Mam pytanie. Oskarżono mnie o kradzież energii elektrycznej. Czy uszkodzona jedna z trzech plom legaliazyjnych umożliwia oddziaływanie na licznik w taki sposób, aby zafałszować wskazywany pomiar energii elektrycznej ? Bardzo proszę o odpwiedź
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamania2601 napisał:tak, tylko, ze oni powołują się na wyrok sądu Apelacyjnego z Poznania, gdzie wyrwali zdania z kontekstu i napisali, ze te okliczności (uszkodzona plomba) wystarcza do stwierdzenia nielegalnego poboru. Wystąpiłam do sądu do Pozanaia o prezkazania mi tego wyroku, ale mają na to 14 dni więc muszę się wstrzymać. Zastanawiam się natomiast czy nie wystapić do jakiegoś rzeczoznawcy o konsultację....bo ekspetryza to koszt minium 1000 zł.
MarekzRz napisał:Najlepiej udać się na najbliższą uczelnię techniczną -wydział elektyczny, z reguły pracownicy naukowi są lub mogą być biegłymi sądowymi w takich sprawach i tam zasięgnąć porady - najepiej do Katedry Metrologii