Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Cyfrowy Polsat - brak TVN

19 Gru 2009 20:21 43317 21
  • #1 19 Gru 2009 20:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Gru 2009 21:26
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

elektronik74 napisał:
    Witam.Mam dekoder polsatu.Problem z odbiorem wszystkich TVN.Pozostale programy ok.Na TVN glos wskakuje po chwili znika ,obrazu brak.Jaka jest przyczyna?Gdzie moge znajść dane:polaryzacje itp dla TVN.

Ustawienia fabryczne i powinno działać.
    Jak nadal brak uszkodzony konwerter.
    Jaki masz dekoder?

2
  • #4 20 Gru 2009 15:03
    soundmaxxx
    Poziom 16  

U mnie również od dziaiaj rana brak wszystkich TVN, na dekoderze Ariva 200 i module CAM. Czyż by znowu polsat coś mieszał ???

4
  • #5 20 Gru 2009 15:13
    ansat
    Poziom 25  

Nie POLSAT tylko zima miesza.

0
  • #6 20 Gru 2009 15:24
    soundmaxxx
    Poziom 16  

ansat napisał:
    Nie POLSAT tylko zima miesza.

A w czym by mogła mieszać, skoro antena nie jest zaśnieżona, a poziom sygnału 77%, inne kanały działają bez problemu.

0
  • #7 20 Gru 2009 15:27
    ansat
    Poziom 25  

Poziom sygnału 77% a jakość 30% i tu jest problem.

3
  • #8 20 Gru 2009 15:32
    soundmaxxx
    Poziom 16  

ansat napisał:
    Poziom sygnału 77% a jakość 30% i tu jest problem.

Wiem że jakość jest ważna, z rozpędu napisałem poziom !!!

Dla uściślenia:
    Poziom: 90%
    Jakość: 77%

3
  • #9 20 Gru 2009 16:01
    irek19
    Poziom 33  

dzac4 napisał:
    elektronik74 napisał:
    Witam.Mam dekoder polsatu.Problem z odbiorem wszystkich TVN.Pozostale programy ok.Na TVN glos wskakuje po chwili znika ,obrazu brak.Jaka jest przyczyna?Gdzie moge znajść dane:polaryzacje itp dla TVN.

Ustawienia fabryczne i powinno działać.
    Jak nadal brak uszkodzony konwerter.
    Jaki masz dekoder?

Myślę że to powinno pomóc.

3
  • #10 20 Gru 2009 17:10
    soundmaxxx
    Poziom 16  

Niestety też nie pomogło. Za to pomogły telefony do BOK, a najbardziej skuteczny był ten z informacją o napisaniu pisemnej reklamacji i zgłoszeniu sprawy do rzecznika praw konsumenta. TVN naprawiły się w niecałe 2 minuty :D.

2
  • #11 20 Gru 2009 21:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 20 Gru 2009 21:28
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

elektronik74 napisał:
    Witam.dekoder mam samsung a konwerter sharp na pelne pasmo.Ustawienia fabryczne nic nie daja.Moze i ja zadzwonie na biuro obslugi klienta?

A masz komunikat?
    Szukam sygnału czy inny?

1
  • #13 20 Gru 2009 21:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 20 Gru 2009 21:46
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Dekoder podłączył bym pod inną instalację sprawną.
    Inaczej nic nie wymodzisz.
    Może być jeszcze potrzebna korekta anteny.
    A tylko TVN-nów brak?

2
  • #15 21 Gru 2009 17:30
    brofran
    Poziom 38  

soundmaxxx napisał:
    Za to pomogły telefony do BOK, TVN naprawiły się w niecałe 2 minuty :D.

Czy jest możliwe aby operator mógl zablokowac jedynie kilka kanałów w jednym dekoderze ?? Bi mi to na przypadek wyglada , a nie na jakies złośliwości Polsatu...

1
  • #16 21 Gru 2009 17:55
    wojtek_1985
    Poziom 12  

brofran napisał:
    soundmaxxx napisał:

Czy jest możliwe aby operator mógl zablokowac jedynie kilka kanałów w jednym dekoderze ?? Bi mi to na przypadek wyglada , a nie na jakies złośliwości Polsatu...

Raczej nie złości. Może ma to związek z pojawieniem się w sieci kluczy na niektóre kanały CP, lub też coś testują, szkoda tylko że znowu na klientach. Co do ilości zablokowanych odbiorników to również nie można tu nic powiedzieć, bo przecież nie wszyscy abonenci CP mają konto na elektrodzie. Jedno jest pewne, a mianowicie to, że blokada była z ich winy skoro potrafili to odblokować.

1
  • #17 22 Gru 2009 12:54
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

brofran napisał:
    soundmaxxx napisał:

Winnym jest niechlujnie napisane oprogramowanie tunerów. Gubi się w przypakdu siumucryptu (wiecej niż jeden system kodowania a raczej więcej niż jeden CAID na jednym kanale) a to mamy w przypadku TVN.

Pomijam bałgan w danych na karcie.

0
  • #18 22 Gru 2009 16:39
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 22 Gru 2009 18:46
    soundmaxxx
    Poziom 16  

studisat napisał:
    brofran napisał:
    soundmaxxx napisał:

Winnym jest niechlujnie napisane oprogramowanie tunerów. Gubi się w przypakdu siumucryptu (wiecej niż jeden system kodowania a raczej więcej niż jeden CAID na jednym kanale) a to mamy w przypadku TVN.

Pomijam bałgan w danych na karcie.

Raczej oprogramowanie tunera nie miało nic do tego bo sprawdzałem moduł z kartą u kolegi na Opticum 9500 HD i też nie działało.

2
  • #20 23 Gru 2009 11:44
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

soundmaxxx napisał:

Raczej oprogramowanie tunera nie miało nic do tego bo sprawdzałem moduł z kartą u kolegi na Opticum 9500 HD i też nie działało.

Byc może moduł nie radzi sobie z bardziej poronionym sumulcryptem. Ponadto zazwyczaj w takim przpyadku wina jest 'obopólna' - moduł i tuner. Do sprawdzenia - czy producent modułu udostępnia upgrade firmware'u?

Bo TVN nie jest w innej opcji abonamentowej niz np. sam kanał Polsat wczy TVP.
    Czy TVP działa? bo to tez sumulcrypt. Czyli odpadnie problem ze ew klucze inne są wykorzystywane przez własne kanały a inne przez kanały brane od 'inengo' nadawcy (brak połączęć z baza abonentów).

Chyba że Polsat w poroniony sporób steruje dostępem do każdego z kanałów w danej jednolitej opcji abonamentowej. Wtedy walka z BOK'iem aby przesłali prawidłowe uprawnienia na kartę.

Cyfra+ a TVN inaczej ogranizują sobie tablice CAT. W takim przypadku to problem modułu i współpracującego z nim tunera ze nie mogą razem wynegocjować właściwego CAID do odkodowania kanału.

POdsumowując pozostaje walka z BOK albo szukać upgrade'u modułu lub takiego tunera z którym moduł poprawnie dogada się z tunerem w kwesti wyobru CAID do dekodowania kanałów TVN.

0
  • #21 23 Gru 2009 15:33
    soundmaxxx
    Poziom 16  

studisat napisał:
    soundmaxxx napisał:

Byc może moduł nie radzi sobie z bardziej poronionym sumulcryptem. Ponadto zazwyczaj w takim przpyadku wina jest 'obopólna' - moduł i tuner. Do sprawdzenia - czy producent modułu udostępnia upgrade firmware'u?

Bo TVN nie jest w innej opcji abonamentowej niz np. sam kanał Polsat wczy TVP.
    Czy TVP działa? bo to tez sumulcrypt. Czyli odpadnie problem ze ew klucze inne są wykorzystywane przez własne kanały a inne przez kanały brane od 'inengo' nadawcy (brak połączęć z baza abonentów).

Chyba że Polsat w poroniony sporób steruje dostępem do każdego z kanałów w danej jednolitej opcji abonamentowej. Wtedy walka z BOK'iem aby przesłali prawidłowe uprawnienia na kartę.

Cyfra+ a TVN inaczej ogranizują sobie tablice CAT. W takim przypadku to problem modułu i współpracującego z nim tunera ze nie mogą razem wynegocjować właściwego CAID do odkodowania kanału.

POdsumowując pozostaje walka z BOK albo szukać upgrade'u modułu lub takiego tunera z którym moduł poprawnie dogada się z tunerem w kwesti wyobru CAID do dekodowania kanałów TVN.

TVP i inne działały, jedynie pakiet TVN był niedostępny.

0