Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECUMSEH PRISMA 37 - pulsujące obroty po rozgrzaniu

10 Cze 2009 11:15 11291 7
  • Poziom 13  
    Witam. Mam problem ze swoją kosiareczką. Kosiarka normalnie się odpala i pracuje bez problemów przez około 15 min, pożniej obroty zaczyna pulsować. Musi postać z pół godziny i nasępnie znowu przez ok. 15 min jest OK. Jaka może być przyczyna? Proszę o pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Niestety nie jest to wina korka zbiornika paliwa. Prosze o dalsze sugestie.
  • Poziom 17  
    wszystko uzaleznione jest od regulatora obrotow jedne silniki maja regulacje wewnatrz karteru a inne reguluje ramie poprzez wydmuch powietrza z wentylatora i reguluje otwarciem przepustnicy ,w przypadku pelnego obciazenia silnik powinien pracowac w miare stabilnie ,przy kosiarkach nie zapominajcie zajrzec do filtra powietrza potrafi tak sie zatkac ze silnik nie osiaga swoich paramertow i czesto dochodzi do awarji silnika wskutek zbyt bogatej mieszanki malem przypadki urwania stopy korbowodu bo wykonany jest z aluminjum .
    sluze rowniez wskazowkami uzytkownikom rowerow z silnikiem sachs gdyz eksploatuje taki od 9 lat i znam jego bolaczki od podszewki
    pozdrowienia
  • Poziom 13  
    Czy da się to zrobić samemu ???? Jeśli tak to proszę o jakiś krótki instruktarz. Proszę o zweryfikowanie następującej informacji - producent nakazuje namoczenie nowego filtra powietrza (piankowego) olejem, na forum znalazłem informacje, że jest to najgorsza rzecz, jaką można zrobić silnikowi.
  • Poziom 20  
    I rozwiązał kolega problem? Do mnie wczoraj przyszedł nowy silnik ten sam co Twój i problem podobny obroty pulsują, nie chce się wkręcać na wysokie obroty tylko cały czas przyspiesza i zwalnia trochę szkoda żeby nowy silnik od razu na gwarancje wysyłać a może ja coś źle podłączyłem.

Aha jest pewna granica obrotów do której silnik pracuje płynnie dopiero później zaczyna pulsować i widzę że kiedy silnik zaczyna nierówno pracować działa ta automatyczna regulacja obrotów