Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

modernizacja c.o gaz + kocioł weglowy

rember 27 Lis 2008 15:23 6828 15
  • #1 27 Lis 2008 15:23
    rember
    Poziom 10  

witam kolegów
    proszę o rade mam centralne gazowe piec dwufunkcyjny vaillant na lpg chcem teraz troche zmodernizować centralne i ograniczyć koszty chce połaczyć do instalacji piec na wegiel czy też groszek i w związku z tym mam pytanie jaki piec kupic czy z podajnikiem czy zasypowy proponowali mi per eko zasypowy 16 kw mieszkanie 70 m w przyszłości dojdzie jeszcze 35 bedę stawiał komin i też jak może wiecie to jaki najlepiej wybrać do takiego pieca chodzi mi o średnicę no i może ma ktoś jakiś schemat podłączenia takiej instalacji
    z góry wielkie dzieki

-1 15
  • #2 27 Lis 2008 21:47
    emus
    Poziom 16  

1. Kocioł Per Eco jest kotłem górnego spalania i zdecydowanie odradzam wszystkim kotły górnego spalania. Wybierz kocioł z dolnym spalaniem.

2. Teraz 70 m² w przyszłości 105 m². Jakie okna? Jakie ocieplenie stropu, podłogi i ścian? Od tego zależy moc kotła.

3. Komin o przekroju minimum 20 cm² x 20 cm² i wysokości 7 m.

Użyj wyszukiwarki. Na elektrodzie jest dużo tematów w których są poruszane sprawy związane z CO na paliwa stałe.

0
  • #3 28 Lis 2008 10:13
    rember
    Poziom 10  

okna plastikowe , sufit podwieszany regips podłoga zimna bez izolacji mieszkanie na parterze (niskim) jeżeli nie per eko to co zależy ni żeby za czesto nie chodzić do kotłowni i nie szuflować co chwilę

0
  • #5 30 Lis 2008 11:21
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Bez przesady strasznie drogie te kotły ,co prawda nie jestem zwolennikiem allegro ale w Pleszewie jest tego full.

0
  • #6 30 Lis 2008 18:36
    emus
    Poziom 16  

akwedukt napisał:
    w Pleszewie jest tego full.

Kotłów z dolnym spalaniem?
    Czy wyrobów kotłopodobnych?

0
  • #7 01 Gru 2008 16:53
    EkoGrzew
    Poziom 19  

emus potwierdzam. pleszew to cztery liczace sie firmy... a reszta?? to tak jak z butami z kalwarii:)
    kostrzewa moze i drogie..ale przynajmniej dobre i wydajne

0
  • #9 17 Wrz 2009 12:40
    emus
    Poziom 16  

Domka napisał:
    Per-eko posiada jednak serię kotłów z dolnym spalaniem np. KSR i KSD http://per-eko.pl/?-b-kotly-c.o.-ksd-b-,174
    pozdrawiam

Per - eko nie posiada i nie posiadał nigdy kotłów z dolnym spalaniem. Kiedyś się chwalili kotłami z dolnym spalaniem ale było to wprowadzanie klientów w błąd.

Schemat kotła ksd na stronie którą podałeś pozwala się zorientować, że nie jest to kocioł z dolnym spalaniem.

0
  • #10 01 Gru 2009 12:03
    SteFan85
    Poziom 10  

To ty wprowadzasz ludzi w błąd kotły KSD,KSX i KSU są dolnego spalnia.

0
  • #11 02 Gru 2009 14:48
    emus
    Poziom 16  

SteFan85 napisał:
    To ty wprowadzasz ludzi w błąd kotły KSD,KSX i KSU są dolnego spalnia.

Nazwa kocioł z dolnym spalaniem nie oznacza, że jest to kocioł w którym się pali na dole kotła.
    Nazwa kocioł z górnym spalaniem nie oznacza, że jest to kocioł w którym się pali na górze kotła.

Wyżej wymienione nazwy kotłów powodowały duże nieporozumienia ponieważ w kotle górnym można palić na górze i na dole. W kotle dolnym palić można tylko na dole.

W chwili obecnej lepiej pisać i mówić kocioł dolny, kocioł górny. O tym jaki to jest kocioł decyduje sposób w jaki spaliny wychodzą z paleniska do wymiennika a nie miejsce gdzie się pali żywy ogień.

Kocioł KSX nie jest kotłem dolnym co doskonale widać na przekroju na stronie

http://www.per-eko.pl/?-b-kotly-c.o.-ksx-b-,45

Kocioł KSU nie jest kotłem dolnym co doskonale widać na przekroju na stronie
    http://www.per-eko.pl/?-b-kotly-c.o.-ksu-b-,6
    Chyba że ten przekrój jest specjalnie zrobiony aby odstraszyć zwolenników kotłów dolnych. To byłby antymarketing.

Kocioł KSD po przekroju zamieszczonym na stronie
    http://www.per-eko.pl/?-b-seria-ksd-b-,174
    trudno się zorientować czy jest to kocioł dolny czy kocioł górny. Potrzebne są bardziej dokładne przekroje albo zobaczenie kotła w sklepie.

Wniosek
    Przed kupnem kotła trzeba go zobaczyć w sklepie.

0
  • #12 05 Gru 2009 02:06
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

rember napisał:
    witam kolegów
    chcem teraz troche zmodernizować centralne i ograniczyć koszty chce połaczyć do instalacji piec na wegiel czy też groszek

Ale kolego oszczędzisz... Kocioł na ekogroszek to koszt 5-8tys, +prawidłowe podłączenie (wymiennik, pompy, zabezpieczenia ) oraz robocizna śmiało mogą przekroczyć 10 tys.
    I poco to wszystko? Poto by palić 10-20% tańszym paliwem (pod warunkiem, że Cię nie oszukają na składzie na wadze, kaloryczności węgla). Ta inwestycja prawdopodobnie NIGDY Ci się nie zwróci, a Ty zaczniesz tylko być stałym bywalcem w kotłowni, bo to wygasło, albo niedopala węgla i ciągłe regulowanie sterownika...

0
  • #14 22 Sty 2010 09:56
    Domka
    Poziom 2  

jak dla mnie emus ewidentnie pracuje na niekorzyść konkurencji ;)

0
  • #15 03 Kwi 2010 15:29
    A-Mail
    Poziom 22  

andrzej lukaszewicz napisał:
    rember napisał:
    witam kolegów
    chcem teraz troche zmodernizować centralne i ograniczyć koszty chce połaczyć do instalacji piec na wegiel czy też groszek

Ale kolego oszczędzisz... Kocioł na ekogroszek to koszt 5-8tys, +prawidłowe podłączenie (wymiennik, pompy, zabezpieczenia ) oraz robocizna śmiało mogą przekroczyć 10 tys.
    I poco to wszystko? Poto by palić 10-20% tańszym paliwem (pod warunkiem, że Cię nie oszukają na składzie na wadze, kaloryczności węgla). Ta inwestycja prawdopodobnie NIGDY Ci się nie zwróci, a Ty zaczniesz tylko być stałym bywalcem w kotłowni, bo to wygasło, albo niedopala węgla i ciągłe regulowanie sterownika...

i kol. Mirzo
    Chcecie powiedzieć że mój domek 120m, gazem ogrzałbym ostatniej zimy za 1800 zł?
    z waszych wyliczeń tak wynika. Otórz ostatniej zimy 2009/2010 spaliłem przy ogrzewaniu podłogowym 100% domku 2,5T miału po 590 zl czyli 1500 do tego 20% drozsze paliwo czyli gaz wychodzi 1800 zł. Jakos niemogę w to uwierzyć jakś taki niewierny Tomasz jestem.

0