Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik silnika peugeot 406

suchy.mj 26 Cze 2009 21:17 4210 4
  • #1 26 Cze 2009 21:17
    suchy.mj
    Poziom 2  

Witam wszystkich. Posiadam peugeot 406 2.0 HDI 2002r z klimatyzacją od której zaczął sie problem jak mi sie wydaje z ECU. A mianowicie udalem sie do warsztatu w celu sprawdzenie klimatyzacji bo się nie włączała. Więc pan mechanik zabrał sie do diagnostyki no i zamiast naprawic lub zdiagnozowac problem z klimatyzacją przy okazji uwalił cos innego. Jak przyuważyłem jego diagnoza polegała na sprawdzeniu w pierwszej kolejnosci sprzęgła elektromagnetycznego kompresora poprzez podłączenie 12V na kompresor i widać było, że sie włącza ale nie poprzestał na tym. Odłączył wtyczke z trzema przewodami z chłodnicy klimatyzacji (nie wiem czym ten czujnik czy włącznik steruje) i podał 12V na którys z przewodów albo na wszystkie po kolei (nie widzialem który). I teraz mam problem. Od tego momentu po uruchomieniu silnika utzrymuje sie 3000 obr bez dotykania pedału przyspieszenia i przy okazji na wyswietlaczu wyswietla komunikat (APPULUTION FOULT) czy ANTIPOLLUTION FOULT. Po podłączeniu LUNCH X431 wyswietla błąd ACCELERATION PEDAL SENSOR I EGR CIRCUIT SHORT CIRCUIT. przy okazji dodam ze pozniej stwierdził brak gazu w ukladzie klimatyzacji a jednak w tej chwili klimatyzacja sie wlacza. CZY KTOŚ MA JAKIEŚ POMYSŁY CO JEST USZKODZONE? i jak to naprawic i od czego zacząc, pozdrawiam i prosze o pomoc.

1 4
  • #2 26 Cze 2009 21:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Lip 2009 22:20
    suchy.mj
    Poziom 2  

A jednak uszkodził. Wymienione zostało : sterownik silnika, urzadzenie sterujace EGR i moduł odpowiedzialny za sterowanie pedałem przyspieszenia. Wszystko wróciło do normy.

0
  • #4 01 Lip 2009 22:34
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Jak cenowo wyszło?

0
  • #5 03 Lip 2009 20:46
    suchy.mj
    Poziom 2  

1300 zl za wszystko ale dobrze że nie z mojej kieszeni

0