Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus Logano G115 - grzejniki nie grzeją

artac 16 Paź 2009 21:34 3525 2
  • #1 16 Paź 2009 21:34
    artac
    Poziom 1  

Witam szanownych forumowiczów.

Mam kocioł olejowy Buderus Logano G115 (18kW) + zbiornik na ciepłą wodę Logalux SU.
    Do instalacji podłączonych mam 8 grzejników. Wszystko działo bez zarzutu przez kilak lat, aż do teraz.
    Ciepła woda w kranach jest. Nie grzeją natomiast grzejniki.
    Przed sezonem grzewczym, z instalacji spuściłem nieco wody, bo zdejmowałem jeden grzejnik (na piętrze - najwyżej położony). Następnie grzejnik wrócił na swoje miejsce miejsce.
    Wczoraj uzupełniłem wodę w instalacji, odpowietrzyłem wszystkie grzejniki i przełączyłem kocioł na grzanie domu.
    Kocioł zabrał się za grzanie wody do puszczenia jej w grzejniki. Po podgrzaniu wody w kotle, na wyświetlaczu automatyki widzę, że włącza się wymuszenie obiegu wody jednak ciepła woda nie dochodzi do grzejników. Mało tego ... wyczuwam na dotyk, że kilka centymetrów za pompą (Buderus BU 25/4), a dokładnie za (chyba) odpowietrznikiem stojącym za pompą - rura jest już chłodna (za pompą, do odpowietrznika i sam odpowietrznik są gorące).
    Poza tym wydaje mi się, że teraz słychać lekkie stukanie w rurze (ok. 0,5m za pompą), którego chyba wcześniej - przy działającej poprawnie instalacji - nie było.

Może ktoś wie w czym problem?

1 2
  • #3 17 Paź 2009 10:10
    systemgaz
    Poziom 23  

artac napisał:
    Witam szanownych forumowiczów.

Mam kocioł olejowy Buderus Logano G115 (18kW) + zbiornik na ciepłą wodę Logalux SU ... Może ktoś wie w czym problem?

Firma Buderus oferuje wsparcie techniczne dla firm i Klientów. Wystarczy zadzwonić do właściwego Serwisanta Fabrycznego w regionie wybranego ze strony internetowej producenta www.buderus.pl Chętnie pomogą rozwiązać każdy problem techniczny dotyczący kotła Buderus, urządzeń peryferyjnych lub instalacji co. Warto pamietać, że w Buderusie, Viessmann i u kilku innych producentów stosowana jest zasada: kto sprzedaje ten serwisuje.

0