Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet - ciśnienie wody i płomień dobre, ale letnia woda.

04 Sty 2008 20:34 23535 24
  • Poziom 15  
    Nie chciałem zakładać nowego tematu, ale nie widzę podobnego przypadku u innych, więc musiałem.

U mnie wygląda to tak:

- leci dobre ciśnienie wody,

- płomień się pali wysoko,prawidłowo, jak ciśnienie wody spada to płomień maleje, ale ogólnie woda leci całkiem w dobrej ilości, a jest zimna, no może letnia i nie wiem dlaczego?

-----------
    To jest taki termet z jednym pokrętłem dużym do ciepłej wody, iskrownikiem na przycisk i małym pokrętełkiem na dole, wystającym spod obudowy do zwiększenia ciśnienia lub zmniejszenia wody.
    Ale żadne z tych pokręteł nie poprawiają ciepłoty wody.
  • Specjalista AGD
    Płomień na palniku jak piszesz jest ładny wysoki ale jakiego koloru ?
  • Poziom 15  
    Niebieski płomień. Może czasem jak spada ciśnienie wody, a dzieje się tak co jakiś czas wtedy robi się jaśniejszy u góry. Ale ogólnie to aż takiego super cięsnienia nie ma i ten płomień się teraz zmniejszył. Kręciłem tą sróbką na środku dużego pokrętła ale już więcej się nie da z niego wycisnąć. Jakby leciało mniejsze ciśnienie to może byłaby ta woda cieplejsza. Bo ogólnie płomień jest i woda leci. Tylko strasznie letniawa.
  • Poziom 20  
    Witam!
    Może membrama już ma perforację.Pamiętaj że to grzejnik wody przepływawej-mniej wody -cieplejsza.
  • Poziom 15  
    No właśnie - jak zrobić ażeby płomień się nie zmniejszał, a ciśnienie wody tak?

Tzn. pewnie są tam jakieś zabezpieczenia,żeby gaz przestał się palić jak woda nie leci, ale jakby się dało to trochę doregulować bez zgrzytów "junkersa", bo czasem robi jak woda słabo leci takie dźwięki "grrrrrr", no i gaśnie płomień(świeczka się pali).

---
    p.s. Właśnie sprawdzałem: ciśnienie przez junkers jest mniejsze niż samej zimnej wody, nie mam sitek na bateriach ani nigdzie na wylocie, nie hamują odpływu, chyba że zapchane rury albo coś takiego. Nie wiem co zrobić z tym fantem.

Ale jednak ciśnienie jest więc niech ten płomień grzeje tyle co leci, nawet jak jest to mniej niż ciśnienie zimnej wody.

Jak to obejść? Może ktoś pomoże. :)
  • Specjalista AGD
    Nie wiem jak masz zabezpieczone podejście gazowe do budynku,może niskie temp.na dworze mają wpływ na ciśnieie gazu.
    Wart też zajżeć do filtrów.
  • Poziom 33  
    W czasie eksploatacji podgrzewacza wewnątrz nagrzewnicy zbiera się kamień, o tym zapewne wiesz.
    Powoduje on właśnie takie objawy.
    Po drugie na wejściu jest zimniejsza woda-zima.
    Sprawdź wydajność podgrzewacza tzn. ile litrów wody leci z kranu na minutę.
    Zobaczymy co dalej.
    Jedna prośba, nie grzeb nic przy zaworze gazowym, to się może źle skończyć.
  • Poziom 15  
    Jakieś 25L na minutę. Nie mam zamiaru majstrować przy zaworze gazowym, jeszcze coś wybuchnie.

Po prostu fakt że na dworze zimno zawsze przekładał się na ciepłotę wody, może po prostu trzeba wyregulować ten junkers?

Membrana była wymieniana, przy dobrym ciśnieniu wody gaz zapala się momentalnie, ciśnienie też zazwyczaj nienajgorsze.
    Gaz jednak trochę faluje tak jak ciśnienie wody, tylko chyba raczej ciśnienie gazu steruje ciśnieniem wody, bo zimna ma bardzo dobre ciśnienie, ale jak przechodzi przez "junkers" to ciśnienie spada i płomień też wtedy maleje.
    Powiem tak, dobrze by było jakby wysokość płomienia gazu była wyższa, wtedy ciepła by była ta woda, jednak coś faluje i raz jest większe ciśnienie i palnik,raz mniejsze. No myć się w tym nie idzie. Zimne.

Na blokach jest dobre ciśnienie wody, nie ma z tym problemu.
    Nagrałem krótki filmik przedstawiający jak to wygląda :) oraz zdjęcie.
    http://www.wrzuta.pl/film/AgkcvrJInB/mov03379
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 33  
    25 litrów na minutę wow :?: :idea: :?: :idea:
    Człowieku jak uzyszkasz 8-10 litrów wody podgrzanej o 35 stopni na minutę to skacz do góry z radości !!!
    A ten film... może nie pij tyle :D :D :D
  • Poziom 20  
    Witam!
    Dane techniczne grzejnika G-17-30
    1.Strumień wody gorącej[del.t=50 st C]5 l /min
    2.--------------------------[del.t=25 st C ] 10 l/min
    I to by było na tyle.
  • Poziom 15  
    DonRomano napisał:
    25 litrów na minutę wow :?: :idea: :?: :idea:
    Człowieku jak uzyszkasz 8-10 litrów wody podgrzanej o 35 stopni na minutę to skacz do góry z radości !!!
    A ten film... może nie pij tyle :D :D :D

Dobra - na tym filmie za dużo nie widać i możę trochę przesadziłem z litrami, mierzyłem na oko :) Nieważne, widzę że tu mi nie powiecie czym pokręcić ani co zrobić żeby płomień był większy przy słabszym ciśnieniu.
    Strata czasu.
    Możecie zamknąć temat.
  • Poziom 33  
    A pewnie, że nie powiemy.
    Prosi się Ciebie o coś konkretnego a Ty mierzysz na oko.
    Do d..py z taką robotą.
    I nie unoś się honorem to do niczego dobrego w życiu nie pomaga, wiem próbowałem.

Moderowany przez oldboy:

Post raportowany, wniosek pozostawiam autorowi tego tekstu

• Poziom 15  
    W sumie to jak temperatura spadła za oknem, również ciśnienie gazu wzrosło, jest już ok. Przy mrozach jest tylko problem, to jednak ciśnienie gazu słabe.
  • Poziom 33  
    A jaki masz gaz?
    Propan-butan czy ziemny?
    Bo jak ziemny to coś nie bardzo z tym ciśnieniem.
    Jak propan to prędzej.
  • Poziom 13  
    blazehare napisał:
    Niebieski płomień. Może czasem jak spada ciśnienie wody, a dzieje się tak co jakiś czas wtedy robi się jaśniejszy u góry. Ale ogólnie to aż takiego super cięsnienia nie ma i ten płomień się teraz zmniejszył. Kręciłem tą sróbką na środku dużego pokrętła ale już więcej się nie da z niego wycisnąć. Jakby leciało mniejsze ciśnienie to może byłaby ta woda cieplejsza. Bo ogólnie płomień jest i woda leci. Tylko strasznie letniawa.

Po pierwsze sprawdź czy masz czyste szczeliny na nagrzewnicy (wymienniku) . Co prawda gaz teraz dostarczany jest inny niż w czasach głębokiej komuny (koksowniczy) i jego czystość jest zdecydowanie lepsza niż kiedyś , ale to warto sprawdzić. Bierzesz latarkę i świecisz z góry nad nagrzewnicą a z dołu przy ruszcie (palniku) przykładasz lusterko i musisz widzieć ładny prześwit i czyste szczeliny w każdym miejscu .
    Po drugie jeśli to jest OK to zmniejsz przepływ wody na piecyku bo jest na pewno za duży . Nie ma potrzeby lania tyle wody bo jej właściwie nie zagrzejesz . Kiedyś (chyba teraz też ) zakładało się zawór wody przed piecykiem i tym właśnie zaworem ogranicz przepływ tak aby gaz zawsze się zapalał . Nie należy z tym przesadzić bo w godzinach wieczornych (dużego spadku ciśnienia) może ci się nie zapalić piecyk - trzeba to wyczuć i doświadczalnie dobrać. Oczywiście jeśli nie masz zaworu przed piecem to ogranicz zaworem głównym i sprawdź jak działa. Jeśli to zadziała to warto wymienić wtedy głowice przy baterii wannowej ma ceramiczne bo wtedy one gwarantują zawsze pełne otwarcie zaworu i nie dławienie jej kolejny raz. Chodzi o powtarzalność otwierania kurka przy baterii. Chyba opisałem to jasno. Pozdr/ PiotrK
  • Poziom 15  
    No mam gaz ziemny. Woda przepływa w miarę dobrze, gaz sobie pulsuje wraz z ciśnieniem wody. Zimna woda - ciśnienie super. Przez termeta jak leci właśnie tak pulsuje.Jak zmniejszam ciśnienie wody to gaz się wyłącza ,tzn. przygasa i dalej całkiem gaśnie, więc nic mi nie daje operacja zmniejszenia wody w celu lepszego jej ogrzania, jakby było jakieś zabezpieczenie, ani na zaworze wody zaraz pod gazem, ani na regulacji tym pokrętłem gdzie jest narysowana zimna i ciepła woda.

Sprawdzę jeszcze raz wszystko i dam znać.
  • Poziom 20  
    Witam!
    Czy sprawdziłeś membramę ?Pisałem już o membramie.
  • Poziom 13  
    12gucio napisał:
    Witam!
    Czy sprawdziłeś membramę ?Pisałem już o membramie.

Tak jak pisze 12gucio sprawdz dokładnie membranę , a w zasadzie jej nie sprawdzaj tylko w ciemno wymień - koszt niewielki. Na moje oko przy takim przepływie wody jak na filmie to płomień jest za mały a przepływ za duży. Tak więc są dwie rzeczy do sprawdzenia membrana nie otwiera całkowicie gazu (rozebrać wyczyścić trzpień otwierający gaz -lekko go posmarować np:wazeliną) i regulator wody dlaczego nie działa? . Może działa tylko przy takim przepływie nie widzisz reakcji , a jak nie to rozebrać i sprawdzić . W starszych typach regulator wody bardzo często i bardzo szybko "chwytało" i nie można było tym kręcić i jak ktoś tego nie kontrolował to kończyło się to "robótkami" w warsztacie.
  • Poziom 15  
    Jak wymienię membranę to napiszę czy to pomogło. Narazie korzystam z wody letniej, skrajnie do wytrzymania. Dzięki jeszcze raz za pomoc. A cha, dzisiaj płomień miałem na samym dole niebieski a reszta pomarańczowy. Ciekawe co to oznacza?
  • Poziom 37  
    10 dni trzeba namawiać byś sprawdził to co najważniejsze. I jednak jest mało. Po wymianie membrany zespołu wodnego powinieneś wyregulować zespół gazowy. Robota prosta lecz jeśli nie masz doświadczenia - wezwij serwis, bo żarty z gazem bywają bolesne.
  • Poziom 15  
    To znaczy jak mam okręconą wodę na maksa to gaz pali się wysokim płomieniem, ale ciśnienie wody jest zbyt wysokie,ażeby ogrzać taką dużą ilość wody.
    Jak ukręcam w temecie (G17-30-GZ) tym małym pokrętłem ciśnienie wody to gaz gaśnie i nic to nie daje, dalej letnia woda, jak ukręcam wodę na zaworze wody to tak samo płomień się zmniejsza.

Podejrzewam że membrana nie najgorzej przepuszcza gaz i zespół wodny trzeba po prostu wyregulować.

Tylko jest ktoś mi w stanie pokazać jak to zrobić?
    Ewentualnie da namiary na jakąś stronkę gdzie jest to opisane.

Przypomnę że do wyregulowania mam Termet G17-30-GZ... Dzięki wszystkim !
  • Poziom 15  
    piecyk dziala tak ze mierzy cisneinie wody i prosto mowiac jak jest brak tego cisnienia(woda odkrecona) to zapala sie płomień. Możliwe że masz jakieś dławienie przy bateri a do boilera doprowadzoną bardzo grubą rure tak że jak odkrecasz wode to csnienie prawie nie spada. spróbuj przykrecić wode ale gdzieś przed boilerem wtedy jak odkrecisz kran to cisnienie odrazu spadnie i powinno sie lepiej zapalac przy mniejszym przeplywie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Koledzy a może mi pomożecie przy okazji,byłbym wdzięczny.Mam kocioł gazowy ariston 5 letni,dwu funkcyjny.Ogrzewanie budynku jest perfekt,ale jest problem z ciepłą wodą,nawet jeśli ustawie na maxa to i tak musze lać naprawde małym strumykiem żeby leciał wrzątek,dodatkowo przy laniu wody czuć jakby gaz...Piec nie był nigdy czyszczony itd.Otwierałem go ostatnio i powymiatałem pajęczyny itd.naturalnie przy gazie nic nie grzebałem.Może wiecie o co chodzi,co robić ???I jak sie nie dać wyrolować ewentualnemu serwisantowi,jakie są koszty czyszczenia takiego sprzętu???2 firmy oferowały mi taką robote za ok.200zł.
  • Poziom 15  
    Jak przykręcam wode przed boilerem, ale to niewiele daje. Czy jak wymienię membranę to coś pomoże, bo ponoć jest założona z trochę innego modelu, gdzie był jakiś grzybek na tej membranie, ale jest zcięty ten grzybek czy coś takiego i działa, ale może nie działa na tyle żeby dobrze ogrzewać tą wodę? Gaz, płomień jest spoko, woda leci spoko, tylko letnia woda leci, już nie wiem gdzie to mam przxykręcić, jak coś to mogę porobić zdjęcia boillera w środku, jak wygląda i jakie ma pokrętła.
    Da to coś? :) Dzięki!
  • Poziom 33  
    Wezwij fachowca, zapłać jak naprawi.
    Temat zamykam.