Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gazowy grzejnik wody TERMET G8,7-11-GZ-50 - Instrukcja

Cretux 01 Cze 2009 21:18 8349 23
  • #1 01 Cze 2009 21:18
    Cretux
    Poziom 9  

Witam

Mam w wynajętym mieszkaniu taki grzejnik jak w tytule. Czy może ktoś posiada instrukcję do tego modelu? Z góry dziękuję.

0 23
  • #3 02 Cze 2009 05:44
    Cretux
    Poziom 9  

A co z tym grzejnikiem jest nie w porządku ?

1
  • #5 02 Cze 2009 07:55
    Cretux
    Poziom 9  

Nie wiele wyjaśniłeś. Napisałeś, żeby wymienić na bezpieczniejsze. A ten jest niebezpieczny? Co pół roku przychodzi gość z gazowni i sprawdza szczelność gazu w domu i żadnych uwag nie ma. Narazie chodzi dobrze. Tylko raz trzeba było go odkamienić. Nie miałem wcześniej do czynienia z takimi grzejnikami wody więc może ktoś ma jakąś instrukcję. Co wolno a czego nie wolno przy takim grzejniku.

0
  • #6 02 Cze 2009 08:05
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Cretux napisał:
    Co pół roku przychodzi gość z gazowni i sprawdza szczelność gazu w domu...

A co z piecykiem, konserwuje go? Ma do tego głowę i uprawnienia?
    Spójrz na odprowadzenie spalin

0
  • #7 02 Cze 2009 08:10
    Cretux
    Poziom 9  

Piecyk podłączony jest do przewodu kominowego.

0
  • #8 02 Cze 2009 09:41
    krisi3
    Poziom 20  

Jedyne co wolno zrobić w twoim przypadku przy tym piecyku to zawołać servis w żadnej instrukcji producent nie zaleca grzebania w tych urządzeniach

0
  • #9 02 Cze 2009 09:52
    Cretux
    Poziom 9  

A czy ja napisałem, że chcę grzebać?. Pytałem po prostu o instrukcję. Są pokrętła do regulacji i nich chciałem się m.in. dowiedzieć. Oczekiwałem odpowiedzi, że jest albo nie ma instrukcji a tu wogóle o czym innym.

0
  • #10 02 Cze 2009 13:03
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

No jak widać nikt się nie zna he he,albo lubi robić pod górę.
    Obsługa jest prosta.Górne pokrętło (to większe) służy do regulacji temp.wody po przez regulację przepływu gazu,a dolne do wydatku wypływającej wody w zakresie 2,5-5l/min.
    Dodam że są to najmniej awaryjne podgrzewacze wody jakie znam.Co nie oznacza że można zaniedbać okresowe konserwacje!!!

0
  • #11 02 Cze 2009 15:30
    krisi3
    Poziom 20  

Sory ale za sugerowałem się postem kolegi który napisał cyt,, zażądaj wymiany tego urządzenia na bezpieczne (nowe),,

0
  • #12 03 Cze 2009 07:00
    Cretux
    Poziom 9  

Dzięki krzysztofmatusik. Laik jestem jeśli chodzi o te grzejniki więc taka informacja mi sie przyda.

0
  • #13 03 Cze 2009 08:34
    systemgaz
    Poziom 23  

Cretux napisał:
    Dzięki krzysztofmatusik. Laik jestem jeśli chodzi o te grzejniki więc taka informacja mi sie przyda.

Jeśli potrzebuje Pan instrukcji najlepiej zgłosić się do producenta i skontaktować się z przemiłymi Paniami z działu handlowego www.termet.com.pl

0
  • #14 03 Cze 2009 09:55
    Cretux
    Poziom 9  

Serdeczne dzięki. Napiszę maila. Może coś od nich otrzymam

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Napisałem tak jak mi systemgaz doradził i dostałem odpowiedź, że instrukcji w wersji elektronicznej nie mają ale mają w wersji papierowej i mogą wysłać pocztą. Podałem adres i pozostało mi tylko poczekać czy wyślą.

1
  • #15 03 Cze 2009 20:58
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Widzę że są jeszcze normalni ludzie którzy służą pomocą,i to z Warszawy!!! Reszta albo siedzi cicho albo inni napędzają sobie klientów do serwisu albo firmy.ŻE-NA-DA!!!! :silly:

0
  • #16 04 Cze 2009 10:25
    systemgaz
    Poziom 23  

Nie wiem skąd kolega ma taaaaka opinię o mieszkańcach Warszawy? Wszystkich jakich znam akurat z warszawskiej branży, to sympatyczni fachowcy, pomocni, nawet w błahej sprawie. Tutejszy rynek weryfikuje niesolidne zachowania, a poza tym po co być niesolidnym?

0
  • #17 04 Cze 2009 21:57
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Tak to było widać w programie usterka.

0
  • #18 04 Cze 2009 22:07
    msb
    Poziom 14  

Mam taki grzejnik od 13 lat i sporo w nim grzebałem wymiana termopary ,wymiana membrany wymiana nagrzewnicy,wymiana "pilota" jak masz pytania służe pomocą może być na priv ,nie bedą sie fachowcy czepiać ....

2
  • #19 04 Cze 2009 22:38
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Ja nie będę :D:D

0
  • #20 04 Cze 2009 22:43
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Mnie też to ... Very Happy
    a potem, jak już "zrobisz" co trzeba, to :

Cytat:
    Wynajmij inne mieszkanie, albo zażądaj wymiany tego urządzenia na bezpieczne (nowe)

0
  • #21 04 Cze 2009 23:43
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    Mnie też to ... Very Happy
    a potem, jak już "zrobisz" co trzeba, to :
    Cytat:
    Wynajmij inne mieszkanie, albo zażądaj wymiany tego urządzenia na bezpieczne (nowe)

Może to brzmi mało przyjemnie,ale co racja to racja!!!
    Długo trzeba aby zdobyć wiedzę a zwłaszcza doświadczenie.
    Jeden błąd i oglądamy w wiadomościach nowe zdarzenie!
    Za 60 zł warto ryzykować życiem?A jak będzie 100 albo i ze 250 to też warto?Papierosy miesięcznie więcej kosztują,prawda?

0
  • #22 05 Cze 2009 06:16
    Cretux
    Poziom 9  

Widzę, że wypowiedzi się rozwinęły. Szkoda tylko, że sporo nie na temat. Z moim piecykiem jest wszystko ok i wcale nie zamierzam w nim grzebać. Po prostu chciałbym mieć instrukcję bo do urządzęń, na których kiepsko lub w ogóle sie nie znam lubię mieć jakąś instrukcję. Za niektóre odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.

0
  • #23 25 Cze 2009 06:44
    Cretux
    Poziom 9  

No i parę dni temu dostałem instrukcję. Nawet z przeprosinami, że trochę używana ale innej nie mieli. Taka solidna firma.

0
  • #24 27 Gru 2010 14:37
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Ja miałem taki grzejnik (ale już nie mam, gdyż nie było odprowadzenia spalin i przy kontrolach się czepiali). Te termy nie były złe. W moim termopary nie było, lecz bimetal. Owszem, jak każde urządzenie, te grzejniki też wymagają okresowej konserwacji, która polega głównie na czyszczeniu nagrzewnicy (najlepiej wymyć użebrowania silnym strumieniem wody), czyszczenia (w razie potrzeby) palnika (np. przedmuchać odkurzaczem, ale tylko gdy jest wyjęty z piecyka lub przy zakręconym dopływie gazu zaworem na rurze przed podgrzewaczem), czyszczeniu "świeczki". Po czyszczeniu na ogół dokonuje się pewnej regulacji (by nominalna wydajność ciepła była - przynajmniej w przybliżeniu - taka, jak w danych technicznych). Po czyszczeniu nagrzewnicy i palnika ważny jest BARDZO STARANNY MONTAŻ, by nie dopuścić do ulatniania się gazu (dobrze dobrane uszczelki, dokładne dokręcenie, ale nie "na siłę", sprawdzenie, czy aby nie uchodzi gaz - powinno się to odbywać za pomocą specjalnego przyrządu). Czasem trzeba wyregulować tzw. zawów powolnego zapalania (jeśli zapłon następuje zbyt gwałtownie lub zbyt powoli). Co do świeczki, to powinno się ją tak regulować (dotyczy to także dużych podgrzewaczy łazienkowych PG6 czy G17 i podobnych), by po zapaleniu świeczki było możliwe zapalenie głównego palnika (otrzymanie ciepłej wody) bez oczekiwania dłużej niż jedną minutę (czas konieczny na nagrzanie bimetalu) a jednocześnie, by płomień świeczki nie był zbyt duży (powinien mieć ok. 2 cm. wysokości, góra 2,5 cm. i powinien być niebieski a nie żółty - to też się da wyregulować przez dopływ powietrza).

2
  Szukaj w 5mln produktów