Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blade wydruki OkiPage 4W i 6W

26 Mar 2004 20:42 3066 16
  • Level 16  
    Mam kilka drukarek OkiPage 4W oraz 6W.
    Zaczął pojawiać się blady obraz i coś jakby białe plamy na wydruku, po prostu brakowało miejscami czarnego no wydruku. Czyściłem drukarkę, wymieniłem toner. Nie dało to żadnych efektów. potem wyczyściłem kasetę z bębnem. Tu dopiero zdziwienie - nie mam teraz obrazu żadnego !! W sumie tych drukarek jest 3szt. z każdą jest tak samo. Przy wymianie kasety z bębnem (oczywiście tam gdzie można, bo 4W i 6W nie są zamienne) jest dokładnie to samo - zero obrazu !!!! Dodam że laser LED czyściłem w miarę delikatnie !
    Czyżby bębny - wszystkie !?
    Proszę o sugestie.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 11  
    Moze sie naswietlily bebny?! Bebny w drukarkach laserowych pokryte sa materialem swiatloczulym i nie wolno ich wystawiac na swiatlo - ani dzienne, ani zarowkowe! Sprobuj jeszcze lekko wyczyscic szczotki ktore laduja papier elektronami. Sa one umieszczone prawdopodobnie pod bebnem, kolo walka zbierajacego niezuzyty, rozsypany toner.

Zalaczam prowizoryczny rysunek obrazujacy gdzie to jest
  • Computer ControlsComputer Controls
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Mocarz wrote:
    Sprobuj jeszcze lekko wyczyscic szczotki ktore laduja papier elektronami. Sa one umieszczone prawdopodobnie pod bebnem, kolo walka zbierajacego niezuzyty, rozsypany toner.

jakie szczotki??? tam sa elektrody rolkowe a dokladnie jak zdejmie sie pokrywe to jest rolka elektrody i rolka czyszczaca.. bieale plamy moga byc spowodowane:

1 uszkodzeniem w bebnie rolki nanaszacej toner na beben(czasami po polsku nazywana wywolywaczki albo rolki dewelopera), badz jakims zabrudzeniem ktore jest na tej rolce, naswietleniem bebna(ale te uszkodzenia powodowaly by cyklicznie powtarzajacy sie defekt)

2 w fuserze moze byc zanieczyszczona tuleja teflonowa i moze odrywac kawalki obrazu (tu tez raczej cyklicznie pojawial by sie uszkodzenie obrau)

jesli naswietlane sa bebny to mozesz spokojnie wyrzucic je do kosza a oryginaly kosztuja niemalo.. po wyczyszczeniu kasety bebna (jesli go rozbierales) mogles pomylic rolke czyszczaca i ladujaca miejscami(choc trzeba by uzyc sily zeby je zlozyc)

mozesz jasniej opisac co sie dzieje i co robiles??

pozdrawiam
  • Level 16  
    Druk był taki jak pisałem (coś jak przez firankę).
    Rozebrałem kasetę drukującą. Wydaje mi się że tam przy składaniu nie można nic pomylić - te wałki są: każdy inny. Chyba zlożyłem dobrze?! Chciałem uniknąć zakupu nowej kasety drukującej (około 590zł) ale chyba się przeliczyłem. Ciekawi mnie tylko że w trzech drukarkach jest to samo. Rozbierałem dwie kasety i prestały drukować, w tej trzeciej druk jest jeszcze (niewyraźny). Dlatego tej trzeciej kasety nie rozbieram. Podejrzewam że to ja jednak coś pomyliłem i dlatego nie drukuje. Jeszcze a propos: w tych drukarkach jest taki "grzebień" i wałek zbierający, tak jak w HP LJ1100.
  • Level 17  
    Mialem podobny przypadek, ale przyznam ze wtedy popelnilem blad.
    Oczywiscie brak obrazu, meczylem sprzet na wszystkie sposoby, okazalo sie ze zapomnialem podlaczyc tasmy od linijki led :). Zasugeruje jeszcze ewentualnie sprawdzic czy mechanizm z bebnem swiatloczulym sie obraca, bo mozna latwo zgubic jeden z trybow. Jak jestes zainteresowany mam schematy tej drukarki, ale nie bebna.
    co do bebnow to do 6W kosztuje 400 netto.. a jak bys mial mozliwosc zeskanowania i wrzocenia kawalka wydruku (o ile masz jeszcze te karki) to moglbym cos blizszego powiedziec.. rozbierales drukarke??? czy tylko sam beben.. bo jesli tylko beben to wyglada mi tna brak masy tulei bebna (swiatlo nie rozladowuje powiezchni bo nie ma roznicy potencjalu)i moze to tez byc posodem tego "dziwnego drukowania" zla masa na bebnie tez moze dawac rozne efekty na wydrukach, sprawdz bolec ten ktory mucuje tuleje wiatloczula.. a dobrze by bylo w ogole jak bys wrzocil do 6W inny beben(nie uszkodziasz a bedziesz wiedzial po ktorej stronie jest defekt) do 6W pasuja bebny od 8w

pozdrawiam
  • Level 16  
    U mnie bęben kosztuje 590zł. brutto.
    Leap jak by Ci to nie sprawiło kłopotu to proszę o ten schemat.
    Robiłem przed chwilą próbę z 4W Plus. Drukuje tak jakby na całym obwodzie bębna była rysa, na wydrukach są pionowe białe kreski.
    Kasetę z tej drujarki przełożyłem do drugiego egzemplarza i nie ciągnie papieru. Bębna z 8W nie mam na podmianę.
  • Level 16  
    Witam
    Pozwole sie właczyc do tej małej dyskusji. Jeżeli nic nie ruszałeś w drukarkach ( nie rozbierałeś ich ) to napewno błąd masz po stronie bebnów. A jezeli je rozbierałeś to musisz napisac co ruszałeś. Do sprawdzenia będzie głowica LED i jej podłaczenie oraz pionowa płytka elektroniki.
  • Level 14  
    bębny od drukarki 8w i 6w są takie same i pasują do 4w natomiast bęben od 4w nie pasuje do drukarek 6 i 8w. jeżeli jest jakiś wogóle wydruk na tych drukarkach, a ich nie rozbierałeś to stawiam na brudną głowicę led , brak tonery lub wałk transferowy co do ostatniego to rzdko sie to spotyka uszkodzenie i jednocześnie w trzech drukarkach
    racja,
    tyle ze brudna matryca led powodowala by pinowe jasiniejsze pasy, a ArekS o niczym takim nie pisal

pozdrawiam
  • Level 16  
    Na jednej 4W (tej działającej) mam takie pionowe białe paski, ale matrycę LED czyściłem. Kasetę z bębnem rozbierałem całą dokładnie przemywałem płynami do tego przeznaczonymi i składałem - ale chyba przy składaniu popełniłem błąd bo to jedyna ewentualność.
    no jak czyms ruszales rolke developera to raczejbeben nic juz nie wydrukuje bo jest z dosc dziwnego materialu.. nie czysci sie jej a najlepiej nawet nie dotykac

pozdrawiam
  • Level 16  
    Czyli sprawa chyba się wyjaśniła. Moja wina że rozbierałem kasetę.
    rozbierac to mozna ale niktorych rzczey raczej nie mozna ruszac... poza tym czego bysmy sie nauczyli gdyby sie od czasu do czasu czegos nie zepsulo
    bebny tak czy siak sa do wymiany... tym bardziej jesli uzywany byl na przyklad nieoryginalny toner

pozdrawiam
  • Level 16  
    No tak.
    Poza tym do tych drukarek toner był zawsze orginalny do OKI.