Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP 310, chip, toner

delta85 26 Nov 2009 10:07 16818 17
    delta85
    Level 16  
    Witam
    Mam dwa pytania dotyczace Samsung CLP 310:
    1. Po wydrukowaniu ilu stron chip zablokuje drukarke ? Drukarka ma rok czasu i jeszcze nie byly wymieniane kasety z tonerem.
    2. Ile gram czarnego tonera mozna zaladowac do zuzytej (pustej) kasety ?
    Pozdrawiam wszystkich
    Andrutoss
    Level 11  
    Witam

W odpowiedzi na pytanie pierwsze chip czarny jest na 1000 stron, natomiast kolory na 1500 stron.
    Proszek czarny powinien miec 68g a kolory 45g. Oczywiscie zaleznie od producenta zamiennika.

Pozdrawiam
    Andrutoss
    Level 11  
    Chip montowany na kasete

pozdro
    kamdzie
    Level 9  
    Jak wygląda sprawa tonerów startowych? W tonerach startowych nie ma chipów, czyli można je zasypywać bez ograniczeń?
    wojtekflis
    Level 19  
    Niestety... tonery startowe również POSIADAJĄ chip. Po wydrukowaniu 6,5k stron drukarka się zablokowała... Komunikat "BRAK TONERU" i nie idzie dalsze drukowanie... Trzeba kupić nowe... lub chip wieczny zamontować na płytę główną (traci się gwarancję)
    KaczorGSM
    Level 15  
    wojtekflis wrote:
    Niestety... tonery startowe również POSIADAJĄ chip.

Pozwolę sobie się nie zgodzić :)

Zobacz Link

Jak chcesz więcej to daj znać.
    delta85
    Level 16  
    Witam ponownie.
    Uzupelnilem kasete nowym tonerem. Nie montowalem zadnych chipow. Podczas drukowania dostaje komunikat o zbyt malej ilosci tonera, ale drukarka narazie jeszcze drukuje.
    Zobaczymy jak dlugo :-)
    dawidsoft
    Level 12  
    Witam w załączniku jest wsad od eepromu 24C64 drukarki samsung CLP-310,
    wystarczy zaprogramować pamięć i drukarka będzie jak nowa,
    załączam także fotkę testu druku, po zaprogramowaniu pamięci zablokować
    pamięć przed zapisem należy przy eepromie nóżkę WP (write protect) odlutować od masy i przylutować do zasilania eepromu.
    Po każdym włączeniu drukarki liczniki będą się zerować.
    Samsung CLP 310, chip, toner
    Attachments:
    RATIO
    Level 11  
    Witam,
    Kolego "dawidsoft", mógłbyś zilustrować na zdjęciu jaką nóżkę odpiąć i pod co ją podłączyć? Będziemy wdzięczni.
    kasolution
    Level 11  
    Hi, dawidsoft Samsung CLP-310 reset chip toner cartridge eeprom this link is the same CLX-3175, Right?
    jacki99
    Level 11  
    Proponuje nie wgrywać tego wsadu do innych drukarek.
    kokos_bp
    Level 17  
    Witam
    Mam kilka pytań: czy ta pamięć jest umiejscowiona na płycie głównej czy na kasetach z tonerem? Czy wsad jest 100% dobry i nie zniszczy drukarki?
    kamatic
    Level 1  
    Jest sposób bez chipa: http://www.youtube.com/watch?v=SXvnrHrZJ7A
    Sprawdziłem na swojej CLP-310 i działa OK !!!.
    Trzeba tylko na płycie gównej drukarki znaleźć układ 24C64 odlutować nóżkę 7 i zewrzeć ją do 8. Nie przejmujcie się, że płyta drukarki może wyglądać tochę inaczej niż na filmie (moja też była w nieco innej wersji).
    Działanie tego sposobu polega na zablokowoaniu wszystkich liczników drukarki (ilości wydrukowanych stron). Po każdym wyłączeniu drukarki stany liczników wracają do tych "zamrożonych" wartości.
    Czyli w chwili przeróbki drukarka nie może być wydrukowana na 100%.
    emil362
    Level 10  
    Witam
    Przymierzam się do resetowania chipa zliczające ilość wydrukowanych stron w drukarce Samsung CLP-310.
    Znalazłem na YouTube film instruktażowy o nazwie "Real Reset Samsung CLP 310/315/" część 2. (Nie mogę jeszcze podawać linków zewnętrzynch)

Mam kilka pytań
    1. Czy ktoś używał poniższego wsadu do eeprom-u 24C64 użytkownika dawidsoft Link.
    2. Jaki programator w tym celu powinienem zastosować marka/typ [jestem w tym temacie kompletnie zielony]
    3. Czy ktoś mógłby sprecyzować co mam dokładnie zrobić w 4 min. 40 sek. filmu instruktażowego zamieszczonego przez użytkownika metonol na youtube o nazwie "Real Reset Samsung CLP 310/315" Part 1 [czas trwania 8:55]
    Bo nie do końca zrozumiałem.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.