Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka CANDY CTT 82 TY

14 Kwi 2004 12:53 3305 5
  • Poziom 20  
    Pralka ta nie grzeje,po pomiarach grzałka i czujniki temperatury są OK.Ale bez schematu nie wiadomo co dalej mierzyc.Podejrzewam programator bo kolory przewodów to pomarancz ,proszę o pomoc
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    prawdopodobnie masz rację - programator
    udaje się czasem taki numer odłącz przewody z grzałki i zmierz czy przychodzi napięcie -gdy styki w programatorze są wypalone czasami przechodzi przez nie napięcie jeśli tak to wysteruj nimi przekaźnik np r15 /cewka 220 v i jego stykami roboczymi podaj bezpośrednio 220 na grzałkę mnie się udało kilka razy. na przyszłość pogwarancji zrób to zapobiegawczo Candy mają tendencje do psucia styków prądowych po 2 latach
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Kolego mam zapytanie co i gdzie mieżyłeś na termostacie na dole czy na regulatorze temperatury 8)
  • Poziom 15  
    mierzyłem napięcie na przewodach które normalnie są podłączone na grzałkę - te pralki które przerabiałem nie miały elektronicznego regulatora temperatury i nie wiem jaki candy stosuje obwód wyjściwy regulatora elektronicznego. jeśli triak to morze być problem - przekażnik podaje cały czas pełne napięcie a triak może sterować mocą chociarz wątpie czy zastosowano to rozwiązanie (gdybym się mylił poprawcie !!!)
  • Poziom 12  
    kolego sprubuj sobie sprawdzić podaje ci obeód na grzałke idize kolor pomarańczowo-niebieski on idzie z programatora ze styku c14b.
    Drógi przewód pomarańczowy idzie z ternostatu 90.
    termostat 90 2styki pomarańczowy na grzałke brązowy do rególatora obrotów silnika styk nr2 dalej idzie na blokade termiczna styk 2 i dalej idzie do programatora styk L.Termostat 30 biały do programatora A02T,pomarańczowo niebieski na hydrostat styk 13 i na programator stykC08T imostek obok A02.

to są dane z lts 885 polar to jest to samo powinien ci ten opis coś pomuc bo ja teraz niepamientam jak ta cendy miała podłończenia dawno jej nie naprawiałem.Powodzenia odpisz co zrobiłeś 8)
  • Poziom 20  
    W tym typie Candy wstępuje regulator elektroniczny i to on jest uszkodzony bo brak jest napięcia do programatora,a ponadto elektronikjest zalana żywicą razem z sterownikiem silnika. :cry: