Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny ClonMite by Łukasz

TYMON-tychy 02 Mar 2010 21:27 11199 18
  • Kolumny ClonMite by Łukasz

Witam chciałbym przedstawic moja kolejna konstrukcje ClonMite .
    GŁOŚNIKI

-- GDN 13/40/2 15ohm x 2 Tonsil
    --GDWK 10/80/7 8ohm Tonsil

ZWROTNICA

Na GDWK rezystor metalizowany 5 wat 1% , Kondensator MKP Jantzen 2,7 uF 400V. W przeciw fazie jak w oryginale.

Na GDN Cewka 1,65mH
    wszystkie elementy zakupiłem w Polinku

OBUDOWA

Około 30 litrów ,wykonana z płyt osb ,przedzielona wewnątrz wzmocnieniami ,
    na Boki dodatkowo 1cm drewno sosnowe i na góre ,Klejone Vikolem + wkręty do karton gipsu.

Wysokość 102cm
    Szerokość 21cm
    Głębokość 25.5cm
    Bass Reflex strojony na 51 Hz (jak w oryginale)
    Boczki to lita sosna , szlifowana następnie bejca ciemna wiśnia i 7 warstw lakieru połysk.

KOSZTORYS

Płyty osb 55 zł
    Drewno Sosna 100 zł
    GDN 13/40 x4 105 zł( kiedyś kupiłem w promocji )
    GDWK 10/80 x2 56 zł
    Lakier 20 zł
    Wkręty 5 zł
    Zwrotnice,Terminale,Bassreflksy i inne 50 zł
    Kable 35 zł
    Skaj 45zł
    Łącznie około 500zł

WRAŻENIA ODSŁUCHOWE
    dźwięk ciepły , szczegółowy ,niesamowita scena i detaliczność dźwięku
    Same zalety !!, napęd jakiego na razie używam to ,Kenwood Ka-5040r + Cd Marantza CD-45 + CD NAD 522

Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz

Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz
    Kolumny ClonMite by Łukasz Kolumny ClonMite by Łukasz

Fajne!
  • #2 02 Mar 2010 21:44
    .:Proxy:.
    Poziom 12  

Powiedziałbym że są wręcz gigantyczne. Zdecydowanie nie podobają mi się skrzynie takich pokaźnych rozmiarów do tak niewielkich przetworników. Wole smukłe, wysokie obudowy - to oczywiście rzecz gustu, a każdy ma inny ;)
    BR z tyłu? Będą bardziej wymagające co do umiejscowienia. W dolnej części widać jakbyś zapomniał pomalować tych desek lub drewno się u szczerbiło ? Wymiana wkrętów z wysokotonowców na czarne i będzie naprawdę ładnie :) Wyglądają porządnie tak "bogato" ;)
    Mam trochę inny model tych GDNów i wiem ze potrafią ładnie grac :)

Dopiero teraz jak zobaczyłem resztę zdjęć z procesu tworzenia nasuwa mi się kilka pytań, mianowicie:
    Nie piszesz nic o wytłumieniu, czy w ogóle jest ?
    Czy te skrzynie były liczone ? Bo wydają się być ogromniaste. Sądziłem że maja ściankę działową :D
    No i czy takie ustawienie blisko ściany nie wpływa negatywnie na BR który jest przecież z tyłu ?

• #3 03 Mar 2010 11:14
    drowning_man
    Poziom 15  

Wrażenie, że są "gigantyczne to tylko złudzenie optyczne, bo praktycznie wszystkie fotki są robione 'od dołu', kolumny wystarczy porównać np z wysokością biurka lub dolnej części szafki i widać, że nie są 'ogromne', metr to nie jest tak dużo tym bardziej, że same ścianki są grube więc automatycznie objętość się zmniejsza w stosunku do tego co widać z zewnątrz :-). Konstrukcja udana, ale faktycznie wydaje mi się, że przydałoby się lekkie wytłumienie.

• #4 03 Mar 2010 11:50
    Greg1702
    Poziom 20  

Fajna robota. Lepszym rozwiązaniem byłby bass reflex z przodu. Jaki podział zwrotnicy zastosowałeś?

• #5 03 Mar 2010 12:19
    pawel__pz
    Poziom 10  

Tymon - jak dla mnie całą pracę psuje niechlujne wykonanie.
    Ocynkowane wkręty zamiast czarnych - o tym już ktoś wspomniał.
    Pomięty materiał "skóropodobny". Otwory na głośniki wycinane wyrzynarką chyba, bo strasznie krzywe, co widać na finalnym produkcie. Góra sosnowa jakoś dziwnie zlicowana - widać przekrój listewek, co w przypadku klejonki wygląda średnio. Same głośniki oszpecone przez te duże łby na imbus i też kiepsko licowane do przedniej ścianki. No ale to tylko moja opinia ;-)

• #6 03 Mar 2010 13:04
    Tomq
    Poziom 38  

Jak dla mnie OK. Widać pewne niedoróbki, ale ogólnie prezentują się ładne, dobór głośników też dobry i zapewne specyficzny charakter dźwięku wynikający z niskiego nachylenia filtrów.

Napisz jak wg. Ciebie te kolumny stoją pod względem niskich tonów?

• #7 03 Mar 2010 15:33
    rafik69
    Poziom 11  

Ładne i solidne. Rezystor u ciebie w zwrotnicy ma na celu częściowe wyciszenie GDWK?
    pawel__pz - prosto czy krzywo, ważne że się trzyma :)
    Do autora - napisz w jakim pomieszczeniu je słuchasz (m. kw.)

• #8 03 Mar 2010 18:37
    TYMON-tychy
    Poziom 11  

Skrzynie wydaja się gigantyczne ponieważ są oklejone po bokach listwami sosnowymi o grubości 1 cm , od góry jest listwa sosnowa o grubości prawie 2 cm ,dlatego wydaje się ze są ogromne .
    Oczywiście że kolumny są wytłumione , w całości zostały wytłumione gąbka o grubości 1.5 cm ,skrzynie były wzorowane na Totem Sttaf jak w oryginale ,30 litrów na 2xGDN 13/40 .
    Skrzynie są strojone na 51 Hz ,zwrotnica wykonana jak w oryginalnych Kopia z Mite ,na GDN Cewka 1,65 mH na GDWK rezystor metalizowany 5 wat 1% , Kondensator MKP Jantzen 2,7 uF 400V, w przeciw fazie jak w oryginale ,z BR które znajduje się z tyłu nie mam jakichkolwiek problemów ponieważ kolumny są odsunięte od ściany po 32 cm .
    W kwestii wkrętów,gdwk zostaną wymienione na czarne , a na gdn-ach zostają czarne Imbusy .Kolor i rodzaj wkrętów jest,w sumie ,kwestią gustu :D .Mi taki rodzaj akurat odpowiada .
    Kolumny według mnie grają perfekcyjnie , bardzo dobra scena dźwięku i detaliczność ,wysokie tony detaliczne i naturalne bez przebarwień .Niskie tony są szybkie i wyraźne ,kiedy trzeba potrafią też dosyć nisko zejść .
    By doznać takich uczuć trzeba użyć dobrego i dosyć mocnego wzmacniacza ,ja napędzam je na razie kenwoodem Kr-5040R (2x90w 8 Ω), kolumny spokojnie radzą sobie z tym wzmacniaczem .
    Ps rezystor jest po to by zmniejszyć efektywność gdwk

• #9 03 Mar 2010 23:13
    Greg1702
    Poziom 20  

Tymon nie podłączaj mocniejszego wzmacniacza. Przy pełnym wysterowaniu kolumny działają na granicy spalenia. Bierz to pod uwagę.

• #10 04 Mar 2010 10:40
    basstec
    Poziom 34  

Co do wzmacniacza to jak kolega ma glowe od tego do czego sluzy a raczej tak jest, to lepiej miec za mocny wzmacniacz niz za slaby chyba, ze ktos lubi sluchac kwadratow no i ryzyko spalenia jest wieksze wtedy.

• #11 04 Mar 2010 11:02
    Greg1702
    Poziom 20  

To w takim razie po co mocniejszy skoro go nie wykorzystasz w 100%?

• #12 04 Mar 2010 13:36
    basstec
    Poziom 34  

Samochodem zawsze jezdzisz zawsze do odciecia? Przepraszam za offa.

• #13 04 Mar 2010 16:41
    TYMON-tychy
    Poziom 11  

Kenwood Kr-5040R Spokojnie Wystarcza .
    Zawsze lepiej mieć mocniejszy wzmacniacz od kolumn tylko trzeba go używać z głową ,jeśli bym miał już w przyszłości wymieniać wzmacniacz to na lepszy , ale pod względem jakościowym
    (Nad,Cambridge Audio,Marantz,Rotel )

• #14 17 Mar 2010 20:33
    izbic
    Poziom 28  

Jako, że mialem okazję dłuugi czas sluchać kolumn z w identycznej konfiguracji muszę powiedzieć, że zdziwiło mnie stwierdzenie "ciepły dźwięk" bo GDWK raczej do ciepłych nie należy, jest szeleszczący i potrafi z czasem delikatnie mówiąc "nie wystarczać";] Obudowa sporo za duża, 16-18l to w sam raz w tym układzie, dlatego myślę, że Ci to nieźle muli. Co do wyglądu to imo za szerokie o dobre 2cm...Pozdrawiam.

• #15 09 Maj 2010 00:34
    809912
    Usunięty  
  • #16 15 Maj 2010 09:17
    izbic
    Poziom 28  

Nie słyszałem Staff'ów, ale sam miałem to w 20 paru litrach i muliło niesamowicie w porównaniu do tego co osiągnąłem poprzez zmniejszenie obudowy do 16l. Bas jest sprężysty bardzo i nie stracił za mocno na zejściu.
    38Hz w staffach, ale z jakim spadkiem? Efektywnie one przenoszą pewnie coś od ok 55Hz zapewne. Wszystko jednak zależy od upodobań i od muzyki jakiej się słucha:)

• #17 18 Wrz 2010 21:40
    Usunięty
  • #18 19 Wrz 2010 18:04
    Alton88
    Poziom 21  

arwas napisał:
    podobno ze spadkiem -6db. Wszystko jedno wiem że taki głośnik bedzie mulił. prawie każdy o małym wychyleniu objetościowym. Taki emam doświadczenia z wiekszym GDN16/50/6
    GDN 13/40/2 pwinien moim zdaniem grac w 10 litrach strojonych na 55 hz

Osz..
    Miałeś w łapkach ten głośnik ?
    Przykład najprostszy , spójrz na układ magnetyczny obu głośników , po czym zastanów sie 2 razy zanim zaczniesz tworzyć kolejne głupie mity.
    Osobiście posiadam 2xGDN 13/40 w 19litrach , nie ma mowy o muleniu , szybko , nisko i precyzyjnie.
    Od 2 lat regularnie dostają 100W(sin) i mają sie dobrze.

PS. Sprawdz sobie parametry obu głośników (Bl,SD)

• #19 24 Gru 2010 17:15
    809912
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME