Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka transformatorowa jako zgrzewarka punktowa?

07 Lip 2009 17:50 14999 5
 • Poziom 9  
  Witam

  Potrzebna jest mi zgrzewarka punktowa do łączenia prętu stalowego śr 3mm, mam spawarkę telwina NORDICA 4.161 (230V, Pobór mocy (kVa): 2,5; Prąd spawania (A): 40-140; Ø elektrod (mm): 1,6 - 3,2), czy da się spawarkę jakoś prosto do tego zastosować?

  Testowo podłączyłem do uchwytów dwa pręty zetknełem je ze sobą i się zgrzały ale bardzo słabo odpadały pod własnym ciężarem.

  Da się jakoś tak?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 11  
  Witam z takiej spawarki nigdy nie będzie zgrzewarki bo ona ma o du żo za mały przekrój drutu w zgrzewarkach czołowych stosowanych do zgrzewania karoserii jest drut o przekroju około 100 mm2.jakoś to tak jest jeszcze żę musi z transformatora wychodzić 5V i musi być też przy tym bardzo dużo amper czyli ogromne natężenie Pozdrawiam.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 17  
  Witam
  Kiedyś próbowałem spawarkę wykorzystać jaką zgrzewarkę.
  Przekrój rdzenia spawarki miał 40cm kwadratowych, na uzwojenia bez rozbierania transformatora nawinąłem 4 zwoje bardzo grubej linki miedzianej w izolacji co dało ok. 4V napięcia. Dalej jak najkrótszymi i najgrubszymi przewodami do kleszczy zakończonymi elektrodami z miedzi. Niestety przeróbka do końca nie została zrealizowana i nie mogę się podzielić z efektem końcowym. Myślę jednak, że to jest najprostsza i najtańsza droga do eksperymentowania.
  pozdrawiam
 • Poziom 32  
  Witam .
  Przewijałem jakiś czas temu zgrzewarkę do ogniw łańcucha , spalone było tam uzwojenie pierwotne na 400 V ( międzyfazowe ) natomiast uzwojenie wtórne to był jeden zwój zrobiony z grubej blachy miedzianej o szerokości karkasa . :?: :D
  Pozdrawiam .
 • Poziom 9  
  Czyli to jednak nie takie proste by było, a efekt wątpliwy. Dzięki za zainteresowanie.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Wpisz w wyszukiwarkę "zgrzewarka". Czytania na dwa dni :)

  Temat zamykam.