Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór internetu radiowego w domu i dalsze rozsyłanie po dom

17 Mar 2010 00:01 3110 18
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam taki problem otóż:
    Mam dostęp do darmowego internetu radiowego. :) Ale muszę sobie kupić własny sprzęt żeby go odbierać. :D I tu zaczyna się problem bo w tym temacie jestem laikiem. :D Dlatego proszę was o pomoc. :D
    Mam już antenę(tubę) :D teraz potrzebuje tylko AP tyle iż nie wiem jaki model jest dobry i w ogóle. :) A i mam takie pytanie czy wiecie może czy istnieje router który może odbierać internet Radiowo, a potem nadawać go u mnie w domu też radiowo ? Czy nie ma takiego routera lub jest drogi i musze mieć drugi router do nadawania wi fi po domu?
    Pozdro i czekam na odpowiedź :D

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Odbiór internetu radiowego w domu i dalsze rozsyłanie po dom.
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery, kończymy znakiem interpunkcyjnym, a nie uśmieszkiem. Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]

Poprawiłem pisownię! :)
  • Poziom 17  
    Ja mam AP OvisLink sprawdza się 2 lata.
  • Poziom 21  
    taki router kosztuje w granicach 200-300zł.
    np Linksys wrt54g lub blackbox.
    z funkcją reapeter albo 'bridge to multipoint' - nie pamiętam dokładnie jak się w nich to nazywa.
  • Poziom 18  
    Routerem którego potrzebujesz jest OVISLINK AirLive G.DUO i kosztuje prawie 200zł.
  • Poziom 9  
    Dzięki za info. :) Najprawdopodobniej zdecyduję się na tego OVISLINK AIRLIVE DUO G.DUO. :D A co do "Linksys wrt54g lub blackbox" propozycja od przerabiarki : to Linksys ma anteny na stałe(nie chce mi sie przerabiac) a Blackbox nie słyszałem o czymś takim. :D Jak kupię,zamontuję i skonfiguruję to napisze jak się sprawuje. :) POZDRO
  • Poziom 12  
    Ja mam Tp-linka WR340GD już 2,5 roku i jeszcze mnie nie zawiódł więc mogę go polecić.
  • Poziom 27  
    senator11111 napisał:
    Ja mam Tp-linka WR340G już 2,5 roku i jeszcze mnie nie zawiódł więc mogę go polecić.

Ale chyba nie do celu, o którym mowa w tym wątku. Czy Twój router potrafi odebrać sygnał WiFi na np. kanale 1 i wysłać go np. na kanale 13? Poza tym nawet nie ma wymiennej anteny:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7807580#7807580

Pozdrawiam -

Stanley
  • Poziom 9  
    Ja trochę źle napisałem 1 posta. Bo mam teraz niestety AP TP-LINK WR543G ale bardzo się na nim zawiodłem i TP-LINKA żadnego juz nie chcę.
    Nie napisałem tego bo i tak muszę całą sieć od nowa zbudować bo antena, którą mam też jest do kitu i wszystko muszę od nowa zrobić. :) W każdym razie zdecyduję sie prawdopodobnie na tego Ovislinka jak zakupię to napisze czy lepiej. :D
  • Poziom 21  
    maxxiking napisał:
    Dzięki za info. :) Najprawdopodobniej zdecyduję się na tego OVISLINK AIRLIVE DUO G.DUO. :D A co do "Linksys wrt54g lub blackbox" propozycja od przerabiarki : to Linksys ma anteny na stałe(nie chce mi sie przerabiac) a Blackbox nie słyszałem o czymś takim. :D Jak kupię,zamontuję i skonfiguruję to napisze jak się sprawuje. :) POZDRO

Jak to nie ma denontowanej anteny? Ma dwie i obie demontowalne. Mam przecież go w domu.
    A blackbox? Poszukaj na alledrogo BlackBox BB54G. Znajdziesz nawet za 60zł.
    Do obu możesz wgrać alternatywne oprogramowanie co pozwoli ci na cuda w domu.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    przerabiarka napisał:
    <....>A blackbox? Poszukaj na alledrogo BlackBox BB54G. Znajdziesz nawet za 60zł.
    Do obu możesz wgrać alternatywne oprogramowanie co pozwoli ci na cuda w domu.

Cuda może tak, ale tak jak już wyżej napisałem: nie odbierze tymi urządzeniami wifi np. na kanale 1 i "roześle" po domu na np. 13, nawet jeśli kupie je w Erze ;-). Mam oczywiście na myśli jedno pudełko - po połączeniu i odpowiednim skonfigurowaniu dwóch zapewne i owszem.

Swoją drogą uważam, że Airlive G.DUO na fabrycznym oprogramowaniu (innego póki co nie ma) też ma całkiem spore możliwości. Dosyć obszerną recenzję, sporo fotek, printscreenów, itp. znalazłem tutaj:

http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=54&thread_id=9928

Pozdrawiam -

Stanley
  • Poziom 9  
    Decyzja padła na Airlive G.Duo. :) Teraz jeszcze muszę poczekać chwile :D i juz będzie w domu. :) A padła na niego dlatego iż jest to w jednym pudełku: Odbiór neta radiowego i rozesłanie go po domu wi fi. :D Ja czytałem o tym linksysie i wydaje mi sie ze nie ma odkręcanych anten ale nie ważne. Moze to jego brat 300N (tak sie chyba nazywa) nie ma odkręcanych. W każdym razie linksys nie ma mozliwości odbioru i nadania internetu po domu. Dlatego Ovislink to wydaje mi sie sensowy wybór! Pozdro :)
  • Poziom 16  
    Witam

Po domu tak ale na większe odległości nie dlatego najlepiej zastosować dwa routerki jeden AP client a drugi zwykły i oczywiście obydwa z rp-sam

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    sanmar napisał:
    Witam

Po domu tak ale na większe odległości nie dlatego najlepiej zastosować dwa routerki jeden AP client a drugi zwykły i oczywiście obydwa z rp-sam

Pozdrawiam

Czy mógłbyś rozwinąć o co Ci chodzi? Twórca wątku chce odebrać radiowy internet i "wzmocnić" go w swoim lokalu. G.DUO dokładnie to umozliwia: posiada dwa radia - jednym może odbierać sygnał od ISP (tryb WISP lub AP_client, zaś drugim sygnał nadawać niezależnie, czyli pracowac jako AP. Oba radia mają odkręcane anteny, więc można w zależności od potrzeb podłaczyc inne, np. kierunkowe. Wszystko jest w jednej obudowie, ma jeden zasilacz i jest moim zdaniem stosunkowo proste w konfiguracji. Zresztą conieco o tym napisałem TUTAJ oraz TUTAJ

Dwa osobne pudełka dla zastosowania podobnego jak omawiane w tym topicu widzę w nastepującej sytuacji: jeżeli jest spora odległość miedzy punktem, gdzie jest odbierany dobry sygnał (antena), a miejscem gdzie ma pracować AP. Na przykład między strychem a parterem domu. Wówczas, aby uniknąć długiego kabla antenowego (znaczne tłumienia), można w pobliżu anteny zainstalować jedno urządzenie, pełniące rolę AP_client, natomiast na parterze drugie, pracujące jako AP, zaś oba połaczyć skrętką.

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. W polskiej pisowni oprócz liter są jeszcze znaki przestankowe, np. przecinki i kropki.
  • Poziom 9  
    Mój strych jest strychem i nikt tam nie mieszka. Poza tym próbowałem tak robić tj. mam swój (badziewny AP TP-LINKDZIAD) i pożyczyłem od kumpla router i niestety chodziło to miernie i dużo zabawy było żeby to uruchomić. :) Dlatego wolę mieć 2 w 1 i takie też pytanie padło czy istnieje AP(router) który potrafi "odebrać i nadać internet wi fi po domu) ! Ovislink jest jak narazie chyba jedynym takim budżetowym APkiem ale z testów wynika, że też dobrze działa dlatego się na niego zdecydowałem!
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    maxxiking napisał:
    Mój strych jest strychem i nikt tam nie mieszka. Poza tym próbowałem tak robić tj. mam swój (badziewny AP TP-LINKDZIAD) i pożyczyłem od kumpla router i niestety chodziło to miernie i dużo zabawy było żeby to uruchomić. :)

Hm, zapewne jest sprzęt (czy raczej sprzęcik) i sprzęt, np. to:
    http://www.cyberbajt.pl/produkt/2758/ubiquiti-bullet-2.html

No ale to ustrojstwo kosztuje prawie tyle co G.DUO i jeszcze żeby "rozsyłał" wifi chyba mu trzeba dokupić AP.

Cytat:

Dlatego wolę mieć 2 w 1 i takie też pytanie padło czy istnieje AP(router) który potrafi "odebrać i nadać internet wi fi po domu) ! Ovislink jest jak narazie chyba jedynym takim budżetowym APkiem ale z testów wynika, że też dobrze działa dlatego się na niego zdecydowałem!
    Pozdrawiam

...poza tym w razie czego, w razie zmiany dostawcy internetu na np. kablowego, G.DUO ustawiasz w tryb Gateway+AP, wpinasz port WAN do modemu i masz "normalny" router z AP. Mało tego jak być może nikt w dzielni nawet z dwoma AP ;-)
    Mam nadzieję, że po instalacji zdasz krótką relację jak się sprawuje.

Pozdrawiam -

Stanley
  • Poziom 9  
    No wygląda to ciekawie ale CENAAAAA i jest to dalej tylko sam odbiornik. :( A ja już przerabiałem sam odbiornik i potem drugi router do rozsyłania dalej i sie to nie sprawdza może dlatego iż mój internet radiowy jest kiepskiej jakości. Ale teraz będe przekładał antenę w inne miejsce na domu bo myślę, że to dlatego też tak słabo chodziło i dalej chodzi. :(
    Pozdrawiam i dzieki za info :D
  • Poziom 9  
    A mam takie pytanie jeszcze bo w tym routerze OVISLINKA G.DUO są dwa tryby, które mnie interesują mianowicie: -WSIP i CLIENT AP czym one sie róznią???? Ten w WSIP odbierany sygnał wysyła do jakiegoś NAT co to jest ? :) Proszę o odpowiedź i POZDRAWIAM !

Moderowany przez DriverMSG:

Regulamin pkt. 6, 8.1, 10.9, 14, 15, 16.
    Temat zamykam.