Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rj45 prawidłowe podłączenie ekranu

23 Lis 2009 09:46 7886 6
 • Poziom 16  
  Witam.
  Proszę o podanie prawidłowego zamocowania drutu ekranu w skrętce FTP do ekranowanego wtyku Rj45. Czy mam wywinąć folię na zewnętrzną izolację, okręcić na to nieizolowany drut i wcisnąć w Rj45 tak aby dotykał do blaszki, czy może odgiąć część blaszki i wcisnąć tam ten drut, a może jeszcze inaczej.
  Nie udało mi się znaleźć dokładnego opisu.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 35  
  Wiesz, każdy tak naprawdę zaciska inaczej.
  Jedyny standard jest w przypadku zaciskania maszynowego ale to nie mam pojęcia jak się robi.
  Jeśli do PoE to chyba może być z dwóch stron.

  Jeśli byś podłączał 2 urządzenia normalnie zasilane - 'ciekawe rzeczy' mogą się dziać jeśli będzie duża różnica potencjału na masie.
 • Poziom 23  
  PoE nie ma tu nic do rzeczy jezeli chodzi o ekran.
 • Poziom 16  
  Jeden kabel lan leci od podłączonego kablem do uziemionej obudowy web serwera, dalej kabel lan z ekranem z obu stron do PoE, dalej kabel lan ekran od strony PoE do MikroTika. Web serwer ma połączone uziemienie z ekranowanym gniazdem Rj45, PoE bez uziemienia (cały ekran podłączony jest tylko w jednym miejscu do przewodu ochronnego czyli na zacisku w szafie).
  Mam tego trochę do zrobienia, a nie podobają mi się wystające drucik i folia z Rj45. Szukałem jakiegoś profesjonalnego opisu i nie znalazłem.
 • Poziom 23  
  Kolego, profesjonalnie to się zarabia moduł na końcu przewodu i używa zgrzewanego patchcorda,moduły firmy panduit świetnie nadają się do zarabiania wprost na przewodzie z pominięciem puszki

  Jeśli chodzi o RJ to tak jak pisałeś w pierwszym poście, sreberko wywijasz i naciągasz na izolacje,dookoła obwiązujesz drutem, jeśli przeszkadza Ci wystające sreberko, możesz obwinąć je po zaciśnięciu RJ taśmą izolacyjną