Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam, problem z ładowaniem XSARA 98

07 Gru 2009 08:21 3419 11
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam taki problem , wczoraj spokojnie przyjechalem do domu i zostawilem samochód, jest to xsara 1.9 D (wolnossący ). Po 7 godzinach wsiadłem i widze ze świeci mi sie kontrolka ładowania i słyszałem w tle lekkie brzęczenie.Spróbowałem zapalić i nic.Podłączyłem kablami do brata samoochodu i udało mi sie zapalić, kontrolka ładowania zgasła.Przejechałem 20 km i wszystko bylo w porządku, jak wrociłem i go zgasiłem to kontrolka od ładowania mi sie zapaliła i słyszalem lekkie brzęczenie (dziwne że z wyjętym kluczykiem się świeci (moze tak ma byc jak jest rozładowany nie wiem bo mam ten samochód 3 miesiące).Podłączyłęm go na noc do ładowania rano odłączyłem ,patrze a kontrolka nadal świeci ,zapaliłem kontrolka zgasła i pozniej po zgaszeniu silnika już nie świeciła ale :):) zaczeła sie palić jak mam silnik zapalony.
    Jak myślicie wina jest alternatora czy moze jest jakiesc spiecie ,moze bezpiecznik.Od czego zacząć , nie chce jechac odrazu do elektryka bo ostatnio z waszą pomocą wyczyściłem silnik dmuchawy i kosztowało mnie to 1h roboty, a pieniedzy aktualnie to nie mam na elektryka.

pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Zwarcie jednej z diod prostowniczych w mostku alternatora. Co rozładowuje akumulator i powoduje świecenie kontrolki bez kluczyka.
    Pazerność to jedna z cech które na tym forum są niezbyt mile widziane.
    A druga sprawa to niby dlaczego ktoś biegły w interesującej ciebie dziedzinie miałby ci pomagać, skoro ty go lekceważysz.
    Gdyby ktoś przyszedł do ciebie i zadał pytanie z twojej dziedziny informując jednocześnie, że pyta , ponieważ nie zamierza wydawać na ciebie pieniędzy.
    Delikatnie mówiąc irytujące.
  • Poziom 10  
    Dzięki , bede szukał , jak te diody wymienić , trzeba je przelutować ,wypina sie je czy trzeba kupić alternator:)????
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 34  
    Udać się do wyzyskiwacza i wymienić mostek prostowniczy w alternatorze.
  • Poziom 10  
    Może mostek prostowniczy to to samo co regulator napięcia ??
  • spec od auto-elektro
    Dlaczego myślicie że diody , nie masz szczotek i pierścieni to cały problem. Alternator trudny do naprawy dla amatora.P
  • Poziom 10  
    Znalazłem na allegro blisko mnie kilka alternatorów od 100 - 180 zł , tylko nie wiem czy ten mostek musi byc od alternatora identycznego jak moj czy moze byc od np xsary benzyna 1.4, bo z takim jak moj to w okolicy juz problem.Mozna kupić sam mostek nowy w sklepie.??
  • Poziom 34  
    Ano myślimy, bo bez kluczyka świeci się kontrolka ładowania i rozładowuje akumulator (jak napisano na wstępie).
    Zobacz na oznaczenia alternatora i producenta. (część alternatorów montowanych w samochodach Peugeot i Citroen z założenia było nierozbieralnych).
  • Poziom 10  
    To lista alternatorów kompaktyblinych i przykładowy schemat.Może sie komus przyda, swoj oddam do regeneracji.
    Witam, problem z ładowaniem XSARA 98
  • spec od auto-elektro
    Rozbieralne są wszystkie i wszystkie do naprawy tylko pytanie czy się opłaci ,po drugie myślałem że ma Valeo , po trzecie czy to 70,80,95 czy 120A i jaki producent. Jeżeli chodzi oświecenie kontrolki to nie zawsze przebita dioda.P
  • Poziom 10  
    Doktorr napisał:

Gdyby ktoś przyszedł do ciebie i zadał pytanie z twojej dziedziny informując jednocześnie, że pyta , ponieważ nie zamierza wydawać na ciebie pieniędzy.
    Delikatnie mówiąc irytujące.

Coś w tym jest , ale to jest forum. Może miałbyś racje gdybym przyszedł przykładowo do Twojego warsztatu wypytał o wszystko i sam naprawil - to byloby bezczelne, ale forum sluzy do wymiany inf. poza tym dzieki twojej odpowiedzi wiem ze mam wykrecic alternator i oddac do naprawy ( i tak ktos zarobi), nie musze holowac samochodu do elektryka itd.

Dodano po 5 [godziny] 25 [minuty]:

A czy jest możliwe że przyczyna jest padniety akumulator, bo ladowalem go przez noc rano zapalilem na nim z 3 razy samochód i odłączyłem klemy bo sie bałem ze jakies zwarcie jest ,po pracy sprawdzilem na nim napięcie i jest 0.00.