Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzałka Mastercook pfs 833

08 Maj 2009 19:58 2187 5
 • Poziom 9  
  Witam jestem posiadaczem pralki Mastercook pfs 833 w której nawaliła prawdopodobnie grzałka wnioskuję to z tego że programator nie chce ruszyć gdy pralka powinna grzać wodę ,grzałka wody nie grzeje mierzyłem jej oporność miernikiem i nie ma przejścia przez nią ,czy ktoś wie jaką grzałkę muszę kupić lub zamiennik i jak ją wymontować ,z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  Na środku jest nakrętka 6 odkręć prawie do końca potem stuknij delikatnie w śrubę.Jak się schowa po nakrętkę podważ delikatnie wkrętakiem raz z jednej raz z drugiej strony i ją wyciągnij.Powinna wyjść bez problemów.
 • Poziom 9  
  Dzięki za opis demontażu grzałki ale może ktoś wie jaką grzałkę można zamontować do tej pralki najlepiej zastępczą bo z oryginalną są problemy obdzwoniłem serwisy AGD u siebie w okolicy i wszędzie każą wymontować starą na wzór to samo w sklepach AGD.
 • Specjalista AGD
  jan0404 napisał:
  i wszędzie każą wymontować starą na wzór to samo w sklepach AGD.
  I tak zrób.
 • Poziom 9  
  Mam jeszcze jedno pytanko względem tej grzałki ,przy próbie wymontowania zauważyłem że wsuwka do której podłącza się przewód prądowy się wyłamała a w środku jest jakby bezpiecznik to znaczy cienki drucik który był przerwany wsuwkę wyłamałem całkiem i zmierzyłem opór miernikiem wyszło 32 OM. sprawdziłem czy nie ma przebicia na masę okazało się ze nie przylutowałem kabel z oprawką na bezpiecznik rurkowy szklany ,podłączyłem do przewodu prądowego założyłem do oprawki bezpiecznik 8A -230V i pralka śmiga jak nowa . Pytanie polega na tym czy ktoś wie jaki bezpiecznik powinien tam być i do czego on służy .Pozdrawiam.
 • Moderator AGD
  schnauzerman napisał:
  jan0404 napisał:
  i wszędzie każą wymontować starą na wzór to samo w sklepach AGD.
  I tak zrób.


  Popieram nie kombinuj .