorywa. Miałem identyczną i te same objawy, czyli trzaski, później szumy, a na końcu praca całą dobę bez wyłączania się i oczywiście brak chłodzenia najpierw w chłodziarce, później w zamrażarce. Niestety czas pracy tych modeli to maksymalnie 3-4 lata, poza małymi wyjątkami. Przyczyna jest zawsze ta sama, ubytek czynnika, miejsce ubytku parownik za tylną ścianką, powinna się już odkleić i ruszać się przy nacisku. Koszt naprawy z tego co się orientowałem 300-400 zł, polega na zamontowaniu parownika wewnątrz lodówki na tylnej ściance, oczywiście jeżeli zamrażalnik jest na dole. Według mnie gra nie jest warta świeczki, w każdy razie ja kupiłem nową innej firmy. Pozdrawiam