logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaką grzałkę kupić do pralki Mastercook PFS 833 i jak ją wymontować?

jan0404 08 Maj 2009 19:58 2526 5
  • #1 6506930
    jan0404
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Ocena: 10
    Witam jestem posiadaczem pralki Mastercook pfs 833 w której nawaliła prawdopodobnie grzałka wnioskuję to z tego że programator nie chce ruszyć gdy pralka powinna grzać wodę ,grzałka wody nie grzeje mierzyłem jej oporność miernikiem i nie ma przejścia przez nią ,czy ktoś wie jaką grzałkę muszę kupić lub zamiennik i jak ją wymontować ,z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • #2 6507126
    waldek259
    Poziom 20  
    Posty: 246
    Pomógł: 30
    Ocena: 71
    Na środku jest nakrętka 6 odkręć prawie do końca potem stuknij delikatnie w śrubę.Jak się schowa po nakrętkę podważ delikatnie wkrętakiem raz z jednej raz z drugiej strony i ją wyciągnij.Powinna wyjść bez problemów.
  • #3 6508972
    jan0404
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Ocena: 10
    Dzięki za opis demontażu grzałki ale może ktoś wie jaką grzałkę można zamontować do tej pralki najlepiej zastępczą bo z oryginalną są problemy obdzwoniłem serwisy AGD u siebie w okolicy i wszędzie każą wymontować starą na wzór to samo w sklepach AGD.
  • #4 6509912
    schnauzerman
    Specjalista AGD
    Posty: 2295
    Pomógł: 277
    Ocena: 565
    jan0404 napisał:
    i wszędzie każą wymontować starą na wzór to samo w sklepach AGD.
    I tak zrób.
  • #5 6522925
    jan0404
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Ocena: 10
    Mam jeszcze jedno pytanko względem tej grzałki ,przy próbie wymontowania zauważyłem że wsuwka do której podłącza się przewód prądowy się wyłamała a w środku jest jakby bezpiecznik to znaczy cienki drucik który był przerwany wsuwkę wyłamałem całkiem i zmierzyłem opór miernikiem wyszło 32 OM. sprawdziłem czy nie ma przebicia na masę okazało się ze nie przylutowałem kabel z oprawką na bezpiecznik rurkowy szklany ,podłączyłem do przewodu prądowego założyłem do oprawki bezpiecznik 8A -230V i pralka śmiga jak nowa . Pytanie polega na tym czy ktoś wie jaki bezpiecznik powinien tam być i do czego on służy .Pozdrawiam.
  • #6 6523002
    ROBSON33
    Admin grupy AGD
    Posty: 9727
    Pomógł: 465
    Ocena: 1714
    schnauzerman napisał:
    jan0404 napisał:
    i wszędzie każą wymontować starą na wzór to samo w sklepach AGD.
    I tak zrób.


    Popieram nie kombinuj .
REKLAMA