Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana łożyska pralka candy aquamatic 6T

zelmerek24 06 Lut 2010 14:42 7637 5
  • #1 06 Lut 2010 14:42
    zelmerek24
    Poziom 1  

witam mam pytanie-problem. muszę wymienić łożysko razem z uszczelniaczem w candy aqua.6t, wiem ze jest to poważne wyzwanie. po wyjęciu całego bębna z pralki muszę rozkręcić śruby w bębnie, żeby móc wybić łożysko?
    A jeżeli tak to jak mam rozebrać prowadnice do amortyzatorów, które są zamocowane do zbiornika z tworzywa na stałe? (zanitowane?)
    Jeżeli składając zbiornik w całość przed skręceniem śrub powinienem w jakiś sposób uszczelnić łączenie dwóch połówek zbiornika (silikon?)
    bardzo proszę pomóżcie :cry:
    wymiana łożyska pralka candy aquamatic 6T

2 5
  • Pomocny post
    #2 06 Lut 2010 14:47
    yogi009
    Poziom 42  

Podczas wymiany łożyska w mojej Candy bęben był chyba rozkładany na dwie połowy, a potem klejony silikonem (lub czymś podobnym). Serwis niby miał autoryzację Candy. W każdym razie brali się do tej roboty niechętnie.

0
  • #3 06 Lut 2010 16:11
    waldek259
    Poziom 19  

Popatrz dobrze nic tam nie jest nitowane.Wyjmuj bęben i rozkręcaj i zobaczysz że to proste.Zdejmij koło pasowe i popatrz dobrze w okolicach osi czy przy tulejach które są wytopione w plastik nie ma wycieków wody z proszkiem.Bo może Ciebie czekać wymiana połowy zbiornika.Nie zrażaj się rozbieraj.Choć jak pierwszy raz to trochę pracy trzeba włożyć,aby dodatkowo czegoś innego nie uszkodzić.Rób sobie zdjęcia i rozbieraj.

0
  • #4 02 Paź 2012 07:36
    mariuszheniek
    Poziom 9  

Witam, mam pytanie jaki typ łożysk i uszczelniacz jest do tej pralki, proszę o podanie typów

0
  • #5 20 Lut 2013 11:51
    grzehoo_p
    Poziom 2  

mariuszheniek napisał:
    Witam, mam pytanie jaki typ łożysk i uszczelniacz jest do tej pralki, proszę o podanie typów

Witam,
    podpinam się pod prośbę "mariuszheniek" - jakie łożyska i jaki uszczelniacz idzie do 6T ?

0