Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox-2 komputery pod 1 port Ethernet(Czerwony)

radeqq81 11 Dec 2009 07:58 3995 7
    radeqq81
    Level 9  
    Witam, jestem nowy i niezbyt doswiadczony, otóz mam od 2 dni Liveboxa z tv. Mam podlaczone pod niego 2 komputery(1 pod port Ethernet(czerwony) a drugi pod USB). Otoz jak wszystkim wiadomo ten pod USB (niestety moj;/) ciagle zrywa polaczenie ,nie pomoglo nawet wylaczenie oszczedzania energii. Przejrzalem wiele stron i praktycznie wszedzie pisza ze jedynym rozwiazaniem jest podlaczenie pod port ethernet. Ale co zrobic gdy chce miec 2 komputery podlaczone pod 1 port ten czerwony, gdyz zolty juz mam zarezerwowany na tv. Czy istnieje jakis rozgaleziacz czy jak to sie tam nazywa, zeby rozdzielic to na 2 komputery. Chce zeby po prostu mi dzialal stabilnie internet a podpiety pod karte sieciowa wlasnie tak powinien. I jeszcze jedno, jesli istnieje takie cos to jak to pozniej skonfigurowac zeby nie bylo problemow z uzytkowaniem. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i prosze o wyrozumialosc:]
    radeqq81
    Level 9  
    Hmmm. duzo mi to nie pomoglo:/z tego co wywnioskowalem to jest taka mozliwosc ale nikt nie wytlumaczyl co i jak dokladnie, czyli co dokladnie trzeba kupic i jak to podlaczyc.
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Jak już przedmówca wspomniał - kupno switch'a lub połączenie przez WiFi, to jedna z tańszych opcji.
    O ile się nie mylę, to wraz z LiveBOX, dostałeś też kartę sieciową WIFI pod USB, czy takie połączenie nie może być zrealizowane?
    radeqq81
    Level 9  
    A jak sprawdzic czy moge korzystac z internetu na komputerze stacjonarnym przez WIFI?? Jak kupie tego switcha to nie bedzie zadnych problemow? I jak to pozniej skonfigurowac?
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    radeqq81 wrote:
    A jak sprawdzic czy moge korzystac z internetu na komputerze stacjonarnym przez WIFI?

Musisz sprawdzić, czy posiadasz kartę sieciową WIFI - to się raczej wie.
    Quote:
    Jak kupie tego switcha to nie bedzie zadnych problemow? I jak to pozniej skonfigurowac?

Braku problemów, nie możemy Ci gwarantować, switch nie wymaga szczególnej konfiguracji.

Zapoznaj się też z regulaminem, szczególnie pkt. 14, 15 i 16, przed napisaniem kolejnej wypowiedzi.
    radeqq81
    Level 9  
    Dziekuje za odpowiedzi i poswiecony czas:)Mam nadzieje ze wszystko wypali pozdrawiam;]