Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka - wyschła???

06 Sty 2003 11:31 11467 12
  • Poziom 17  
    Cześć . Mam drukarkę Epson Color 600, niestety, po dłuższym okresie nieużywania chyba zasechł tusz w głowicy. Czy jest sposób na oczyszczenie głowicy, namoczenie jej w czymś, czy co? Szkoda wyrzucać.... poradźcie.
    Sławek R.
  • Poziom 36  
    Najlepiej to namocz trochę miękkiego papieru toaletowego w wodzie destylowanej i połóż na nim głowicę pojemnika. Albo spirytusem, ale to nie zawsze bezpieczna metoda. Może Twoja drukarka ma opcję czysczenia pojemników z tuszem, to zużyje dużo atramentu, ale zrób to w pierwszej kolejności.
  • Spec od komputerów
    mozesz tez delikatnie sprobowac parą z czajnika.
  • Poziom 17  
    Wiatam.

A ja polecam plyn udrazniajacy firmy KMP mozesz go po troszke wstrzyknac do samej glowicy jak i do pojemnikow z tuszem i przeprowadzic oczyszczanie dysz. Stosuje go juz dluzszy czas i pomaga mi na praktycznie kazda drukarke HP, Lexmark itp.
  • Poziom 17  
    Dzięki, pozdrawiam.
    Sławek R.
  • Poziom 20  
    Po pierwsze temat był już kilka razy bardzo wyczerpująco i szczegółowo poruszany na forum - opcja szukaj :)

Tam też dowiedziałem się od gościa który zajmuje się Epsonami że nie wolno używać wody ani spirytusu do czyszczenia głowicy w Epsonie.

To przejdzie z Canonem,HP i Lexmarkiem.

Epson produkuje atrament który w połączeniu z wodą wręcz zapycha dysze głowicy !

Ja też polecam atrament który montujesz, włączasz drukarkę i tyle :)
    Można kupić np. na Allegro
  • Poziom 33  
    Dokładnie jak powiedział draakul - żadnej wody ani spirytusu :!: , bo z głowicy, a co za tym idzie pewnie i z drukarki nie wiele już będzie pożytku. Proponuje poszukać tematu, o którym mowa. Sam brałem w dyskusji udział i też się wypowiadałem. Tutaj powiem tyle, że jeśli chodzi o Epsona, to można kupić w pojemnikach takich jak z atramentem specjalny płyn do udrażniania głowic (ale nie do wszystkich modeli :cry: ). Można także kupić taki płyn w buteleczkach 500ml, ake w tedy trzeba samemu kombinować jak tym udrażnić głowice. Dodam jeszcze, że nie we wszystkich przypadkach taka metoda skutkuje. Z moich doświadczeń wynika, że ponad 90% takich przypadków jest do odratowania 8)
  • Poziom 11  
    Witam www.gelex.pl - tam dostępne są są płyny czyszczące do głowic Epsona, luzem i w cartridgach.
  • Poziom 17  
    Pomoze mala kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem octu!!
  • Poziom 28  
    Nie wiem jaki kształt mają kartridże Epsona, ale ja mam taką podstawkę z dziurką u dołu od napełniacza, i wysysam z tego troczę tuszu. Zawsze działa, ale nie wiem jak to na Epsonie.
  • Poziom 1  
    ja mam epsona 580 i cos mi chyba czarny zasechl czyscilem tyle razy programem do czyszczenia i nic.Probowalem czyscic glowice od spodu rozpuszczalnikiem ale nic nie pomoglo macie jakies sugestje zaschal pewnie dlatego ze dawno jej nie uzywalem.Dziwi mnie to ze jak chce wydrukowaac na czerwono to mowi mi ze nie ma czarnego tuszu a kolor mam full.Co za glupia drukarka nie wiem czy kupic nowy czarny tusz?\
    mam ten program do serwisu moze tym sproboje ale boje sie ze skonczy sie na tym ze ja wypierdziel z balkonu!
  • Poziom 11  
    Cześć.

Trochę wcześniej naprawiałem epsona, byłem nawet na kilku szkoleniach.

Ogólnie dla mnie te drukarki są beznadziejne. Pozostawienie tuszu na dłużej bez drukowania to tragedia. :-(. są świetne jeśli chodzi o fotografie gdyż mają wyzsze rozdzielczości drukowania. Wynika to z metody jaką stosuje EPSON. Są dwie: bąbelkowa np: Lexmark (zaczoł od produkowania podzespolów dla HP, ale stwierdził, że skoro mu tak dobrze idzie to czemu nie zacząć samemu :-). Mają prymitywne kartrige, ale rewelacyjne do napełniania), HP też bąbelki :-). no i EPSON, który swojego czasu kupil tą technologię od XEROX i opatentował :-). Dzięki patentowi nie mogą używać tego inne firmy . I tu nie wiem, czy cieszyć się czy plakać. Dobra jakość - Epson zastosował elementy piezo (ceramiczne) do budowy swojej głowicy co zwieksza jej trwalość i nie trzeba jej wymieniać jak np w HP. Ale zaschniecie to cena praktycznie nowej drukarki :-).

Jest sposób na to.

Rzeczywiście woda i spirytus tylko zniszczą głowicę. woda nie dobrzereaguje z tuszami EPSON - utrwala je, a spirytus jeszcze gorzej, bo potrafi zniczczyć piezo :-(

Wejdź na stronę www.agawa.pl oferują dobry płyn do rozpuszczenia zaschnietego tuszu, często mi pomógł, ale nie zawsze. Mogę powiedzieć ak na 10 drukarek 8 ruszalo dalej,.

I dobra rada. Nie używaj zamiennych tuszy do tej drukarki. Jest to jedyna drukarka o której mam zdanie , że refile i zamienniki są do d.... . Niestety mi się nie udało znaleźć żadnego, który odpowiadał by oryginalowi. Oryginal tuszu żadko zasycha.

Przynajmniej u mnie żadko trafiały takie drukarki.

Pozdrawiam