Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 32 - uzbrajanie z 2 pilotów

barth_bh 08 Cze 2009 14:08 2710 3
  • #1 08 Cze 2009 14:08
    barth_bh
    Poziom 9  

Panowie mam taki problem:
    Integra 32, expander wej/wyj, 2 piloty 2 kanalowe, manipulator na parterze przy drzwiach wejsciowych

Jeden pilot zazbr/rozb calego systemu - dziala (oprogramowane 2 wejscia)

Drugim pilotem chcialem zazbrajac na noc parter - i mam problem ze strefą - pomózcie jak to rozwiązać - czy z pilota mozna zaz/roz jedną strefę? czy bede do tego celu musial użyć klawiatury strefowej.

0 3
  • #2 08 Cze 2009 17:53
    slafwek
    Poziom 12  

Jesli masz piloty dwu kanalowe to musisz obydwa kanaly podlaczyc do systemu na osobne wejscia...
    Wejscia natomiast przypisujesz do odpowiednich stref czyli jeden kanal do jednej strefy drugi do drugiej. minusem jest tylko to ze aby uzbroic calosc z pilota musisz uzbroic najpierw jedna potem gruga strefe nie da sie wtedy od razu calosci z pilota chyba ze...
    Mozna by wysterowac outa tak aby zalaczal caly system

1
  • #3 08 Cze 2009 18:16
    speed99mail
    Poziom 14  

Za pomocą pilota możesz uzbrajać dowolną strefę lub strefy.

Nie wiem jaki masz ekspander pilotów, ale zaprogramuj wirtualne (ewentualnie fizyczne wejścia centrali) z opcją 80(:zał. czuwanie) i (81:wył. czuwanie).
    W oknie Struktura, zakładka System, ustawienia wybranego wejścia, (program DloadX) jest możliwość uruchamiania wybranej grupy stref
    pod opcją Typ reakcji. (wybierasz grupę stref)
    W oknie Wejścia, zakładka Grupy zał./wył. ustaw sobie pierwszą grupę jako wszystkie strefy i drugą grupę tylko strefa na parterze.

I teraz z jednego pilota załączasz i wyłączasz wszystkie strefy, czyli w tym przypadku grupę 1, a z drugiego załączasz i wyłączasz grupę 2, czyli tylko parter.

Poza tym za pomocą jednego przycisku pilota możesz załączyć i wyłączyć jedną dowolną strefę - opcja 82 na wejściu.

Pozdrawiam

0
  • #4 09 Paź 2009 12:34
    barth_bh
    Poziom 9  

ekspander dolożyłem - zwiekszając ilość wejść fizycznych (CA64E) wiec na brak wejsc nie narzekam. Oba 2 kanałowe piloty radiowe podlączone są na 4 wej. w trybie 80 i 81. Skonfigurowalem tak jak pisal speed ale przy zalączeniu czuwania parteru - czujki nalezące do strefy "piętro" nadal wywoluja alarm - pomimo tego ze grupy zalozylem wg opisu tzn grupa 1 to parter i pietro, zas grupa 2 to tylko parter.

Panowie co moge jeszce zrobic moze gdzies to skopalem...pomozcie

0