Mam takie pytanie : co może być przyczyną częstego palenia tranzystora od trafopowielania ? Występuje to przy monitorach różnej firmy i różnej konstrukcji. Objawia się to tym że monitor pracuje w pełni normalnie przez pewien czas a potem wywala tranzystor. Bez względu na częstotliwość odświerzania. Nie pomaga wymiana tranzystora na silniejszy ani zmniejszenie o kilka woltów napięcia głównej gałęzi. Z czasem występuje to coraz szybciej, tzn. najpierw wywaliło tranzystor po miesiącu pracy a na końcu już nawet po 10 minutach... Poza tym tranzystor nagrzewa się dosyć mocno i nie powaga dodatkowe chłodzenie... Może ktoś ma jakiś pomysł CO należy jeszcze wymienić